Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra/szemlére vihetem...

Kiállításra/szemlére vihetem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 11 hónapos Husky-m ami nem törzskönyves szülőktől, de fajtisztáktól van. A husky kinézeti és viselkedési elvárásait megnéztem úgy úgy gondoltam hogy helye lenne egy bemutatón/tenyész szemlén (biztosan értitek mire gondolok). Nos az lenne a kérdésem, hogy a tenyész szemlére szükséges e törzskönyv. Ha nincs akkor egy ilyen idős kutya kaphat e még ha pl szakember megállapítja hogy tényleg fajtiszta. nos ez kicsit kusza de a lényeg az lenne, hogy ezekre a szemlékre tudjam hordani. Most hiába mondja nekem XY hogy miért nem törzskönyves szülőktől lett vásárolva, Mindenki megkapta valahonnan szóval biztos, hogy a törzskönyvek szülők nélkül is el lehet ezt érni 6 hónapos kor után is.

2016. okt. 19. 15:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Mégis lehetne? Keverék kutyákkal nem lehet kiállításra, se semmilyen hivatalos tenyészalkalmassági vizsgára elmenni! Az azt jelentené, hogy minden keverékkel lehetne tenyészteni! Így is sok a szaporító, legalább ez némileg megszűri őket.


Egyébként általános iskolai tananyag, kár, hogy nem figyeltél: fajtiszta=kutya, macska ló; fajTAtiszta=husky, malamut, puli.

2016. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
FajTAtiszta :)) akkor így mondom :) nem keverék csak a szülők nem törzskönyvesek.
2016. okt. 19. 16:02
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Törzskönyv nélkül se a kutyád, se a szülei nem számítanak fajtatisztának, mivel a törzskönyv igazolná, hogy a felmenői is mind fajtatiszta huskyk voltak. Enélkül pedig tenyészszemlére sem viheted, törzskönyvet pedig utólag nem kaphat. Azt a tenyésztő váltja ki, és adja a kölyökkel együtt amennyiben a szülők is törzskönyvesek, de ez a te esetedben nem így van.
2016. okt. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
87%
Tk nélkül keverék. Ez olyan, mint ha nincs magyar állampolgárságod, nem vagy magyar állampolgár. Ha nem lehet tudni kik a felmenők, akkor nem számít fajtatisztának.
2016. okt. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Értem én, de van egy Z kutyapár akik törzskönyvesek de van egy másik Y kutya pár akik szintén törzskönyvesek de semmi közük egymáshoz de az Y kutyapárnak nem voltak törzskönyvesek a szülei, akkor nekik honnan lett, tehát ha az enyémnek születnének kicsik, akkor azok sem kaphatnának? mert Ő nem törzskönyves?
2016. okt. 19. 16:09
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Ezt hivjak szakmai korokben fajtajellegu kevereknek. Termeszetesen vannak versenyek ahova keverek kutyaval is be lehet nevezni (meg szepsegversenyekre is), de felelsegesen viszed a kutyad szemlere, mert normalis regisztralt tenyeszto az eletben nem fogja paroztatni a te kutyadat az ovevel.
2016. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
még mindig nem érkezett olyan válasz amit szeretnék, de köszönöm az eddigieket Nyilván nem egy törzskönyves kutyapártól szaporodott el ennyi szóval egy másiknak is valahogy meg kellet kapnia (nem tudom máshogyan elmondnai, mi az amit tudni szeretnék)
2016. okt. 19. 16:14
 8/29 anonim válasza:
88%

Nem vagyok szakember, de logikusan leírták, hogy csak törzskönyves szülők kutyája kaphat törzskönyvet, mert őnekik visszamenőleg x generácóra van törzskönyv.

Gondolom az első törzskönyvek, több 10, esetleg 100 évvel ezelőtt születtek, és ma már nem lehet csak úgy törzskönyvet adni.

Ezt próbálják Neked elmagyarázni, csak Te nem érted.

2016. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem kapnanak TKt. TKt csak azok a kutyak kapnak akiknek a szulei is TKsok, es annak is es igy tovabb. Nem veletlen van ez igy. A TK hordoz egy minoseget a fajtan belul (jo esetben, igen en is tudom vannak tultenyesztett fajtak), szurik oket, bizonyos tulajdonsagokat/geneket atorokoltetnek. A fedeztetest joesetben egy preciz tervezes elozi meg, hogy az allomany jobb es jobb legyen.


Tehat egy TKs es egy nem TKs kutya utodai nem lesznek TKsok.

2016. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Természetesen értettem, és ksözönöm mindazok válaszát, akik próbálták normálisan elmagyarázni, sajnos nem úgy születtem hogy tudom :) egyszer mindnekinek meg kell tanulnia ezt azt! Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 19. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!