Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Először megyek a Bordeaux-i...

Először megyek a Bordeaux-i dogommal kiállításra. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Hogyan tegyem rendbe őt előtte, és a kiállítás hogyan zajlik?


köszönöm


2010. ápr. 25. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel nekem kistestű kutyáim vannak, így minden kiállítás előtt megfürdetem őket. Nálatok ez igen nehéz lenne.

Valami száraz sampont tudok esetleg ajánlani.


Odaértek a kiállítás területére, odamentek a körhöz, ahol bírálnak majd, és vártok.

Amikor a te fajtád jön, bementek a körbe, megkapjátok a bírálati lapot, és ennyi.


Vagy mire vagy kíváncsi leginkább? Miről írjak még részletesen?

2010. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bordeauxim van, és én is jártam vele kiállításra.


Ne használj semmiképp sem száraz sampont, az mattá teszi a szőrét, úgy fog kinézni, mintha egészségtelen lenne! A következőt tedd kiállítás előtt egy nappal. Vegyél jó fajta, kellemes illatú kutyasampont (Héry, ez nem olyan drága), önts belőle egy lavórba, tegyél bele langyos vizet, és jól mosd át vele a kutyát egy kendővel vagy szivaccsal, majd öblítsd le tiszta vízzel. A füleit is tisztítsd ki, a ráncait is töröld át, majd töröld szárazra.


A kiállításra szerelkezz fel, mert valamikor órákat kell várni. Pléd, kemping szék, egy kazal kaja, üdítő.


Ahogy beértek, mutatnod kell a nevezési lapodat (ezzel ingyenes neked a belépés) és a kutya érvényes veszettség elleni oltását igazoló oltási könyvet. Keresd meg a pavilont, ahol osztják a katalógusokat (a visszaigazoló lap bemutatásával kapod), ebben benne van, melyik bíró, hol bírál titeket, és az osztályotokban hányan lesznek. Megkeresed a ringet, és letelepedsz (ha tudsz, árnyékban).


A ring pavilonjában átveszed a startszámotokat, amit mielőtt bemész a ringbe, a ruhádra ragaszthatsz vagy tűzhetsz (vigyél biztosító tűt, úgy tuti nem esik le).


A ringben ügyelj arra, hogy a kutya szépen, felszegett fejjel, ne húzva, rángatva téged fusson melletted. Tudd helyesen beállítani (keress beállított bordeauxik képét a neten, mert egyik tulaj se fogja neked helyesen megmutatni, már csak azért se, hogy pontokat veszítsetek), és elviselje, hogy a bíró tokától bokáig matat rajta (kanoknál heréit megfogja), fogait megnézze. Ha morog, visszatántorodik, a kutya bírálhatatlan lesz.


Ha alkalmi szerelésben vagy, mint tulaj (pasasnál öltöny, vagy legalábbis elegáns, ing, nadrág, nőknél kosztüm, vagy szoknya-blúz), azzal bónusz pontokat kapsz a bírónál, ezzel megtiszteled!


Ja, és mielőtt bementek a ringben simogasd át a kutyát kutyatörlő kendővel (én régen Pampers baba popsitörlővel töröltem át), ezzel fényes lesz a szőre, csak úgy szikrázik majd, és az illata is tök jó.


Remélem, segített! Sok sikert (nekünk a mindig bevált a házi kozmetika, a kutyánk champion, többszörös HFGY, mindig azt hitték, valami csoda szőrregeneráló vitaminnal tömöm, pedig nem).

2010. ápr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyival egésziteném ki az előttem válaszolót, hogy egy nagyméretü szállitóketrecet hasznos lenne beszerezni, mert van, hogy órákig kell várni, igy abban kényelmesen tud a kutyus addig pihenni, amig nem kerül rá a sor.
2010. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Akiteki ***** válasza:
Kiegészíteném még én is annyival, hogy nem ártana előtte a tenyésztőjével is konzultálni felvezetés ügyben. Ha nem tudod még, hogyan zajlik, mit kell csinálni, sokat ronthatsz az esélyein, ha nincs megfelelően felkészítve a ringen való viselkedésre és Te sem vagy rutinos benne.
2010. ápr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, aranyosak vagytok és nagyon sokat segítettetek
2010. ápr. 29. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!