Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megfelelően bánni...

Hogyan kell megfelelően bánni a kuvasszal?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek van egy 5 hónapos szuka kuvasza. Tanyáról hozták el, a két szülő, két másik társával egy 4 hektáros telepet őriz. Emebereket nem engednek be, a kutyust is úgy vették meg, hogy a kuvaszok gazdája kiment az alommal a ház elé. Az állatorvos is kerítésen keresztül oltja be a kutyákat, bemenni nem tud. Ez a kuvaszkölyök - a neve Dorka - most 5 hónapos, nem törzskönyves. A gazdájának előtte malamutjai voltak, és jól bánt velük, most is van egy malamut-keveréke, és az is szófogadó. De a kuvasszal nem tudnak mit kezdeni. Azt mondja, hogy valószínüleg az a baj, hogy el lett kényeztetve. A kutyáktól tart, mivel 2 hónapos korában megharapta egy németjuhász, de az emberekkel nincs gondja. A gazdáját már többször is úgy megharapta, hogy vérzett a sebe, ha megpróbálják helyretenni (grabancánál megrángatni, hanyatt feketetni, hogy megadja magát) bosszút áll, rájuk ugrik, össze-vissza harap. Elvitték kutyaoviba, ott azt mondták, ha harap a kutya, egy fél literes palackba kavicsokat kell tenni, és meg kell verni azzal, majd 1 hétig kitagadni a falkából, tehát nem szabad vigasztalni, simogatni, stb...Én szerintem ez hülyeség, de nem vagyok szakértő, nincs kuvaszom, de szerintem semmiféle kutyát nem szabad fizikai keménységgel büntetni. Mi lenne szerintetek a megoldás? Ha volt/van kuvaszotok, hogyan neveltétek?

Sürgős lenne, mert szerintem a végén a gazdi fejére fog nőni! Segítsetek légyszíves.


2010. ápr. 26. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Be kell menni jó sok kajával, előtte meg picit ki kell éheztetni!!


3-4 sültcsirkével menjetek!!



Én egy életre megvettem így a kuvaszaimat :)


Vagy még 1 módszer, ha a kutyák kanok, akkor vinni kell egy tüzelő nőstényt, nameg kaját..



Még véletlenül sem mutatni hogy félsz! Ne érdekeljen hogy úgy néz rád hogy majd átégeti a szeme a bőröd!!


Simogasd és etesd!!


Lehet hogy párszor rádklaffan, de amíg nem harap komolyan addig ne vonulj vissza látványosan!!


Ez nem pitbul meg nem is boxer, nem fog széttépni!!


Semmiképp se egyedül menj, de egyszerre csak egy ember menjen be a kajával!!

2010. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

Ja és van még egy nagyon jó módszer, ha már simogatni hagyja magát akkor a lapockái között maszírozd!!

És néha erősebben markold meg a tarkóján az ujjaiddal a szőrt. (felsőbbrendőség jelzése)


Ha meglapogatod az oldalát azt elismerésnek veszi!

2010. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy kellene legalább egy héten fél napot kint lenni velük és foglalkozni, hogy szokják hogy van gazdájuk..


Ahogy most végigolvastam szerintem itt az a legnagyobb baj hogy magukra vannak hagyva ott.

2010. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
"szerintem semmiféle kutyát nem szabad fizikai keménységgel büntetni." ez igen téves feltevés, mert néha nagyon is muszáj a fizikai tevékenység a neveléshez.
2010. ápr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit művel az az ember a kutyájával, hogy 5 hónaposan vérző sebet ejt a gazdáján????

Ez iszonyat durva nevelési hiba!!!

A verés csak ront a helyzeten, meg ne üsse, az csak agressziót szül, és később az emelkedő kéztől félni fog, ami védekezést (=harapást) vált ki majd belőle!

A kavicsos palack és a falkából való kizárás jó módszerek, de nem erre a problémára.

Máshonnan kell megfogni a dolgot, elsőként helyre kell rakni a kutyát a falkában.

