Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom megtanítani a...

Hogy tudom megtanítani a kutyámnak hogy a labdát hozza vissza és ne rágja meg a játékait?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első kérdés jogos, de a második értelmetlen. A kutyának azért van játéka, hogy azt rágja, és ne a cipődet meg a szék lábát...
2010. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi kiskorába neveltük meg, eldobtuk neki a sipolos játékot azóta is visszahopzza, hogy dobjuk el neki újra és újra! Kiskorába a legegyszerűbb nekünk egyik kuytus sem rágja a cipőket. Mikor pici volt 1x megkezdte a papucsom és rá szóltam, hogy nem szabad azóta nem is rágja a cipőket csak a sípolós játékait!:)
2010. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha eldobod a labdát, és ő felveszi a szájába, akkor hívd vissza. Ha nem akar jönni, lobogtass fel egy másik játékot vagy egy nagyon jó illatú kaja darabot. Ha nem adja oda a labdát, vagy nem tudod könnyedén kivenni a szájából, akkor ajánlj fel cserébe valamit, jutalomfalatot vagy egy másik játékot.

Így sok gyakorlás után a kutya rájön arra, hogy nem a zsákmányát akarod elvenni, hanem akkor újból repül neki a labda.

Mikor kiejti a szájából a labdát a kajáért vagy a játékért, összekötheted a "kérem" vagy "rakd le" (ami tetszik) szóval, így később már kaja nélkül is menni fog, sőt, akár ha feleszik valamit az utcán, a szó ismeretében könnyen el tudod venni tőle.

És ha bármit jól csinál, a kaja mellett nagyon dicsérd meg!


A játék rágcsálása meg természetes dolog, ez neki játék, időtöltés, olyan, mint amikor te pl. tévézel. Ettől kár volna megfosztani. Ha ilyen rágós, akkor ne vásárolj neki drága dolgokat.

2010. ápr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!