Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes altatásban fogkövet...

Érdemes altatásban fogkövet leszedetni?

Figyelt kérdés
A kutyám foga fogköves, erre a kozmetikus hívta fel a figyelmünket (na meg látom én is). Viszont nem nagyon, csak picit. Azt tudom, hogy a fogkő leszedését altatásban végzik (nem is nagyon hiszem, hogy máshogy engedné a kutya). Na de érdemes ekkora rizikót vállalni, mint az altatás, hiszen csak kevés fogköve van. Vajon mit érdemes csinálni? Azt sem akarom, hogy a fogai kilazuljanak, és egy év múlva meg húzhassuk ki őket.
2010. ápr. 24. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kutya?

Ha csak egy picit fogköves a kutya, akkor felesleges leszedetni, ráér még 2-3 évet.

Ezért én biztos nem altatnám a kutyát:

[link]

[link]


Ez sem annyira nagyon vészes még, de itt azért már van értelme:

[link]

[link]


Akkor kell megcsináltatni, ha ilyen:

[link]


Ez pedig nagyon durva:

[link]

2010. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
utolsó: nagyon köszönöm. Olyan kb. mint az első kupac linkben a második kép,és csak a két szemfoga meg a mellette levő olyan... ez nagyon jó viszonyítási alap volt, nagyon köszönöm, hogy összeszedted.
2010. ápr. 25. 22:22
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha tudod, akkor mosd a fogat kutyafogkefevel es kutyafogkremmel. Mi ezt tesszuk. 7eves a kutyank es megdicserte a fogait az orvos. Meg sosem volt fogko leszedesen!
2010. ápr. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
próbáltuk már, de mindig ráharapott a fogkefére, így az nem nagyon megy :(
2010. ápr. 26. 09:19
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor heti 1 nagy velőscsont, disznó lábszár csont megelőzésnek, így ráérsz még legalább 3-4 évig a fogkő levétellel.

És konzervet ne adj, az borzalmasan rontja a fogakat.

Kép linkelős voltam.

2010. ápr. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Kéthetente szoktam adni a kutyáimnak száraz zsemlét. Remekül tisztítja a fogakat. A száraz táp is azért jó, mert csiszolja a fogakat, ellentétben a hússal vagy a konzervvel.

Tavaly halt meg a több, mint 15 éves kutyám, sosem szedték le a fogkövét, mégis az állatorvos azt mondta, hogy a fogai alapján nem tippelné többnek 8 évesnél.

2010. ápr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!