Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözés? Ötletek?

Költözés? Ötletek?

Figyelt kérdés

Nemsokára költözni fogunk,panelból kertes házba. A kérdésem a következőre vonatkozna. Rengeteget utazunk, a kutya pedig mindig jön velünk. Ebből tapasztaltuk,hogyha idegen helyen (vagy nem feltétlen idegen helyen,hanem ahová évek óta rendszeresen eljárunk), az udvaron hagyjuk(nem szoktuk sok időre,max amíg átszaladunk a bolthoz),akkor nem marad ott. Ha egy pici lehetősége van,akkor azt megtalálja és utánunk jön. Ha nincs,akkor addig próbál kijönni,amíg ki nem merül,utána pedig elég látványosan hisztizik,amíg vissza nem érünk.

Szóval hogyan tudnám majd a legegyszerűbben hozzászoktatni az új otthonunkhoz? A kerítés bombabiztos,de nem szeretném,ha az első pár hétben hülyét kapna a szomszéd.

Nincs szeparációs szorongása egyébként,jól nevelt kutya.


2016. okt. 18. 15:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,és természetesen nem lesz kirakva az udvarra,csak mert kertes ház. Csupán szeretném,ha nem kéne feltétlenül a házba zárni,ha elszaladunk otthonról
2016. okt. 18. 15:37
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Hát bocsi de ez pont szeparációs szorongás :D
2016. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez teljes mértékven szeparációs szorongás! Ki mondta, hogy nem az?.
2016. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
húúú bocsi, de szerintem kicsit átestetek a ló túloldalára. "nem szoktuk sok időre, max amíg átszaladunk a bolthoz". Vagyis kb sosincs egyedül a kutya. Ez nem jó se nektek se neki. Az előzőekhez csatlakozva a kutyátoknak 100%, hogy szeprációs szorongása van (és nem is az enyhébb). Egyszerűen nem tud/ fél egyedül maradni. Szerintem kezdejetek el vele gyakorolni, hogy rövidebb ideig magára hagyjátok aztán nyújtsátok az időt. Vagy kérjétek szakember segítségét. A kutyának is kell egyedül lennie (a kisgyerek sincs napi 24 órát az anyjával, neki is meg kell tanulni, hogy van hogy egy kicsit egyedül van, na ugyanez a szitu a kutyákkal is)
2016. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nos,hogy tisztázzuk. A kutya nincs 24 órát velünk. Járunk dolgozni és éljük az életünket a hétköznapokon,mint mindenki. Soha egy hangja sincs otthon. Ezen kívül sem az én szüleim házánál,sem pedig az anyósoméknál. Ha értelmezitek a kérdést, ismeretlen helyen akar utánunk jönni. Én még olyan szep.szorongásról nem hallottam,ami otthon nem jelentkezik... A kérdésem arra vonatkozott,hogy egy számára tök idegen helyen van a kutya,és hogy tudnám vele minél hamarabb és könnyebben tudatosítani,hogy ez az Ő otthona.
2016. okt. 19. 08:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Márpedig ez az.... a kutyád nem bízik benned, fél hogy egyedül marad, hogy ott hagyod ezért mindent megtesz hogy kijusson. Szerintem beszélj egy kiképzővel és egy idejig legyen benn a házban.
2016. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most komolyan,mutass nekem egy olyan kutyát,aki egy vadidegen helyen tök jól elvan egyedül,ha otthagyja a gazdája.


Köszönöm a tanácsot,a lényeg pont az udvaron volt. A lakásban nem lesz egy szava sem....

Elárulom,hogy nem egy Fifikutya,aki életében nem látott kiképzőt. Vizsgázott terápiás kutya, napi szinten találkozunk kiképzőkkel és más terápiásokkal. Szóval a lényeget megragadtad... Na mindegy,azért kösz

2016. okt. 19. 08:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Mutassak? Figyelj én bárhol ott tudom hagyni a kutyám, egy szava nincs miatta...de biztos neked van igazad, ha annyira okos vagy akkor old meg.
2016. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi is ott tudjuk hagyni őket a nyaralónk udvarán, ha el kell mennünk. A temperamentum vizsgán, hogsy ment át? (arra gondolok, akikor ott kell hagyni egyedül a szobában az idegen eberekkel)
2016. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is bárhol ott tudom hagyni a kutyámat. :) egy hangja nincs... :)
2016. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!