Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan találhatnék kutyás...

Hogyan találhatnék kutyás társaságot hogy a kutyám végre játszhasson?

Figyelt kérdés

szóval a blöki 8 hónapos múlt és sajna már 4 hónapos kora óta egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor játszott más kutyával habár még azt sem rendesen(12 hetes koráig a testvérével volt). A legkönnyebb a kutyasuli lenne...tudom, csak kár hogy a közelben lévő 2 kutyasuliból ahova el tudnék jutni mind a kettő elutasított. Csak egy maradt de az nem foglalkozik szocializációval. A környékünkön nagyon sok kutya van de én erre felé kutyát játszani még nem láttam, csak mennek mint a robotok napi rendszerrel és ennyi... még szaglászni sem nagyon hagyják őket. Ezekkel a kutyákkal csak összeszaglászni tud néha de az már kevés neki (a kutyámnak). Nagyon szégyenlős vagyok de ma láttam egy kutyás társaságot, fiatal játékos kutyák voltak, erőt vettem magamon és megkérdeztem csatlakozhatok-e erre elutasítottak...Már netes kutyasétáltatókat,kutyás csoportokat, mindent kerestem de semmi (50 kilométeres körzetben nézelődtem). Kutyafuttatók még a nagyvárosokban sincsenek mert ugye itt a kutyák nem játszanak, a legtöbbjük agresszív, szocializálatlan mert a gazdik nem engedik őket játszani és szaglászni. Van egy ismerősöm akinek a kutyáival tudna játszani csak az a gond hogy az ismerős kutyái nem tudnak játszani...azok is csak képezve lettek rendesen szocializálva nem mert az illető szerint az baromság és drága is. Van a környéken egy fiatal kutya, de a gazdája nem engedi játszani a kutyámmal. Sajna a kutyám nagyon vágyik a játékra néha már sír ha kutyát lát, nagyon rossz hallgatni. Nem szeretném hogy olyan robottá váljon mint az itteni kutyák, és nagyon bánt hogy megfosztom ettől pedig én szeretném hogy játszhasson, minden nap keresem a lehetőséget legalább egy szaglászásra. Nem szeretném hogy viselkedésbeli problémája legyen vagy ilyesmi. Mit tehetnék még? velem nem nagyon szeret játszani, mármint minden nap játszunk de azt nem élvezi annyira. Mit tegyek?? :(((

(ja és folyton olyan leverten megy az utcán...mintha nem élvezné egy kicsit sem a sétát, mintha már semmihez sem lenne kedve, borzasztó látni :(, ez az 5 hónap alatt észrevehetően felfogta a helyzetét, már nem az a nemtörődöm ugri-bugri kiskutya...)



2016. okt. 11. 20:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja és sajna még egy kutya tartására nincs lehetőségem.
2016. okt. 11. 20:32
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz?:)
2016. okt. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Németországban... ezért van ilyen nehéz dolgom...szerintem nem tettem meg még mindent, de már nincs több ötletem. Szívesen utaznék több várost is ha csak 1 héten legalább 1x tudna rendesen játszani.
2016. okt. 11. 20:51
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon furcsa. Berlinben élek, nekem épp ellenkező gondom van, nem győzöm levakarni magunkról a kutyásokat, néha sietnék, ezek meg csak bámészkodnak, a kutyájuk meg jön utánunk, akkor várnom kell... na mindegy. Keress Facen helyi magyarokat, ott biztos találsz épeszű gazdát.
2016. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Jó lehet neked. Igazából gyerek vagyok ezért kicsit félek ezektől a találkozóktól, de megpróbálom :) Köszönöm a tippet. Én Frankfurt környékén lakok.
2016. okt. 11. 20:58
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Épp fel akartam ajánlani, hogy ha a közelemben laksz, találkozhatnánk és játszhatna az én kutyámmal, de sajnos én meg Magyaro.-n lakok, tehát kicsit nagy a távolság...

Lehet, hogy amúgy sem lenne már annyira ugri-bugri, hiszen lassan felnőtt lesz, komolyodik.

