Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, h. az emberek...

Miért van az, h. az emberek általában a kutyáktól félnek?

Figyelt kérdés
Nem a macskáktól. Ja és miért szeretik jobban némelyek a macskákat? és miért mondják azt, hogy a macska sokkal hálásabb meg ilyenek...

2016. okt. 10. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne szerethetné valaki jobban a macskákat? Ők is vannak olyan hálásak mint a kutyák. Csak függetlenebbek az embertől, mint a kutyák, én pl pont ezt szeretem bennük. Azért félnék többen a kutyáktól, mert jóval nagyobbak (persze nem minden fajta), de én ismerek olyat is aki a macskáktól fél.
2016. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nos, szerintem nem hálásak és nincsenek olyan kedvesek mint a kutyák. De a kérdésemmel nem a 40 kg-os, habzó szájú kutyákra gondolok. Én nekem van 1 puha kis ölebem. Annyira kedves, h. komolyan bárkihez odamegy és barátkozni szeretne. Mégis néha azt látom , h sikoltva menek7lnek előle. Amúgy régen én is féltem a NAGY kutyáktól.
2016. okt. 10. 09:32
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én jobban szeretem a kutyákat, de mégis tőlük félek.

Harapott már meg kutya. Csak úgy a semmiből odafutott hozzám az utcán és belém harapott. Meg ugattak is meg már sokszor családi házas környéken.

A gazdik meg nem is vigyáznak rájuk. Veszélyes nagytestű kutyáknál nyitva a kapu, simán kijöhetnek, sétáltatás közben nincs rajtuk póráz, nem is figyelnek rájuk.

Macska még sose akart rám támadni :) És nem is jellemző, hogy az utcán macskákkal találkoznék.

2016. okt. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz... De ezek a kutyák valószínűleg bántalmazva vannak. Vagy csak ilyen a vérmérsékletük. De azért csodálom, h ilyenek után mégis jobban bírod a kutyákat...:D
2016. okt. 10. 09:48
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Egy kutya tud félelmetes lenni, egy macska sosem.
2016. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Én mindkettőt kedvelem de a macskák a befutók. Sokkal önállóbbak. Van egy labrador keverékünk imádom de ha akarnám agyonverhetném és eszébe se jutna támadni. Egy macska nem ilyen ő ahogy úgy érzi forró a lába alatt a talaj meglép. Emellett ha jól nevelsz egy macskát azok is tudnak hihetetlen ragaszkodók és emberszeretők lenni.

A félelem részét meg már leírták. Még egy csivavának is nagyobb az állkapcsa és a fogai mint egy macskának. (persze a csivava és a yorki meg a mopsz és a hasonló ölebek nem szoktak félelmet kiváltani általában.) Most őszintén ha nem sikerül kikaparnia a szemedet a cicának akkor komoly kárt nem tud benned tenni míg ez nem mondható el pl egy tacskóról.

2016. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De, Egy macska is tud félelmetes lenni. Egyszer osztálytársam nagyiját megharapta egy cica és szét lellett műteni a kezét mert annyira mérgező volt a nyála. Amúgy nem tudom, h miért szeretitek azért amacskákat,h milyen önállóak. A kutyák 5× jobban szeretnek minket. Na mindegy...ízlések és pofonok.
2016. okt. 10. 10:40
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Már miért kéne félni egy 4 kilós jószágtól? A 8kg alatti kutyáktól sem szoktak, aki elfut egy kiskutyától az ideggyenge. :D a macska valószínűleg nem fog megharapni, vagy hirtelen neked ugrani, a kutya ellentétben megteheti ezt, csak ugyebár ott nem csak csivavák és yorkik vannak, hanem németjuhász stb. akik azért komoly károkat tudnak okozni. Te miért nem félsz egy nyesttől vagy menyéttől? :D kb ilyen a kérdésed
2016. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

8: ez nem igaz, a macska is nagyon tud szeretni. Nem vagyok elfogult, mert én is inkább kutyás vagyok.

De a cica is ugyanúgy vár az ajtó előtt, mikor mész haza. Bebújik melléd az ágyba. Bújik hozzád, várja, hogy simogasd, szeretgesd. Nekem még nem volt, de ezt mesélik a cicás ismerősök.

Volt, hogy vendégségben voltunk cicás családnál. Annyira megszeretett a cicájuk, hogy egyfolytában rajtam lógott. Állandóan jött oda hozzám és bújt, éjszaka is bebújt mellém az ágyba és át kellett ölelni.

2016. okt. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
igen,amúgy én is bírom a cicákat...csak valamiért idegesít ha valaki jobban szereti mint a kutyákat...
2016. okt. 10. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!