Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Linnax kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyámat játszani? (Nem vicc! )

Figyelt kérdés

5 éves szuka tacsi, menhelyről, valószínűleg elég rossz élete lehetett, de az biztos, hogy nem foglalkoztak vele. Semmit nem tud, nem hallgat semmilyen parancsszóra (próbálkoztam több változattal is). Valójában nincs vele különösebb gond, csak éppen nem tudok mit kezdeni vele. Idősebb nő vagyok, eléggé szimpla az életem, a kutya unatkozik. Csakhogy még játszani sem tud! Nem megy a labda után, nemhogy visszahozza... más játéka is van, és a következő nyugdíjkor megint veszek neki valamit, de hogyan tanítsam meg játszani? Nem akarom, hogy állandóan csak "aludjon", de még azt sem tudja, hogy gyere ide vagy hozzám, lábhoz, helyedre, akármi...

Ja, nagy kertem van, de csak akkor akar kimenni, ha én is megyek.

Lehetőleg szakember válaszát várom.


2016. okt. 4. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha szakember válaszát várod, akkor a legjobb, ha elviszed szakemberhez :) Én oktató vagyok, de attól még látatlanban nem fogom tudni megmondani, hogy konkrétan azzal a kutyával mit lehet/érdemes kezdeni, és hogyan.

De speciel megpróbálkozhatnál a játékos tanítással, ha úgysem hallgat egy vezényszóra sem ;) Meg ugye sok-sok séta, unalom ellen.

2016. okt. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kutyák nem gyárilag tudnak különböző parancsszavakat. Az egyes parancsokat meg kell tanítani. És hát ha az említett közegből érkezik, akkor nem nagyon volt ki tanítgassa. Viszont ez remek lehetőség valami aktivitásra. Meg lehet neki tanítani sok mindent. Az alap parancsokat is és különböző vicces trükköt is. Ha nincs abban tapasztalata, hogy mi a módja a tanításnak akkor érdemes elmenni kutyasuliba vagy házhoz hívni szakembert. Ha erre nincs lehetőség akkor interneten is lehet tájékozódni különböző kutyás fórumokon (itt is szívesen segít bárki).

A legtöbb kutyára nem az jellemző, hogy tök egyedül eljátszogat. Más kutyával vagy a gazdival már igen. Ha egyedül van és nem éri semmi inger akkor bizony feküdni fog egész nap. Viszont az tény, hogy amelyik nem tanulta meg kis korában, hogy játszani jó dolog, azt nem hiszem hogy meg lehet tanítani (az enyém is ilyen). Azzal lehet próbálkozni hogy olyan labdát dobálni neki, amiben kaja darabok vannak. Az után valószínű szaladna - de csak akkor ha éhes és nincs túletetve. Viszont ha nem játszik semmivel, akkor felesleges újabb játékot venni, valószínűleg azzal sem fog. Hacsak nem a kajatartós labdát, vagy valami olyan típusút ami eddig nem volt. Van olyan állatos áruház ahova be lehet vinni kutyát. Ott ki lehet esetleg próbálni mi kelti fel a figyelmét.

A kertbe valószínűleg érdemes lenne többször kiküldeni. Végül is több érdekes dolog van ott mint bent a lakásban.

2016. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek sétálni, az biztosan tetszeni fog neki (remélhetőleg). Játszani már nem biztos, hogy meg fog szeretni, de lehet próbálkozni vele. Gondolom, mint a legtöbb kutyus, szereti a hasát. Extra finom jutalomfalatkákkal próbáld tanítgatni, akár játékra, akár arra, hogy menjen oda hozzád, hol a helye stb.

Szerintem nem érdemes venni neki újabb játékot, felesleges pénzkidobás lenne. Próbálj pl. egy rongyot húzogatni előtte a földön, hátha felébred benne a vadászösztön és rámozdul. :)

Kutyákkal hogy viselkedik? Találkoztatok már más kutyákkal? Ha velük barátságos, akkor érdemes kutyás társaságba is vinni, hadd játsszon velük, vagy csak ismerkedjen.

2016. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Egy öt éves kutyát már nagyon nehéz megtanítani játszani. Meg lehet próbálni azt, hogy a játékot nem hagyod előtte, hanem naponta pár percre előveszed és elkezded egy madzagra kötve húzogatni előtte, mintha zsákmány lenne, de nagyon sok munka és nem biztos, hogy sikerül. Szerencsére a kutyát nem csak játékkal lehet szórakoztatni. El lehet vinni hosszú sétákra, lehet tanítgatni mindenféle trükkre. Ezeket ugyanúgy fogja élvezni, mint más kutya a labdát.
2016. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!