Játssz vele te! Szeret labdázni? Rongyozni? Bot után futni, visszahozni? Stb. Próbáld ilyenekkel is feldobni a sétát.

Érdekes amúgy, amiket írsz, mert itt nálunk mindig találunk valami kutyás társaságot, és a kutyasulikban is van lehetőség bandázásra (plusz pénzért persze, külön foglalkozás keretében).

2016. okt. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát én is meg vagyok lepődve hogy hogy is működik ez az állatbarát Németország. Én még nem láttam kutyás társaságot errefelé. Szoktunk együtt játszani kergetőzünk, botot dobok, sokszor csak kimegyünk és tanítom...de ez már nem túl érdekes a számára. A nem túl ugri bugrit úgy értettem hogy már nem olyan boldog gondtalan kiskutya, látszik rajta hogy unja a mostani helyzetet de sehogy sem találok megoldást. Ha kutyát lát már fekszik is le és ugrana játszani (ez nem túl jó, próbálom leszoktatni) de sosem tud játszani. Szívesen vinném kutyaiskolába de mint mondtam elutasítottak. Félek hogy felnőtt korára már nem tud majd játszani...
2016. okt. 11. 21:22
 8/16 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül robot az a kutya aki nem akar mindenáron másik kutyával játszani... felnőtt állat miért tenné? nem kötelező. nem jelenti azt, hogy nincsenek szocializálva.....

most, hogy ezt tisztáztuk: te vagy a gazdája. tőled függjön, téged szeressen. oké, hogy futkározhatna más kutyákkal, de ha erre nincs lehetőség akkor játssz vele te! labdázz vele, rongyozz, pecázz! én futkározni, fogócskázni és birkózni is szoktam az enyémmel, ő tök jól elvan más kutyákkal ha kell, de nem igényli a társaságukat. csak az enyémet.

járj vele valamilyen sportra, ha esetleg tudsz (agility, flyball, frizbi, ilyesmi nincs a közelben?), az engedelmes, obedience is egy remek "csapatépítő" dolog. itt például ismerkedhetnél másokkal és a kutyáikkal is.

a két kutyaiskola miért utasított el? mit csinálnak akkor ők, ha nem kutyás foglalkozásokat tartanak? vagy csak nem a játékra ment ki és ezért nem tetszett?

az utolsó mondatra pedig: "ez az 5 hónap alatt észrevehetően felfogta a helyzetét, már nem az a nemtörődöm ugri-bugri kiskutya" ember, nő fel a kutyád, persze, hogy kevésbé lesz kölykös, ez tök normális :) 8 hónaposan akár az ivarérést is megkezdheti.

2016. okt. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az ivarérést már befejezte. A kutyaiskolák ötletem sincs miért utasítottak el, épp beszéltünk erre megkérdezte értem-e én meg meglepődtem és fél perc alatt lecsapta, azóta nem veszik fel... az utolsó iskolában nincs kutyás csoport, ott csak te vagy a kutyád meg egy edző...kiképzés. Mint írtam játszanék vele de nem igényli a társaságom, más kutyákkal szeretne lenni, nem viccből írom le már harmadszorra. A robotolást úgy értem hogy megy a gazda mellett.. és ha valakivel összefutnak el sétálnak mellette minimum 2 méterre távolabb, ha nem megoldható akkor félrehúzódnak. Nem egy kutyával találkoztam aki jól neveltnek tűnik aztán mikor közelbe érünk már támadna is... Vagy ha épp nem akkor morog és ugat amint a kutyám a közelébe megy. és ez a nagyobbik százalék...akkor szerinted hol neveltek ezek a kutyák?
2016. okt. 11. 21:33
 10/16 A kérdező kommentje:
És ami a legrosszabb hogy napi 4x kell végighúzni a fél falun mert már menni sincs kedve. Nem tudja mit akar. abba a képzős iskolába vinném de busszal nem tudok eljutni a szüleim meg leszarják hogy mi van a kutyával.
2016. okt. 11. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!