A gazdi mindenképp olvassa el ezt a könyvet:

*****


És nézze meg ennek a sorozatnak az első évadját: [link]


Valószínűleg ez kevés lesz, de kell egy alap.


És ha van lehetősége, vigye el egy másik kutyaiskolába, ahol más módszerekkel dolgoznak. Elsőnek egy szocializációs-rehabilitációs tréninget ajánlanék. Ha tényleg ennyire durva helyzet, meg fogják engedni, hogy 5 hónapos kutyával járjon oda.


Hol laknak?



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

durva, mindig ledöbbenek, mit képesek eltűrni az emberek a saját kutyájuktól.

Amúgy nem lehet tudni a leírásból, de egy 5 hós kuvasz lakli játékkal is okozhat véres sebeket.

Én már elaltattam volna, bocs mindenkitől, de ilyet h a gazdáját véresre harapja egy nagytestű kutya, az már veszélyes.

2010. ápr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm szépen a hosszú írást, de szeretném megkérdezni, és nem bántásból, hogy végig olvastad e a leírásomat? Mert a kutya nem az enyém, hanem az ismerősömé, ahogy azt leírtam, csak 1 kutya van, és nekem az jött le, nem tudom, hogy igazam van e, de te mintha valami egészen más problémára írtad volna le a megoldást. Valaki azt írta, hogy a fizikai keménységgel való büntetés elengedhetetlen a megfelelő neveléshez. Szerintem ez, ne haragudj, de hülyeség. Az ütéstől a kutya csak bevadul, és akkor még komolyabban rátámad a gazdájára, ahogy ezt valaki le ís írta. A többieknek köszi a segítséget, ajánlani fogom a gazdinak az egyik válaszoló által belinkelt irodalmakat. :)
2010. ápr. 30. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért az megütötte a szememet, hogy még a gazda jelenlétében sem tudtak a kutyaszülőktől bemenni.

Porta védelménél szükség van idegeneket nem beengedni, de hogy a gazda se tudjon, az már nem helyes.

Viszont, ha ilyenek a szülők, a kölyök is örökölheti ezt a vérmérsékletet. Szerintem fel kellene venni a kuvaszosokkal a kapcsolatot. Ők talán a jobban ismerik a fajtát, mint egy iskola.

2010. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a kutyaiskola módszere is jó.

Szerintem ez a kiskutya még csak játékból harapdál, ez minden kölyöknél igy van, ráadásul heves vérmérsékletű amit tetéz az, hogy nincsen rendesen szocializálva, attól, hogy megharapta egy németjuhász még kell járnia kutyatársaságba!

különben hogy tanulná meg a helyes viselkedést, ezt a fajtársaitól kell látnia!

amúgy egy normális kutya nem bánt ok nélkül egy kölyköt, valószinüleg a nj csak fegyelmezte a kiskutyát, mert mondjuk túl erőszakos volt--> ettől tanulja meg, mit szabad mit nem.


Ha harapdál akkor hangosan fel kell sikitani, mivel a kölyök kutyák is igy jelzik a fájdalmat, és kis ideig nem szabad foglalkozni vele,ott kell hagyni!

kutyával kutyául kell kommunikálni.


Amit irtál: "A gazdáját már többször is úgy megharapta, hogy vérzett a sebe, ha megpróbálják helyretenni (grabancánál megrángatni, hanyatt feketetni, hogy megadja magát) bosszút áll, rájuk ugrik, össze-vissza harap."


erről beszéltem, hogy játszik, és utánna vele is ugyanazt csinálták mint a kiskutya a gazdikkal. Szóval ő játéknak veszi ezt a grabanc rángatást, ráadásul még kölyök nem érti (honnét is tudhatná ha nem jár kutyák közé) hogy ez az alárendeltség komoly dolog...

alkalmazzák azt amit irtam, használni fog!

2010. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves utolsó! :)

Ha nem gond, meg szabad kérdeznem, van e kutyád, és ha igen, akkor milyen fajta?

2010. máj. 1. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!