Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes altatásban fogkövet...

Érdemes altatásban fogkövet leszedetni?

Figyelt kérdés
A kutyám foga fogköves, erre a kozmetikus hívta fel a figyelmünket (na meg látom én is). Viszont nem nagyon, csak picit. Azt tudom, hogy a fogkő leszedését altatásban végzik (nem is nagyon hiszem, hogy máshogy engedné a kutya). Na de érdemes ekkora rizikót vállalni, mint az altatás, hiszen csak kevés fogköve van. Vajon mit érdemes csinálni? Azt sem akarom, hogy a fogai kilazuljanak, és egy év múlva meg húzhassuk ki őket.
2010. ápr. 24. 23:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
talán inkább egy állatorvos kéne erről megkérdezned.
2010. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Az altatás rizikója gyakorlatilag nulla, ha egy egészséges fiatal kutyáról beszélünk. Ellenben ha a fogkő sok lesz egy idő után, akkor rengeteg szájprobléma lehet, a fogak kihullhatnak, ínygyulladás, fertőzések stb. Szóval szedesd le azt a fogkövet.
2010. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

elsőnek: tudod, mivel pénzbe kerül, az állatorvosok 90%-a azt mondaná, hogy csináljam meg. mert ők ebből élnek. ezért nem igazán bízom abban, amikor egy orvos beszél rá valamilyen beavatkozásra.

Második, köszi. Azért minden altatásnak van kockázata, nem? Embernél biztos, akkor gondolom, kutyáknál is.

2010. ápr. 24. 23:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.

először is:

az altatásnak mindig van kockázata. nem 0.1-2 %, hanem több.

ha még alig van fogköve, miért akarod leszedetni? majd akkor szedesd le, ha sok lesz.

2010. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
azért, mert a kozmetikusa azt mondta, hogy ha túl későn szedetem le, akkor kirohad a foga és ki kell majd húzni őket. Azt nem tudom eldönteni, hogy mikor, milyen fokú fogkövesedésnél kell már elmenni leszedetni, esetleg van-e más olyan módszer, amivel a folyamat csökkenthető, vagy ilyesmi. A rágás nem sokat ér, mert van rágnivalója, száraztápot eszik, szóval nem attól van, hogy nincs mit rágnia...
2010. ápr. 24. 23:20
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Van Pedigree Dentist, ez segít a későbbi fogkő kialakulásának a megállításában
2010. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam a nevét, a lényeg hogy van, ilyen: [link]
2010. ápr. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a kutyák fogazatának ápolása, egy jó üzleti fogás pénzes gazdiknak. Gondolkozás nélkül kifizetnek 5-10 ezret egy olyan dolog mint pl. a fogkövesedés megállítására.

Átgondolva a dolgot lehet mire olyan szintű lessz ez a dolog, hogy foghulláshoz vezet.

Addigra a kutyák 13 éves átlag életkorát figyelembe véve lehet nem is él. Vagy sokkal nagyobb az öregedéssel járó gondjai mellet ez már csekélység.

Persze ha egy versenyen ezt nézik akkor más a dolog ezt nem tudom. A Kutyák szerintem úgy lettek megteremtve, hogy a foguk kibirja ezt az időt. Persze kivételek mindíg lehetnek és akkor meg kell adni a lehetö legtöbbet.

2010. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Az utolsóhoz hozzátenném hogy régen is megvoltak az állatok fogkő leszedése nélkül... A táppal nem sokra megy, adj neki csontot
2010. ápr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Azt mondom, mint kutyakozmetikus, szedesd le a fogkövet! Nem igaz, hogy az életkorukat kibirja a fogazat. Függ a mozgás mennyiségétől )minél többet fut annál többet liheg a lihegéssel tisztul a szája) nagyban függ a nyál összetételétől, nekem volt 1 éves kutyám akinek szedetni kellett, és másiknak 1o évesen... Ma már bármilyen száraztápot eszik nemg garantálja, hogy nem lesz fogköves. Közben pedig csúnya száj és egyéb betegségeket okozhat arról nem beszélve, hogy büdös a szája tőle.
2010. ápr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!