Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a Border...

Hogyan neveljem meg a Border Collie kutyámat?

Figyelt kérdés
Most 3hónapos. Tisztában vagyok a fajtával, mindent tudok róla. Tanítgatom is szépen. Viszont.....amihez nem szabadna hozzá nyúlnia, azt természetesen elveszem tőle és mondom neki hogy NEM. De erre már rájött az okos fejével így ha elakarom venni tőle már elszalad. Ami borzasztóbb hogy már morog, odakap ha nyúlok a tárgy felé ami a szájában van. Ezt az egy dolog hogy tudom kinevelni belőle?
2016. okt. 4. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Az agresszióért akkora pofonnal jutalmazod, hogy soha többet az eszébe se jusson ilyen. Ha pedig olyanhoz nyúl, amihez nem lenne szabad, már előtte tiltsd le róla. Ha későn veszed észre, akkor ebben az esetben pedig ne kergesd, célszerű lenne, ha nem te vennéd ki a szájából, hanem elérnéd, hogy a tiltásodra kiköpje. A tiltás legyen olyan erősségű, hogy azt a kutya az első rászólás után a kutya komolyan vegye, ne vigye át játékba vagy agresszióba.


De ha egy 3 hónapos bordernél odáig jutottatok, hogy már agresszív feléd, akkor ott komoly gondok vannak. Érdemes lenne kutyasuliba eljárnotok.

2016. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az lenne,ha mondjuk nem kergetnéd,hanem felajánlanál neki valami olyasmit,amivel játszhat,és kicserélnéd azt vele. Ahelyett,hogy kergetnéd,ha elvisz valamit,vegyél elő valami mást,és keltsd fel az érdeklődését. A lényeg,hogy úgy gondolja,hogy sokkal jobb buli lenne azzal játszani,mint ami nálad van.

Amit most csinálsz,valószínű játéknak fogja fel. Az én borderemnek pl (10 éves) mai napig a kedvenc játéka,hogy ő felkap valamit,és azért őt "kergetni" kell. Kutyával,emberrel is mindig ezt játssza.

Ezen kívül tanítsd meg neki azt,hogy a nem,az nemet jelent,minden élethelyzetben. Okos kis kutyák ezek,hamar meg fogja érteni. Adj neki sok feladatot,hogy ne törje a fejét rosszaságokon

2016. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Az a lényeg hogy ő úgy veszi hogy ő a főnök ez nem jó!aszt hiszi hogy ő a domináns! Ennek pont fordítva kéne lenni! Ne félj tőle legyél bátor szerezd meg ami kell neked!

A verés nem jó csak nagyon ritkán mert akkor félni fog tőled a kutya!

AJÁNLOM A KUTYA SULIT! MAJD OTT MEGKAPJA A NEKI JÁRÓ NEVELÉST,MÁRMINT SZIGORT!!!ÜDVÖZL.

2016. okt. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Lehet, hogy a fajtát ismered (bár én ezt kétlem), de a kutyákról fogalmad sincs. Egy 3 hónapos kutyától erős pofátlanság ez a viselkedés, az pedig, hogy Te ezt nem tudod kezelni arra utal, hogy rossz fajtát választottál.

Menjetek el kutyaoviba, mert itt már az alapoknál komoly gondok vannak.

2016. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicseréltem az egyik játékára, az a trükk bevált! :)

Kedves utolsó válaszoló! Neked is köszönöm a semmit nem érő szavakat. Semmi jogod nincs ahhoz hogy engem becsmérelj, nem ismersz! Egy kérdésből kétlem hogy meg tudod állapítani hogy mihez értek. Nem ő az első kutyám, ilyen probléma még nem fordult elő mivel mindig én voltam a falkavezér. Erről ennyit! :)

2016. okt. 4. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben csak annyit mondok határozottan, hogy fujj köpöd ki és kiköpi, ha futsz utána azt játéknak veszi. Viszont ez a morgás aggasztó, a kajájához hagyja, hogy hozzányúlj?
2016. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem van két kutyám, az elsőnél az ilyen lázadásokat egy pofonnal jutalmaztam, megtanulta, hogy mindig az van, amit mondok és nem azért csinálja meg a dolgokat, mert jutalmat fog kapni, hanem mert azt mondtam.

a második már nem családi kutyának lett véve, konkrétan egy feladata van: úgy ugráljon ahogy mondom (a szó szoros értelmében) és ezért hatalmas jutalmakat kap, csak pozitív megerősítéssel lett tanítva és sose lett büntetve. na alapvetően még így is fegyelmezettebb, mint egy átlag kutya, viszont mindig kell nálad kajának lennie. 6 év után még most sem tudom ráadni a hámot, ha nem kap érte jutalmat(elmenekül/bebújik vmi alá) és még mindig lopkod-felveszi pl a papucsot, odajön, megmutatja nekünk és elszalad-ezt szóval nem tudjuk elvenni tőle, be kell cserélnünk kajára. 6 év után már kezd elegem lenni belőle, de szerencsére a szobám közepén áll az érmes-kupás polc, ami mindig eszembe juttatja, hogy tulajdonképpen egy elég jó kutyám van :)

Szóval, ha nincsenek nagy verseny-céljaid a kutyával és nem akarsz egész életében jutifalat tartóval járkálni, a porosz kutyakiképzést neked találták ki.

2016. okt. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

lepontozhatod az egyest és a négyest, de ugyanúgy igazuk van, mint a kettes hozzászólónak.

a feléd irányuló agressziót és dominanciát semmilyen formában ne engedd, büntesd. a cserejáték nagyon jó dolog és tanuld meg letiltani dolgokról. szerezz tekintélyt mert anélkül egy borderrel semmire nem fogsz jutni. amíg tudod, előzz meg minden rossz viselkedést (esélye ne legyen rá, mozgasd le, fáraszd ki, pakolj el mindent amit elvehet).

külön tanácsom pedig, hogy próbáld meg elérni, hogy bármit kivehess a szájából erőszak nélkül, nézhess bele, matathass a táljában miközben eszik. vehesd el a játékait és zavarhasd el bárhonnan, ahonnan úgy gondolod, hogy nincs keresnivalója.

2016. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a hetes választ csak most látom. szerintem lehet vegyíteni a poroszos és a pozitív felfogást. tanítani csak pozitívan, de mikor elvársz valamit (amin az élete múlhat), jól jön a poroszos módszer. na lehet lepontozni.
2016. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyetértek a 9-essel.

Attól, hogy pozitív módszerrel tanít az ember, a NEVELÉST lehet kicsit keményebben művelni...csúnya is lenne, ha behívásért, helyben maradásért, kocsiból engedély előtt ki nem szállásért tömném a kutyát :P Attól még lehet kiváló sportkutya ;)

2016. okt. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!