Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják a kedves...

Miért gondolják a kedves gazdik, hogy itt megkérdezik, mi baja a kutyájuknak, leírják a tüneteket stb. akkor bárki diagnózist és kezelési utasítást tud adni látatlanban?

Figyelt kérdés

Az orvosi költséget akarják megspórolni,vagy komolyan gondolják,hogy itt bárki meg tudja oldani a gondjukat?

Nem vagyunk állatorvosok,de ha azok lennénk is,felelőtlenség látatlanban bármit mondani.


2010. ápr. 26. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de szerintem nem a spórolás a fő szempont, hanem hogy amíg a dokihoz eljut szegény kérdező, legalább valami infot kapjon, esetleg megerősítést abban, hogy tényleg menni kell gyorsan, vagy egy kis megnyugtatást, hogy nem lesz nagy baj, ne féljen.


Az orvost kikerülni nem lehet és szerintem aki felelős állattartó, az nem is akarja, egyszerűen csak izgul imádott kutyusáért.

2010. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia, az engem is felbosszant, amikor olyan tünetekkel, amikkel én azonnal orvoshoz rohannék, csak itt érdeklődnek megkerülve az orvost. Viszont vannak egyszerűbb esetek, amikre tapasztalt gazdák tudnak hasznos tanácsot adni, a gyerekkel sem rohanunk azonnal orvoshoz, ha tüsszent kettőt.
2010. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem butaság,mert nekem is voltak gondjaim a macskámmal és itt segítettek.De amúgy pont olyan itt megkérdezni,mintha telón felhívnád a dokit!Azért tippeket adhatnak egymásnak a tapasztalt gazdik!

25L

2010. ápr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadból indulj ki, csak azért mert te nem vagy állatorvos, más még lehet...


A gond inkább az, hogyha már egyszer leírják, akkor pontatlanul írják le. Azon túl, hogy nyilván sok esetben "személyesen" is találkozni kell az állattal, még azokban az esetekben sem lehet nomrális tanácsot írni emiatt a pontatlanság miatt, mikor az állat amúgy otthon is kezelhető volna.

2010. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A legtöbb tünet több,különböző kezelést igénylő betegség tünete lehet.

Az az állatorvos,aki látatlanban diagnosztizál,felelőtlen.

2010. ápr. 26. 15:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor válaszolok egy kutyásnak, ha a kérdéssel szóról-szóra már találkoztam, és ORVOS adott rá választ, gyógyszert és megoldást.

Mivel receptet nem tudok felírni, természetesen a tanácsomat azzal szoktam zárni, hogy menjen el egy orvoshoz.

Éjjel kevés orvos rendel, sokan a kérdést estefelé teszik fel, ill. olyanok kérdeznek, akiknek igen kevés a pénzük, és nem tudnak minden apróságért rendelőbe szaladni.

2010. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Először is nem hülyeség, mert megnyugtatást is szerezhet a gazdi. Másodszor neked ez miért fáj?
2010. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"Az az állatorvos,aki látatlanban diagnosztizál,felelőtlen."

És te melyik valóságban élsz? Vannak olyan élethelyzetek, mikor az embernek nincs más választása, mert éppen nincs elérhető orvos, az éjszaka közepe van, nincs pénze rá stb. Ez a valóság, kéremszépen. Namost ilyenkor lehet választani, hogy látatlanba diagnosztizálod, vagy sehogy. De utóbbi általában rosszabb eredményre vezet, és itt nem a komoly beavatkozáskról beszélünk (mert olyat úgyse tud elvégezni), hanem elsősegélyről. Egy seb ellátásához nem feltétlenül kell orvos, és a semminél a kevéske is jobb.


Egy tünet több betegségre is utalhat. Igen, fentebb írtam, hogy gond a tünetek nem körültekintő leírása, de úgy látom nem sikerült értelmezni. Vagy feltételezted, hogy úgyanúgy biztos diagnózist ad egy doki látatlanba? Mert az nem így van, mérlegelni szokás ám, hogy nem láttuk az állatot, hidd el, nem lesz olyan javaslat, ami elhullást okoz nem megfelelő végrehajtás esetén.

2010. ápr. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem azért fáj mert sokan olyan tüneteket írnak le amiből kiderül, hogy szenved az állat akár már hosszabb ideje, és ahelyett, hogy elvinnék orvoshoz itt húzzák az időt.

Azért fáj mert ha nem valami egyszerű gyomorrontásról van szó akkor úgyis állatorvosra lesz szükség valamilyen recept felírásához, vagy injekció beadásához.

Azért fáj mert nyilvánvalóan sajnálják a pénzt állatorvosra költeni (sokan panaszkodtak arra, hogy már az is 3000Ft ha ránéz a doki az állatra) vagy alapból nincs is pénzük még a legalapvetőbb eljárásokra pl. sebtisztítás, sebkötözés, gyulladásgátló módszer és így felelőtlenség állatot tartani azt gondolva hogy majd ha tejfölt kennek a sebre akkor minden rendben lesz.(igen volt már ilyen itt a fórumon).

Azért is fáj mert vannak állatorvosi fórumok, ahol értelmes és szakszerű választ kaphatnának.

Azért fáj mert nem tudják felemelni a telefont és felhívni az állatorvosi rendelőt, hogy ott kérdezzék meg mi a teendő.

És végül azért fáj, mert ha itt kapnak valami tanácsot vagy többet is és azokat kipróbálják, de az(ok) nem segítenek akkor az állat még tovább szenved és mire állatorvoshoz kerül valahogy már sokkal nagyobb a baj.

Hát úgy kb. ezek miatt.

2010. ápr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És a távdiagnózissal nagy bajt is lehet csinálni,mert sok betegségre utalhatnak a hasonló tünetek.
2010. ápr. 27. 06:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!