Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiállításra/szemlére vihetem...

Kiállításra/szemlére vihetem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 11 hónapos Husky-m ami nem törzskönyves szülőktől, de fajtisztáktól van. A husky kinézeti és viselkedési elvárásait megnéztem úgy úgy gondoltam hogy helye lenne egy bemutatón/tenyész szemlén (biztosan értitek mire gondolok). Nos az lenne a kérdésem, hogy a tenyész szemlére szükséges e törzskönyv. Ha nincs akkor egy ilyen idős kutya kaphat e még ha pl szakember megállapítja hogy tényleg fajtiszta. nos ez kicsit kusza de a lényeg az lenne, hogy ezekre a szemlékre tudjam hordani. Most hiába mondja nekem XY hogy miért nem törzskönyves szülőktől lett vásárolva, Mindenki megkapta valahonnan szóval biztos, hogy a törzskönyvek szülők nélkül is el lehet ezt érni 6 hónapos kor után is.

2016. okt. 19. 15:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
26%

"TKt csak azok a kutyak kapnak akiknek a szulei is TKsok"


Na de akkor a legelső hogy kapta meg, mert gondolom a TK nem öröktől fogva létezik. Valakinek meg kellett kapni úgy, hogy az elődjének még nem volt, nem?

2016. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
hát nekem is ez volt a főbb kérdésem, de úgy döntöttem nem szaporítom tovább a szót, inkább elfogadom hogy 100 éves felmenőitől nem kértem el :)))) No fene. Biztos vagyok benne hogy macerás de így is megkapható vérvizsgálatok után és egyéb orvosi és szakmai vizsgálatokat követően
2016. okt. 19. 16:50
 13/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem kapható meg. A törzskönyv azt hiszem 3generációra visszamenőleg jegyzi adott kutya őseit. Ezt te az életben nem tudod felgöngyölíteni. És az sem biztos,hogy valaha volt TKs rokona a kutyádnak.
2016. okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Volt ez biztos!
2016. okt. 19. 17:06
 15/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem fogod megkapni a törzskönyvet, ha a szülei nem voltak törzskönyvesek, akármilyen vizsgálatot szeretnél csinálni. Ez nem így működik.

A másik meg az, hogy attól, mert te és a szomszéd Bözsi néni megállapította, hogy husky a kutyád és még szép is, az nem biztos, hogy egy szakmabeli is annak fogja látni. Ezt nem bántásból mondom..

Nekem is van 3 huskym, abból egy tkves kiállítási kutya. Annak ellenére, hogy mind a három kutyámat egyformán imádom, hidd el hatalmas minőségi különbség van a tkves és a nem tkves kutyáim között, de ezt nem egy laikus fogja észrevenni, nekik mind 3 husky és kész.

2016. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon hosszu lenne leirni, milyen is az amikor valaki uj fajtat kivan letrehozni. Itt nem egy alomrol beszelunk nem egy tenyesztorol, hanem ez bizony evtizedes munka azok reszerol, akik vallaljak es elkotelezik magukat egy fajta letrehozasara. Ezt bejegyzik a helyi "kutyas klubba". Mikor egy fajtat eletre hivnak be is jegyzik innentol kezdve kulon fajtakent fog megjelenni, de ehhez nagyon ismetlem nagyon sok ido munka es szakertelem kell.


Szoval nagyon roviden ha a fajta elkepzelesenek van letjogosultsaga (ertsd nem csak omleszteni a random kolykoket, mert az szaporitas), van mogotte szakertelem, kitartas es TENYESZTO, akkor az adott kutyaklub ad engedelyt a tenyesztesre es beemeli az elismert fajtak koze. Innentol lehet TKs.

2016. okt. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
Én értem a kérdezőt, hogy régen nyilván egy ponton be kellett vezetni a törzskönyvezést. Jelenleg ez már csak bizonyos fajtáknál a "B" törzskönyv formájában van, de a husky nem ilyen fajta. pl. egy jó mudit vagy agarat tenyésztésbe lehet vonni, akkor is, ha nincs egyelőre még törzskönyve. Sajnos a huskynál nem teheted ezt meg, hanem a jelenlegi kutyád után majd egy törzskönyves husky megvásárlásával tudod ezeket a kiállításokat és tenyészszemléket elérni.
2016. okt. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Amikor a nagyszülők megkaptak nagy valószínűséggel még volt B torzskonyv. Ma már nincs, így ilyet Bem is kaphat!
2016. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

Törzskönyves kutyát csak TENYÉSZTŐ ad el. Törzskönyv nélkülit meg szaporító. Szóval a tenyésztő tesztelteti a kutyákat mindenféle genetikai betegségre, ill. ismeri az általa "használt vérvonalat" sok generációra visszamenőleg. Namost akár a te kutyád is hordozhat valamilyen betegséget, ami majd csak később jön ki, v lehet hogy az Xik generációjában előfordult, hogy nem husky volt a mami v a papi hanem 1 malamul v egy spicc, de a te kutyádon nem látszik semmi viszont mondjuk a kölykeinél előjön ezt hogy magyaráznád ki?


Pl. Nem tudom, hogy a huskyknál létezike ilyen adatbázis, de a námetjuhászoknál igen. Itt van az én kutyám anyukájának oldala [link]

ugyanilyen van az apukának is. Ez egy nemzetközi oldal kb az összes németjuhász tenyésztő felteszi a kutyáit (ott vannak pl a dp szűrés eredményei is, milyen almokat hozott le stb.)

2016. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
85%
(eészen a 90-es évek elejéig vissza van követve)
2016. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!