Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha megkerget egy...

Mit tegyek, ha megkerget egy kutya?

Figyelt kérdés
Tudom, sokan mondják, hogy nyugodtnak kell maradni és nem elfutni, de én képtelen vagyok ezt betartani. Ahányszor felém közeledik egy kutya, a szívem gyorsan kezd el verni és minnél gyorsabban igyekszek elhagyni az utcát. A minap majdnem megharapott egy és azóta már végképp nem merek arra menni, pedig arra van a suli és így másik úton kell mennem. A gond csak az, hogy félek, ha esetleg találkoznék egy újabb kutyával és nem tudom, hogy mégis hogyan maradhatnék egy ilyen helyzetben nyugodt.
2016. okt. 13. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ezen inkább pszichológus segíthet, nem kutyagazdák és kutyakiképzők.

Mióta és miért rettegsz ennyire a kutyáktól?

2016. okt. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azóta, amióta majdnem minden egyes nap találkoztam eggyel, vagyis most szeptember óta. Van olyan ismerősöm, akit már megharaptott.
2016. okt. 13. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
én is féltem a kutyáktól mikor 8 éves voltam. ezért, hogy ne bántsanak, minden nap kitömtem a zsebem kutyakajával és azt dobáltam nekik, sose akartak bántani :). 10 évesen pedig kaptam egy kutyát, de ha acsarogva rohan felém egy kutya én megijedek még a mai napig :)-bár ki nem :D
2016. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Az utolsó válaszoló ostoba tanácsát felejtsd el. Kaját ne dobálj neki! Ha az én kutyáimnak dobálnál ételt, tőlem kellene nagyon félned, nem a kutyáimtól! Idegen ember ne etesse mások kutyáját! Ez a lehető legnagyobb pofátlanság!


Mit csinál az a kutya, amelyiktől félsz? Kint van az utcán? Szabadon van?

2016. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ultrahangos kutyariasztó vagy gázspray
2016. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, szabadon van, ugyanis a gazdáit nem nagyon érdekli a dolog. Felőllük kint lehet az utcán és megharaphat bárkit.
2016. okt. 13. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig ugyanazon a helyen van és ugyanaz a kutya, akkor első körben azt mondtam volna, hogy kóbor, de most írod hogy van gazdája. Innentől ez nem "kutyanevelési" kérdés. Megvan, hogy a gazdának mi a kötelessége a kutyájával kapcsolatban és az egyik az, hogy gondoskodnia kell arról, hogy a kutya senkit ne bánthasson. Ha az utcán flangál és ráadásul agresszív is, akkor az már feljelenthető. Nem tudom a rendőröknek, a közterületeseknek vagy a jegyzőnek, de valakinek szólni kell. Ha megbüntetik őket lehet hogy érdekelni fogja hol van a kutyájuk.

Ettől függetlenül érdekelne, hogy mit csinál a kutya. Mert attól még hogy az utcán van, nem biztos hogy veszélyes.

2016. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a kutyával szembekerülsz 1 dolgot ne csinálj, ne fordíts neki hátat mert attól felbátorodik, azt hiszi menekülsz. Hátrafelé araszolva növel a távolságot, a kutyák 90!-a csak a területét védi, nem támad meg, csak jelzi, hogy rosszul veszi hogy ott vagy. A legtöbb elmenekül ha csak lehajolsz az ut felé mert azt hiszik követ akarsz felvenni. Nekem volt hogy 1 németjuhász, 1 dobberman és 1 rotveller háromszögbe fogott, onnan is kijöttem karc nélkül.
2016. okt. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!