Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen emberekröl? 😞

Figyelt kérdés
Van egy alaszkai malamut kutyám, aki kiszökött a hátsó kertszomszédnál valahogy. És a szomszéd meg kiengedte az utszára pedig tudta hogy kihez tartozik és simán viszahozhatta volna mire körbejártuk a várost hazajöttünk ott várt a kapunkba. Bevittük. Másnap megint kiszökött ugyan ott mert gondolom tudta hogy ha tegnap kiengedték akkor megint kifogják. Így is lett. Megint körbementünk a városon de mire hazaértünk a kutya sehol. Azután az egyik ismerősünk hív telefonon, hogy a melettünk lévőszomszéd, aki szintén tudta hogy hova tartozik a kutya. Kihívta a gyepmestert aki elvitte a kutyát. Csak másnap tudtunk értemenni. Másnap kihoztuk. Kint játszottam vele mikor a hátsó kertszomszéd, ahol kiszököt ordítja, "hogy ha mégegyszer átszökik akkor fejbelövi a légpuskájával és a holttestét viszadobja hozzánk" 😨. a melettünk lévő szomszéd elmondta kisebb veszekedés után hogy azért vitette el a kutyát mert félt hogy valakit megharap. De közbe mikor a kertet gyomlálta áttudott nyúlni a kerítésen és megtudta simogatni. akkor nemfélt hogy megharapja? 30 000 e ft-ért hoztuk ki. Azért mert nemtudták hogy megvan e minden oltása és beoltatták megint de amikor kimentünk a kutyáért vittük a könyvét amibe bennevolt hogy milyen oltásokat kapott. Azóta is roszban vagyunk mindkét szomszéddal. Pletykálnak mindent hogy nem etetjük a kutyát tiszta gebe mag hogy bántjuk de még az állatorvos is azt mondta hogy jó börben van. Meg szerintem ha bántanánk nem ugrott volna a nyakunkba mikor kiengedték a ketrecböl. Pedig róla is lehetne annyi meindent mondani. Pedig 1 éve semmi baja nem volt velünk nekünk se velük de most valami bekattant nálluk lehet hogy a 2 foxi kutyájának az ugatása ment az agyára mert úgy ugatnak mintha lenyeltek volna egy csipogót. Nos hát ennyi lenne a történetem bocs a helyesírási hibákért.

2016. okt. 7. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez fenyegetés . Jelentsd fel
2016. okt. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
90%

Erre a "hogy ha mégegyszer átszökik akkor fejbelövi a légpuskájával és a holttestét viszadobja hozzánk" én annyira vissza szóltam volna! Azért kinek képzeli magát? Ugye nem ennek a szomszédnak van két kutyája?

Mindenesetre a legfontosabb, hogy arról tegyetek, hogy a kutya ne tudjon sehol se kiszökni!

2016. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
A pénz felét kérjétek el mivel direkt tetűsködött és közben tegyétek szóvá hogy feljelentitek amiért fenyeget és rossz hírt kelt rólatok .
2016. okt. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt tudod csinálni, hogy vigyázol a kutyádra. Ha a gyepin nem tudták, hogy oltva van-e ellenőrizd, hogy a chipje jól van-e regisztrálva (petvetdata.hu). Az állatorvost kérd meg, hogy a telefonszámodat is rögzítse. Akkor felhívnak, hogy valaki bevitte a négylábút.

Én a szökést csak villanypásztorral tudtam megakadályozni (napi 4X2 óra kimerítő séta kevés volt). Szinte tuti. A legkisebb "gép" is elég ha a porta nem túl nagy. A szomszéd ovis srácok azzal menőztek, hogy a kerítésen keresztül a drótot fogdosták (kis gép!)...

2016. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt kéne valahogy megakadályozni, hogy áttudjon szökni a szomszédba a kutya.
2016. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Csináljátok meg a kerítést, hogy ne tudjon átszökni. A malamut azért nem egy pincsi, hogy mindenki bátran odamegy megsimogatni, ha ott ugrándozik az udvarában.
2016. okt. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy gonosz emberek.És megjegyzem ha meföli a kutyát, fejest ugrik a sittre.Csak fenyeget.Felháborító amit művel, de én mégis azt mondom hogy ne kezdj pereskedésbe, mert ettől a szomszédtól bármi kitellik, és csak te jönnél ki belőle rosszul.Ki tudja?Lehet még a kutyust is bánataná amikor nem látjátok.Sok sikert, remélem megoldódik ez az ügy!
2016. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, akármilyen alpáriak meg bunkók is a szomszédaid, igazuk van abban, hogy ne szökjön ki a kutya. Az a te felelősséged, hogy bent tartsd a telken belül. A szomszédnak nem kötelessége hazavinni, visszavinni vagy eltűrni az ő telkén.

Csináltasd meg úgy a kerítést, hogy ne tudjon a kutya kiszökni.

Plusz fáraszd le rendesen, futtasd mindennap több km-t, egy malamutnak erre szüksége van.

2016. okt. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg undorítóak a szomszédaid,de valóban igazuk van, nem szabad hagyni,hogy a kutya szökjön, meg érdemeltétek,hogy a gyepin kérték a pénzt, tanuljatok a hibából! Kerítést szökés biztosra csinálni,többet mozogni a kutyával.


Azért szökhet,mert nincs kellően lefárasztva, ezek szánhúzó fajták napi 2-3 órát kell velük mozogni ha nem többet.


Tudom jól, papámnak is malamut kutyája volt,sosem szökött, a kapu nyitva lehetett egész nap,akkor sem ment ki!

2016. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutya a ti felelősségetek. A ti feladatotok, hogy ne szökjön. A szomszédaidnak igazuk van. Az emberi oldalába, vagy abba, hogy én mit tennék az ilyen fenyegetéseknél nem mennék bele. Igazuk van, a kutya felügyelet nélkül nem hagyhatja el a telketeket, és nem mehet be mások telkére.


A gyepis pénzt megérdemlitek, ez talán felébreszt titeket. A kutyát neveljétek megfelelően és mozgassátok többet, foglalkozzatok vele jobban. Malamut, nem plüss kutya, napi 40-50 km futásra lett kitalálva. Ezt add meg neki!

2016. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!