Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a szomszédnak? Én megértem a kutyásokat, szeretem a kutyákat és türelmes vagyok, de.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 3 hónapja lakunk itt, a szomszéd 2 kutyát tart közös területen (egy nagytestű, egy középtermetű), mondván, hogy a lakása kicsi, és abban megfulladnak a kutyák. Nyitva az ajtó, sőt, ha ő nincs otthon, akkor is kinn hagyja őket a közös területen (folyosó). Nekünk naponta többször át kell járni azon a részen, és a párom retteg tőlük. A cipőjét-kabátját megrángatták amikor be akart menni a saját lakásába. Rám is ugrálnak, csak kutyakeksszel tudok közlekedni a folyosón. Amúgy nem vadállatok, de mégiscsak állat, gazda nélkül, és ráadásul 2! Én imádom az állatokat, de ezt erős túlzásnak tartom! Annyit kértem tőle, hogy csak ha nincs otthon, akkor ne hagyja kint a kutyákat. Mereven elutasította, mondván, hogy akkor a kutyák megfulladnak a kis lakásban. Most mit tegyek, nem akarok háborúságot, de azt sem akarom, hogy a párom a közértig ne merjen elmenni nélkülem a saját lakásából, amire még 7 évig fizetjük a kölcsönt!!!!! Ha egyszer megharapják? Nem tudunk másfelé menni, ez az egy kijárat van a lépcsőházba. Kedves kutyások, mi a véleményetek? Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve! Ha szólok, annyi a válasz, tudtuk, hogy a szomszédban kutyák vannak, amikor megvettük a lakást! Engem nem zavar az ugatás, de az, hogy ő nincs otthon, és a két kutyától nem tudunk ki-be közlekedni??? Ebben a kerületben, lakásban 1 kutya engedélyezett, közös területen 1 sem! Viszont nem akarok a kutyáknak rosszat!!! Semmiképpen nem akarom, hogy a kutyusok igyák meg a levét a gazdájuk viselkedésének. Kérlek, adjatok valami tanácsot!
2010. ápr. 25. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem marad más megoldás, ha kérted szépen, kérted csúnyán, és hatása nem volt, hogy az illetékes önkorminál bejelentést teszel, és ők majd egy környezettanulmány után jól megbüntetik a szomszédot.

Visszább fog venni az arcából.

2010. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
kutyatartó vagyok, ...közös területen nem tarthat kutyát...kérjétek meg finoman, hogy vagy rendesen tartja őket, vagy birtokvédelmi eljárást kezdeményeztek a jegyzőnél, mivel a saját tulajdonba való bejutást akadályozzák illetve feljelentést tesztek gondatlan veszélyeztetésért
2010. ápr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg újra,és ha igy sem változtat mondd meg neki hogy hatósághoz fogsz fordulni.
2010. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 hell-ikon ***** válasza:
59%
A másik lehetőség, hogy megpróbálod a párod összebarátkoztatni a kutyákkal. Nem írtad volt-e a kabát és cipőrángatásnak bármilyen előzménye. A kutyák általában nem támadnak ok nélkül. Persze kivétel akad. Félt már tőlük ezelőtt az affér előtt is, esetleg megpróbálta elzavarni őket? Mert akkor lehet, hogy ez(ek) volt(ak) a kiváltó ok(ok). Esetleg kérhetnéd ebben a gazda segítségét is. Talán hajlandó lesz kooperálni, ha látja, hogy ti tényleg nem kutyák ellen vagytok. Írod, hogy rád is ugrálnak és csak kutyakekszel tudsz közlekedni a folyosón. Nos, lehet, hogy most már pont a keksz miatt ugrálnak rád. :) Javaslom ilyenkor határozottan, de nem fenyegetőn és pláne nem kiabálva szólj rájuk, hogy ülj, s ha már annyit elérsz ezzel, hogy viszonylag nyugton marad (még ha nem is ül le) csak akkor add oda nekik a kekszet.
2010. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kettő kutyám van a lakásban, de.

-Eszembe nem jutna kint hagyni a közös területen, ha nem vagyok otthon. Ha otthon vagyok, akkor is csak úgy mehetnek a folyosóra, ha épp én is kint vagyok és nincs ott senki, nincs senki ajtaja nyitva, hogy ne tudjanak másokhoz bemenni, ill. csak ha olyan szomszéd van kint, akit nem zavar.

-Mikor magamhoz vettem a másik kutyámat, előtte utánajártam a helyi ebrendeletnek, hány kutya tartható.

