Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak? Dalmata?

I.Vanda kérdése:

Milyen fajtát válasszak? Dalmata?

Figyelt kérdés

Egy kutyust szeretnék aki lovagolni is ki tudna velem jönni és bírná a hosszú vágtaszakaszokat is. A Dalmatára gondoltam nagy energiája és mozgásigénye miatt. Azt olvastam hogy arra tenyésztették ki hogy lovaskocsik mellett fusson ezért gondoltam hogy alkalmas erre a célra.

Fontos szempont az hogy barátságos legyen. Ha találkozunk másokkal és ne keltsen félelmet senkiben ezért (Dobermann és a Rottweiler stb. fajtákat ki is zártaam, tudom hogy megfelelő neveléssel nem ártanának a légynek se de szabadon futna nem akarom hogy megijedjenek tőle)

A Dalmata tökéletesnek tűnt egyedül attól tartok hogy mivel mondják hogy néha szelektív a hallásuk, vajon meglehet e tanítani biztos visszahívásra minden esetben? (Nagyon sok vad van nálunk nem akarom hogy elmenjen utánuk)

esetleg meghalhatnék más fajta ajánlásokat.

Border collie-t azért nem akarok mer túl sok időt kéne szánni még az agya lefárasztására is ami a Dalmatánál azért jóval kevesebb időt jelentene.

Ki mit tapasztalt?


A Válaszokat előre is köszi!



2016. okt. 6. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
Akik szerint bármelyik kutya lehet tökéletesen behívható hallottak már a beagle-ről, a shibáról és az akitáról? :D
2016. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
35%

Igen, hallottam. Sőt, találkoztam is ilyenekkel. Igaz, nem gyerekpótléknak vagy dísznek tartják azokat a kutyákat, igen sok munka is volt a nevelésükben, és nem is hasra ütés szerűen lett kiválasztva a fajta.

A kutya ért a szabályokból és a következetes nevelésből. Azt nem lehet elérni, hogy ne reagáljon egy kiugró vadra, de azt igen, hogy a visszahívása jó legyen. Csak ez persze munka, sok-sok tanulás és energia. És nem is minden ember lesz alkalmas egy husky, egy akita, de akár egy beagle megfelelő nevelésére. De még mindig nem a kutya lesz a hibás.

2016. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

11-es papámnak egy akitája és egy malamut ebe volt és mindkettő behívható volt!!


Mindig sokat kirándultunk erdőn,mezőn a kutyákat vadnyúlról is le hívta!! Akita ivaros kan a malamut ivartalan szuka volt.


Szóval nevelés kérdése minden!


De gimis oszt.társamnak egy beagle testvérpárja van őket is bármikor be lehet hívni!



Kellő neveléssel,szabályokkal bármelyik kutya behivható.

Illetve kell egy erős jellemű gazdi aki tud hatni már megjelenésével a kutyára.

2016. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Vizsla.
2016. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
16%

Nekem skót juhászom van. Nagyon gyors és jól bírja a hosszú távokat. Egyetlen egy baj az, hogy fiatal korukban a legtöbb megvakul, ezért nem igazán ajánlom.

Én személy szerint nem igazán szeretem a dalmatákat.

Legjobban valami keverék kutyát ajánlok. Azok sokkal egészségesebbek tudnak lenni, mint a fajtiszták.

Szerintem még a mudi is szóba jöhet, meg a német juhász is.

Bár a volt német juhászom egyszer majdnem megölt egy őzgidát, de csak azért, mert elég engedetlen volt.


Remélem segítettem.

2016. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!