Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt a kutyám mit tegyek?

Eltűnt a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy zsömleszínű,6 éves,Lhassa Apso fajtájú kan kutyusról lenne szó ami kistermetű.Faluban lakom és tegnap óta nincs meg.Régebben már csinált ilyet,hogy elszökött és 2 után jött haza,a környéket ismeri mindig hazatalál szoktam járni vele sétálni is.Csak most véletlenül meglépett.Valószínűeg azért nincs még itthon mert tüzelnek a szukák.Már autóval 3x bejártuk tegnap a falut.Szóltam az ismerőseimnek és kiírtam a közösségikre.Ma is megyünk keresni,szerintetek mit tehetnék még?

2016. okt. 15. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Plakátold ki a környéken. Az állatorvosotoknálnál jelenetsd, hogy regisztrálja a petvetdatába a chipjéhez, hogy keresik. csináljátok meg szökésbiztosra a kerítést, ha pedig jellemzően tüzekléskor csatangol el, de ettől függetlenül is, ivartalanítsátok a kutyát. végül és nem utolsó sorban, mozfgasd, sétáltasd, fáraszd napi szinten annyit, hogy esze ágában se legyen meglógni. persze ez utóbbiak csak akkor játszanak, ha megkerül. Még a környékbeli menhelyeken és gyepmesteri telepeken lehet érdeklődni pár nap után. Mondjuk ha chip van benne és normál ember találja meg,aki veszi a fáradtságot, hogy leolvasásra vigye, az adataid pedig rögzítve vannak és aktuálisak akkor értesítenek.
2016. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A közösségire ha még nem tetted tedd ku a kutya fotóját.

Ha ivartalanítva van kevésbé fogják érdekelni a szukák, esetleg ha van kamera a faludban akkor a "felelőst" megkérheted, hogy átnézhesd a régebbi felvételeket hátha rajta van. Ne csak az ismerőseidnek mond, az ismeretlenek (már ha van szívük) segíteni fognak. Ha be van chipeztetve akkor a jószívű emberek akiknek még nem szóltál elviszik az állatorvoshoz és leolvastatják a chipet.

Remélem segítettem és, hogy minnél hamarabb meg lesz a kutyus.😉

2016. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a plakátokra (amiket nem csak a faludba raksz ki) írd rá az elérhetőségeidet is!
2016. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes közeli menhelyeket is felkeresni vagy állatorvosokat hátha valaki bevitte.
2016. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,ment a zöld kész.Szóltam egy közeli kisboltban az eladónak ,hogy aki csak vásárol hívja fel rá a figyelmét.Hála Istennek tegnap este megtaláltuk:)
2016. okt. 16. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi! A kanok ilyenkor hajlamosak elfeledkezni a gazdiról, de amint elég éhes lesz, vagy amint elverték az erősebbek a pina mellől, haza fog menni.
2016. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!