Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a komondor mit fajta...

Mik a komondor mit fajta jelemzői, hogy érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Mit kell rola tudni?

Kérlek mindent irjatok le amit érdemes tudni róla.

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 18. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Vigyázni kell vele, nehogy az asszony átessen rajta.
2016. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Nem biztos hogy mindig így van de egy ismerősöm mesélte hogy neki öregkorára már kicsit bebolondult. Nem volt rossz nevelése, sok törősét kapott, szófogadó volt, de öregkorára már oda-oda kapott, meg elég vad lett azt mondta a komondoroknál ez jellemző. Bocsánat ha nincs mindig így ne álljatok nekem, csak gondoltam elmondom amit tudok róla. (vagyis mondtak róla)
2016. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Négy lába van de csak két szeme, úgyhogy gyorsabban fut mint ahogy lát
2016. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
nagy, sokat eszik, szőrös amit gondozni kell, de nem hullik igazából annyira. okos, lojális, amennyire tudom kölyökként még gyerekbarát, később igazi házőrző. tanítás nélkül is kiemelkedően okos tud lenni. nyugodt és nem ugrálós.
2016. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
jó kutya. nekem 2 komondorom van. kölyökkoruktól kezdve semmi tanítás nélkül olyan vehemensen védik a portát hogy elég komoly. bántva soha nem voltak, arra nagyon oda kell figyelni, nem szabad ütni mert megjegyzi és hidd el, ha odaér az idő visszaadja. nem ugat hiába, és általában nappal elvan mint a befőtt. az éjszaka az ő pályájuk na akkor ne nagyon menjen be senki a komondorokhoz. a gazda jelenlétében mindenkivel barátságosak nincs baj, de a gazda nélkül nem ajánlom a találkozást velük. a szőrök időjárás álló, télen-nyáron bírja. van hogy megnyírom őket, de a legjobban nekem a zsinóros szőrtípusban jönnek be. megszokja, elbújik hűsölni.
2016. okt. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Első, ne általánosíts, csak a vak komondorok fekszenek az asszony lába alá.


Amúgy viccen kívül: nagy térre van szüksége, nem egy kis kertre. Ennek ellenére a mozgásigénye nem nagy. Domináns, erős kutya, tapasztalt, erőskezű gazdinak való. Kitűnő őrkutya, de pont ezért lehet veszélyes gyenge kezű gazdi mellett. Nem az a fajta, aki első szóra ül, fekszik, pacsit ad, hanem egy független, erős akaratú kutya.

2016. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!