Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kutya talppárnái...

Hogyan kell a kutya talppárnái közül "kivágni" a szőrt?

Figyelt kérdés
Egész tövig be kell vágni vagy csak ne legyen hosszabb a párnáknál? Egyáltalán miért szükséges ez? Milyen szükséges dolgok vannak még? Hallottam a fülszőr nyírásról, az hogyab működik? Egy husky-nak milyen kozmetikai ellátás kell, amit otthon is el lehet végezni? Esetleg van valami az interneten erről?
2016. okt. 15. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kell levágni, ha nagyon hosszú, vagy ha valami beleragad pl. Elég csak a talppárnák felületéig levágni (persze ha beleragadt valami pl. gyanta, akkor ott muszáj rendesen kivágni). Ha csak 1-2 milliméterrel lóg túl a talppárnán, még az sem baj, bár normális esetben ha eleget mozog a kutya és nem csak puha felületen, ezek le szoktak kopni. Pl. lakáskutyáknál nőnek meg inkább. Azért érdemes levágni, mert különben a kutya mancsa jobban csúszkál a felületeken, illetve könnyebben beleakad, belemegy valami (toklász, galaj termése stb.).

Fülszőrt nyírni nem feltétlenül szükséges, általában a lelógó fülű, hosszú szőrű fajtáknál ajánlják, a toklászok, bogáncsok stb. felszedésének megnehezítésére. Huskynál nem hinném, hogy szükséges ilyen, én még nem hallottam róla. Esetleg a kiállításra való felkészülés igényelhet még speciálisan ilyesmit, de ahhoz úgyis hozzáértő kell. Amit még otthon meg tudsz oldani, az a karomvágás. Ha szükséges, és nem koptatja le, illetve a farkaskarmok kurtítása lehet még szükséges, mert azokat sok kutya nem tudja lekoptatni (ha megvannak neki).

2016. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Se a talppárnái közül se a fülszőrét ne nyirbáld,mert tuti bele vágsz.Onnantól kezdve pedig nem lesz olyan kozmetikus aki meg csinálja,mert nem fogja engedni a kutya!


Sajnos sok ilyen vendégem van,hogy a gazdi home made nyirkálja és bele vág a kutyába majd csodálkozik,hogy nekem közel harcot kell vívnom az ebbel.


Eleve a fülszőrt érfogóval szedjük ki,de a huskyknál nem szükséges,legalábbis eddigi huskyknál nem volt szükséges a fülszőrt kitépni,mert nekik nincs úgy,mint egy yorkinak vagy bichonnak.

Talppárnák közül nyírógéppel nyírom ki, de az akkor szükséges ha megnő hosszúra.

Van olyan yorki vendégem aki annyit sétál betonon annyit van a szabadban (kertesben lakik),hogy lekopik neki.



üdv egy kutyakozmetikus.

2016. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megnyírtam neki. Habár most kicsit furcsán emelgeti a lábát, azt hiszem legközelebb inkább nem nyírom le amúgy is csak 1cm "felesleg" van.
2016. okt. 15. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

én nem járok olyan gyakran kozmetikushoz hogy midnig lenyírja a szőrt a lábáról, ezért nem fogom elcipelni, egy nem teljesen idióta ember meg tudja csinálni otthon is... közelharcot sem vívok a kutyával mert nem vagyok hülye és ő is szoktatva lett.

én egész rövidre vágom, mert mindenféle növény és kosz beleragad különben és csúszkál is néha. megfogod a mancsát, kicsit kinyitod az ujjait fogod a szőrt és a kívánt méretre vágod. én körbe is vágom neki oldalt ollóval. két perc egy mancsot megcsinálni pedig nagytestű kutyám van. csak jó olló kell hozzá, speciális szőrvágó, azzal nem kell nyiszálni.

2016. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!