Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem rossz a mudi...

Csak szerintem rossz a mudi standard? (Magasság és súly)

Figyelt kérdés
Komolyan, mintha miniatürizálni szeretnék a fajtát. A kanok max 47cm magasak és 13kg súlyúak, a szukák még kisebbek, 8-11kg. Ez nálam majdnem az öleb kategória. :/ nem értem miért ne lehetne egy mudi 50cm magas és 15kg. Érdekelne Ti hogy látjátok ezt, mit gondoltok róla?

2016. okt. 20. 23:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de ezt rosszul tudod. Nézd csak meg a standard-et...
2016. okt. 23. 14:27
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igazad van. Nem tudom, honnan vettem ezt a 15 kg-t.
2016. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kan több, mint 16 Kg, a szuka 13 Kg. Magasságot nem mértem, de a standardnál mindkettőt nagyobbra saccolom. A szuka igazi vékony csontozatú, kecses mudi, a kan viszont vastag, erős csontozatú. Egyiken sincs egy felesleges deka sem.

Mindenesetre nálunk ez nem számít, hiszen nem leszenek utódaik.

Épp a múltkor kérdezte meg valaki, hogy milyen fajta kutyák ezek, mert ő mudira tippelt volna, de a mudi sokkal kisebb :)

Egy szó, mint száz, nekem mindegy, hogy mekkorák, milyen színűek, de belső tulajdonságai miatt soha nem választanék másik fajta kutyát.

2016. okt. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Egyetértek veled utolsó, én is imádom őket, úgy ahogy vannak, de azért nem bánnám, ha a nagyobb kutyák sem számítanának hibásnak (mármint a standard szerint). Szerintem inkább legyen 16kg (mégis csak közepes testű a fajta), mint 8kg. :)
2016. okt. 23. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!