Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen neveletlen gazdával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az lenne, hogy új lakásba költöztem (1 szobás) és hát a szomszéd németjuhásza pont az ablakomra lát. És ugatja. Reggel 6-tól éjjel 3-4-ig. Már az is elég, ha megszólal a mobilom, vagy bekapcsolom a tévét. Sajnos ez panel, borzasztóan behallatszik. Beszéltem is a gazdával, de az volt a válasza, hogy kutya, ugat. Húzzam le az redőnyt és ne kapcsoljak villanyt. A tévé meg minek megy, úgysincs benne semmi. Azt is felvetettem, hogy hadd barátkozzam meg a kutyával, de közölte, hogy nem, mert megmérgezném.. Ha megvadul, kimegy, megsimogatja és ennyi. Nekem is van kutyám, ráadásul itt és igen, néha vakkant. De ha rászólok, azt tudomásul veszi. Ezek meg semmit nem tesznek. Nem tudok aludni, telefonálni, sőt tanulni sem, pedig vizsgára készülök. Feljelenteni nem akarom, mert nyilván nem a kutya a hibás, és rajta csattanna. Mit tegyek?


Előre is köszi!



2016. okt. 11. 11:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, láthatóan nem fogalalkozik a kutyával. 10 négyzetméteren van bezárva, sétálni nem hordják, mert "ők ahhoz már öregek". Én még szívesen el is vinném, viszem a sajátomat naponta háromszor.
2016. okt. 11. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Allatvedoknek tudsz szolni, amennyiben megallapitjak, hogy a kutya nincs megfeleloen tartva, amennyire tudom elkobozzak es menhelyre viszik. A leirasod alapjan meg ez is jobb lenne neki, sajnos.


Az a baj, hogy a kutyat nem lehet okolni, azt viszont vegkepp nem ertem, miert baj az, ha te setaltatod, akar napjaban 1x is. Ha ilyen ven kecske lennek, meg orulnek is neki....

2016. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Semmit nem tehetsz!
2016. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Annyira szerintem nem öregek. A 82 éves nagyapám mindig jön sétálni velünk, amikor otthon vagyunk. Inkább úgy vettem észre a plusz költségeken spórolnak (póráz, nyakörv, játékok).
2016. okt. 11. 12:13
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

A birtokvédelmi eljárás a megoldás, hiába nem akarsz hivatalos utat. A szomszédaid már eldöntötték, hogy szarnak rád. Szóltál, helyes. Most menjen veled tanú is. Ha megvan, utána adj fel tértivevényes levelet a címükre, hogy téged zavar a kutya és fegyelmezzék meg xy határidővel, legyen hivatalos a formátum két példányban aláírva (egy neked).

Ha utána se történik változás, a lakóhely szerinti jegyzőnél indíthatod meg a birtokvédelmi eljárást, ahol először figyelmeztetés, újbóli eljárásnál pedig egyre növekvő összegű bírság a jutalmuk.

Ez az egyetlen mód és működik is. Ne legyél balek, a kutyát nem fogják bántani, csak a gazda kapja a csekkeket.

2016. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utsó tud valamit!
2016. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!