Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy labrador kutyát,...

Szeretnék egy labrador kutyát, mennyibe kerülne ez nekem?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még kutyám. Mennyibe kerülne az oltás, kutyaház stb, illetve a havi költségei.

Valaki letudná nekem ezt NAGYON RÉSZLETESEN írni?


2016. okt. 2. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá, már sokszor leírtam itt részletesen. Röviden: mintha még egy (keresőképtelen) ember lenne a családban.

Táp havi 6 000 Ft

Oltások (változó): Évente egyszer 20 000-ből visszakapunk

Szívféreg elleni tabletta (paraziták ellen): 8 Havi kb 15 000 Ft

Bolhanyakörv: 6000 (Amikor a szívféreg ellen nem kapnak tablettát)

Féreghajtás 4 havonta (nem találok számlát)

Rágás és egyéb kifizetendő károk: évi 5-60 000 Ft (A 60 000 egy autóbaleset volt, nagyon átszabta egy autó elejét)

Kutyaiskola:Heti 1500 Ft

Betegségek: Évi kb 10 000 Ft

Rengeteg olyan apró költség, amit az ember nem számol


Arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy mielőtt fajtatiszta kutyát veszel olvasd el Miklósi Ádám:A kutya viselkedése, evolúciója és kogníciója című könyvének a fajtatiszta kutyák tenyésztésére vonatkozó részt.

A kutya vásárlási áráról két okból nem írok:

*Barátot nem veszünk

*"fajtatiszta" kutyát nagyon eltérő árakon kaphatsz

2016. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Vételár: 150 ezer és felfelé. A kölyköt 8 hetesen kapod meg, chipelve, 2 oltással. Maradék 2 oltás + 2 veszettség elleni kb. 20 ezer. Havi etetési költség, bolha irtó, ízület védő szer (a fajta nagyon hajlamos a diszpláziára) havonta minimum 10 ezer forint. Normális kutyaház (mondjuk én kizárólag kinti tartásra sosem adnék kutyát) 20 ezertől. Kutya óvoda, iskola: 40-50 ezer/tanfolyam.
2016. okt. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ment mind a kettőtöknek a zöld :-)
2016. okt. 2. 19:28
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

kinti tartásra sosem adnál kutyát? aztán miért? a kutya eredetileg nagyon is kinti állat. valahol csak jobb neki, ha akkor jön-megy az udvaron mikor ő akar és nem akkor mehet friss levegőre, ha a gazdi épp ráér

mondom ezt annak ellenére, hogy az enyém pont itt szuszog a lábam alatt a szobában.

2016. okt. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt a Lelenc tette fel tegnap. Ennél jobban nem tudom megfogalmazni én sem. Nálam kizáró ok, ha valaki csak az udvaron akarja a kutyát tartani. Mindig is az marad.


"Folyvást csörög a telefon, öröm volna, hogy örökbe fogadási szándékot jeleznek többen.

Ám elakad a hangom, amikor arra a kérdésre, "hol fog lakni a kutya", a válasz: "az udvaron". "Nem, nem jöhet be a lakásba, ott az udvar neki".

Ne akadjatok ki, ha azt mondjuk, a "kutyának az udvaron a helye" szemléletű embernek mi nem adunk örökbe.

Ismerjük a kutyáinkat, a legjobbat akarjuk nekik. Sajnáljuk, ha valaki nem akar együtt élni a kutyával, ám akikről mi gondoskodunk mást szeretnének: az ember közelségét vágyják, hogy mindig ott lehessenek, ahol a gazdi.

Te sem az udvaron laksz.

A kutyád pedig _veled_ szeretne lakni és nem "nálad".

Ha telefonálsz és azt mondod, nem engeded veled élni a kutyát, köszönjünk el békében."


[link]

2016. okt. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
nem akarok kötekedni, de ha a kutya gazdija dolgozik pl. 8-12 órát hogyan tud a közelében, vele élni a kutyája? éppúgy maga van, csak épp a lakásban, ahol még futkosni sem tud, ha épp ahhoz támad kedve, ráadásul be van zárva. biztos, hogy(főleg 1 nagytestű) kutya ezt annyira élvezi, mint ahogy azt pár ember elképzeli?
2016. okt. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű: az, akinek ennyire nincs ideje, ne tartson kutyát. Ugyanis nem kötelező, és még fegyverrel sem szoktak senkit erre kényszeríteni. És egyébként a kutyatartás nem jog, hanem lehetőség. Ami kötelezettségekkel jár.
2016. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

baromi egyszerű lenne, de vannak, akik akkor is tartanak.

mennyivel jobb, ha az "igen, a lakásban fog élni" válaszra odaadják a kutyát, csak a tulaj azt felejti el közölni, hogy ott meg majd jól egyedül hagyja. sok ilyen van.

jobb megoldás?

2016. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ezen már csak röhögni tudok, bocs. Magyarázat mindig van arra, hogy miért is sz@r gazda valaki, de bocs, ezt nem tudom elfogadni.
2016. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

kár, hogy csak röhögni tudsz rajta, ha ennyire kutya párti vagy. attól még a lényeg ugyanaz: gyakran megesik, hogy egy "csak" kint tartott kutyával többet foglalkoznak, mint egy lakásban tartottal.

főleg egy labrador, ami nem is kicsi, rengeteg mozgást igényel és úgy lop, mint egy szarka :))) - na, azt képzeld el egyedül hagyva egy lakásban lefárasztás nélkül

2016. okt. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!