Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan találhatnék kutyás...

Hogyan találhatnék kutyás társaságot hogy a kutyám végre játszhasson?

Figyelt kérdés

szóval a blöki 8 hónapos múlt és sajna már 4 hónapos kora óta egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor játszott más kutyával habár még azt sem rendesen(12 hetes koráig a testvérével volt). A legkönnyebb a kutyasuli lenne...tudom, csak kár hogy a közelben lévő 2 kutyasuliból ahova el tudnék jutni mind a kettő elutasított. Csak egy maradt de az nem foglalkozik szocializációval. A környékünkön nagyon sok kutya van de én erre felé kutyát játszani még nem láttam, csak mennek mint a robotok napi rendszerrel és ennyi... még szaglászni sem nagyon hagyják őket. Ezekkel a kutyákkal csak összeszaglászni tud néha de az már kevés neki (a kutyámnak). Nagyon szégyenlős vagyok de ma láttam egy kutyás társaságot, fiatal játékos kutyák voltak, erőt vettem magamon és megkérdeztem csatlakozhatok-e erre elutasítottak...Már netes kutyasétáltatókat,kutyás csoportokat, mindent kerestem de semmi (50 kilométeres körzetben nézelődtem). Kutyafuttatók még a nagyvárosokban sincsenek mert ugye itt a kutyák nem játszanak, a legtöbbjük agresszív, szocializálatlan mert a gazdik nem engedik őket játszani és szaglászni. Van egy ismerősöm akinek a kutyáival tudna játszani csak az a gond hogy az ismerős kutyái nem tudnak játszani...azok is csak képezve lettek rendesen szocializálva nem mert az illető szerint az baromság és drága is. Van a környéken egy fiatal kutya, de a gazdája nem engedi játszani a kutyámmal. Sajna a kutyám nagyon vágyik a játékra néha már sír ha kutyát lát, nagyon rossz hallgatni. Nem szeretném hogy olyan robottá váljon mint az itteni kutyák, és nagyon bánt hogy megfosztom ettől pedig én szeretném hogy játszhasson, minden nap keresem a lehetőséget legalább egy szaglászásra. Nem szeretném hogy viselkedésbeli problémája legyen vagy ilyesmi. Mit tehetnék még? velem nem nagyon szeret játszani, mármint minden nap játszunk de azt nem élvezi annyira. Mit tegyek?? :(((

(ja és folyton olyan leverten megy az utcán...mintha nem élvezné egy kicsit sem a sétát, mintha már semmihez sem lenne kedve, borzasztó látni :(, ez az 5 hónap alatt észrevehetően felfogta a helyzetét, már nem az a nemtörődöm ugri-bugri kiskutya...)



2016. okt. 11. 20:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

én is nagy ívben kerülök más kutyásokat, pedig az enyém nem agresszív, de nem ismerem a többieket és mivel ő nem feltétlenül akar ismerkedni nem fogom belekényszeríteni őt egy olyan helyzetbe, ahol a másik akár kellemetlenséget is tud neki okozni.


"Mint írtam játszanék vele de nem igényli a társaságom" - ez nagyon gáz! nem rosszból mondom, segíteni szeretnék! ilyen nincs, hogy idegen kutyákkal jobban szeretne lenni, mint veled. hozzád kéne kötődnie. neked kell megtanítani, hogy tud veled játszani, ez magától neki nem fog menni. valószínűleg kamaszkorban van, változik és te most épp unalmas vagy neki.

tudom, hogy nem feltétlenül vonz mindenkit az egyéni képzés (engedelmest tartanak így, ha jól értem?), de hidd el, hogy lehet, hogy a javatokra válna. a kutyának ez egy agymunka, fárad tőle és közben együtt dolgoztok. nagyon sokat lehet a kapcsolatotokon javítani ezzel! ha nem tudsz eljutni gyerekként (sajnálom, hogy a szüleid nem segítenek, pedig nagyon szép hobbit választottál), akkor tanítsd otthon! vannak videók a neten, mindenféle trükkről. ezek is jók, sok kutya szeret klikkerezni. akár kocogni is mehettek együtt, igazából mindegy, csak találj ki valami közös programot.

2016. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

AZ a társaság, ahol fiatal kutyákat láttál és elutasítottak... ott a kutyák szabadon voltak? Ha igen, én megállnék a park másik felében, mint ahol a többi gazda van és odaengedném a kutyám játszani. Velem nem kell beszélgetniük, de ha a kutyád szépen játszik, a többi kutya barátságos vele, befogadják, akkor nem szólhatnak semmit.

A másik, amit még kipróbálhatsz, ha nincs kutyatársaság, hogy te futsz vele. A kutyák legjobban a futást szeretik. Volt, hogy elvittem magammal futni a kutyám, olyan boldogan vakkangatott :) Amit még ennél is jobban szeret, ha görkorival vagyunk, akkor az ő sebességét el tudjuk érni és sprintelhet. Kb 5 perc után hulla fáradt lesz :D Gondolom a bringa is szóba jöhet, ha az van (nekem nincs).

2016. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Pórázon voltak a kutyák és az egyikkel volt valami azért küldtek el, viszont nem írtam hogy kölykök voltak és nem park volt. Futni utál, bármilyen formában, már próbáltam.
2016. okt. 13. 16:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Én sem írtam, hogy kölykök voltak, ugyanazt a szót használtam, mint te: fiatal kutyák.
2016. okt. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Járj rendezvényekre. Minden nagyobb kültéri szervezett "bulin" van egy csomó kutyás. És ne kérdezz semmit, csak köszönj és hagyd, hogy a kutyák ismerkedjenek. Am mikor én labdát dobálok a kutyámnak, havonta minimum egyszer megtörténik, hogy egy idegen kutya is elrohan a gazdájától és fut a mi labdánk után... és máris ott kergetőznek.

Próbáld ki, valami csak beválik.

2016. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hát mivel senki nem sétáltatja póráz nélkül a kutyáját bem valószínű hogy megtörténne. Köszi az ötleteket.
2016. okt. 14. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!