A ti esetetekben eleve jogtalan két kutya tartása a szomszédnak, ezt csak akkor tehetné, ha a ház lakói írásban hozzájárulásukat adták volna, plusz a jegyző is. Tehát már ezen a ponton szabályt szegett. Emellett eleve jogilag tiltott dolgot művel azzal, hogy a kutyáit kint hagyja, pláne felügyelet nélkül. Szerintem először is beszélgess el vele indulatok nélkül, szép nyugodtan. Ha ez nem használ, akkor megint szép nyugodtan el lehet neki magyarázni, hogy jogtalan dolgokat művel, ezért a hatósághoz fordulhat bárki, de azt is mondd el, hogy te nem szeretnél ártani a kutyáknak, nem akarod, hogy elkobozzák vagy elaltassák őket, ezért csak akkor folyamodsz ehhez, ha nem változtat. Viszont ha ezt sem érti meg, akkor nincs más választás, tegyél panaszt a jegyőznél vagy egyszerűen jelentsd fel. Ez még nekem, mint kutyásnak is bicskanyitogató, és még belegondolok, hogy a lépcsőházba is ürítenek vajon? Én nem tenném ki ennek a kutyáim, annak sem, hogy akárki etesse bármivel tudtomon kívül stb. Csak nehogy egyszer legyen egy olyan szomszéd, akit majd annyira zavar ez, hogy szépen megmérgezi mindkettőt. :S A kifogása pedig, hogy megfulladnak a kis lakásban, nevetséges. Erre nem gondolt előre, mielőtt egyáltalán kutyája lett, nem hogy kettő? Sétáltatni szokta egyáltalán? Jaj milyen emberek vannak. Szomorú ez, mert vannak, akik általánosítanak az ilyenek miatt, aztán majd azokon csattan az előítélet ostora, akik normális kutyatartók. Na meg a kutyákon, pedig ők nem tehetnek semmiről. :(

2010. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
kistestű, nem veszélyes fajta esetén, ha a helyi ebtartási rendeletnek megfelelően tartja a kutyát, akkor a ház lakói NEM kell hozzájáruljanak a kutyatartáshoz, sőt ha ez benne van az szmsz-ben, akkor az nem jogszerű
2010. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató, hogy van hivatalos mód, de nem akarom, hogy a kutyák menhelyre kerüljenek. Párom ez előtt az incidens előtt nem félt a kutyáktól. Az a baj, hogy ha egyedül vannak otthon, félnek, éhesek, és hisztisek lesznek! Én a keksszel már elértem, hogy az "ül" szóra leüljenek, de amúgy a páromra is azért ugranak, mert védik a saját ajtót, ami előtt nekünk el kell menni, amikor rá ugráltak, morogtak és vicsorogtak. Rám már nem morognak, mert én gyakrabban járok ki és persze kapnak kekszet. De ha egyedül vannak kinn, én is félek kicsit, mert 2-en vannak. A házban mások már

nagyon ki vannak borulva, mert amikor 10-12 órára egyedül vannak, minden zajra őrületes koncertbe kezdenek (lift, ajtónyitás, stb).

A barátkozást mindenképp megpróbáljuk, de a gazdának ez nem annyira fontos, neki mindegy. Szerintem tapintatlan. El fogom neki mondani, milyen jogi következményekkel járhat, hátha tényleg visszavesz az arcából.

KÖSZÖNÖM MÉG 1X!

2010. ápr. 25. 12:50
 8/15 A kérdező kommentje:
12:44-es, ez az önkormányzat határozata:"(4) Ebet többlakásos épület erkélyén, folyosóján, balkonján és közös használatú udvarán tartani tilos! " Felőlem a lakásban 25 kutyát is tarthat, csak ne a közös területen tegye!
2010. ápr. 25. 12:55
 9/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az utolsó kommentem 12.47-esnek ment. 12.44: köszönöm a kimerítő választ, én is így viselkednék, ha kutyás lennék! Az a baj, hogy sajnálom a jószágokat. Visszatérve: a párom nem csinált semmit, amikor neki rontottak, szereti a kutyikat. :((( Amikor felújítók voltak a lakásban, 3 hónapja, megkergették az egyik srácot, és hiába kérte a felújító, hogy fogja meg a gazdája, nem volt hajlandó, mondván, hogy a felújítás zaja idegesítette a kutyát! Amikor mi járunk kelünk, a lakásból kiabál ki, hogy rendesen viselkedjenek, de 90%-ban nem jön ki segíteni. Nem érti, mi a gondunk, mert szerinte még soha senkit nem bántottak. Ezt én elhiszem, de akkor is hevesen viselkednek! És jogunk van szakadt kabát és harisnya nélkül hazajutni! Bocsánat, kicsit sok vagyok, csak nagyon bánt a dolog!
2010. ápr. 25. 13:07
 10/15 anonim ***** válasza:

A jog nem tesz különbséget ebben az esetben a kutyák mérete között. Ha a rendelet egy kutya tartását engedélyezi, teljesen mindegy, hogy kis vagy nagytestű kutyákról van-e szó. A fajtakorlátozások másra vonatkoznak.

Kedves Kérdező. Tökéletesen megértelek és engem is zavarna. Sajnos más lehetőséged viszont nincs, ha nem tudod szép szóval elérni. A szomszédod egy bunkó, ráadásul a leírtak alapján felelőtlen kutyatartó, aki se a kutyáira, se a környezetére nincs tekintettel. ezek után föl merem tenni a kérdést, vajon jó helyük van-e a kutyáknak egy ilyen embernél? Aki így áll hozzá, ahogy a szomszédod, annak nem való sem kutya, sem semmilyen állat. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha esetleg jogi útra kellene terelni a dolgot, lehet egy másik gazdánál sokkal jobb dolga lenne annak a két kutyának.

2010. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!