Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válogatásról leszoktatás, hogyan?

Válogatásról leszoktatás, hogyan?

Figyelt kérdés
Befogadott kutyám hiperválogatós,tápot nem hajlandó enni. 3.napja játsszuk hogy leteszem,nem eszi,elveszem. Ma már savat hány,de még mindig nem hajlandó hozzányúlni. Mit csináljak?
2016. okt. 11. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyánk sem volt hajlandó tápot enni. Egy napig nem evett, hiába tettem elé a tápot többször is. Amikor végül megette, kihányta az egészet teljesen emésztetlenül.

Felhívtam az állatorvost, aki azt tanácsolta, hogy egy fél pohár natúr joghurtot keverjek össze egy kicsi vízzel, abba keverjem a tápot. Így hajlandó megenni. Néha teszek rá neki egy feldarabolt főtt tojást is. Így pláne ízlik neki. Nálunk sajnos az egyik kutya azóta sem eszi meg a tápot szárazon.

Megpróbálhatod egy kicsi vízzel is összekeverni a tápot. így szívesebben megeszi majd.

Tudom, hogy egy szakember talán azt mondaná, hogy addig kell éheztetni a kutyát, amíg meg nem eszi azt, amit elé raksz, de megmondom őszintén, én sem szeretném nap, mint nap ugyanazt a száraz vackot enni :P

2016. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam joghurttal,konzervvel,húslével. Sehogy nem eszi :(
2016. okt. 11. 18:01
 3/7 anonim ***** válasza:
leteszed-nemeszi-elveszed, addig ameddig nem fog válogatni. ha nincs szervi baja akkor abba fogja hagyni.
2016. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, van olyan kutya aki egy hétig nem eszik inkább, szóval a három nap még semmi :)
2016. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem lesz baja? Sárga habosat hányt ma,az orvosunkat hívtam,azt mondta az sav.

Az a baj,hogy gyakorlatilag szemetet eszik csak, kenyér,felvágott,süti.. Mármint ezeket enné,de én ezt nem tartom jónak.

Nyers húst próbáltam,nem eszi. Royal canin tápot nem eszi. A sima konzervet enné,de attól megy a hasa.

Nem akarom kínozni,éheztetni de nem élhet sütin meg vajaskenyéren..

2016. okt. 11. 22:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a nyersezést fokozatosan, úgy, hogy először kicsit megfőzöd. Ha ezt megeszi, akkor egyre kevésbé főzöd meg, majd csak forrázod, végül az is elhagyható.

Fontos: a csontos részeket ne főzd át, inkább csak forrázd, vagy ha nem adsz csontosat, csak husit, akkor adj mellé rizst, hogy fogja a hasát, különben hasmars lesz.

2016. okt. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha sárga az epe, azért hányja, mert más nincs a gyomrában. rossz érzésnek rossz, neked is az lenne mert mar, de muszáj valamit csinálni, mert másként a szeméttől lesz baja. most szemetet eszik, ettől rosszabbodhat is. be kell szüntetni, amíg nem lesz nagyobb baja.

a nyerset csak akkor csináld, ha van időd energiád melózni vele mert ez nem az amit csak úgy találomra letezsel elé, hanem figyelni kell nagyon az arányokra meg minden. lehet neki főzögetni az elején de a válogatóssága ugyanúgy megmarad, csak a nyerset/főttet egy idő után ki kell dobni ha nem eszi, a tápot meg csak visszarakod a zacskóba.

nem hiszem, hogy egy hétnél tovább éheztetné magát. ha amúgy mást meg akar enni ami tetszik neki, akkor semmi baja nincs. kapjon vizet, de mást az általad választott kaján kívül ne.

a konzervek nagy része amúgy csak víz, felesleges pénzkidobás, max egy kis ízesítésre jó, a royal sem olan hú de nagyon jó táp az árához képest, de amíg válogat tulajdonképpen mindegy.

2016. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!