Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rettegek, hogy az apám a...

Rettegek, hogy az apám a másik kutyám is megöli. (? )

Figyelt kérdés

Volt két kistestű tünemény kutyusunk (mopszok, ha ez számít), de az apám soha nem szerette őket. Amikor álltunk be az autóval, mindig ott szaladgáltak, mert örültek, hogy hazajöttünk. Ha anya állt be normális tempóban, nem volt gond, apám azonban ideges volt a "dögöktől" és az idősebb kutyusunkat elütötte még 3 éve. (Ugye a mopszoknak amúgy is érzékeny a csípőjük és általában attól lesznek betegek, abba halnak bele. Hát itt is ez volt, mert a hátsó lába sérült.) A kutya hatalmas szenvedések árán alig egy éve lehelte ki a lelkét.

Nagyon félek, hogy a másik kutya is így fog járni, mert apám egy állat, de ebbe ne menjünk bele.

(Anyám is megszenvedte a kutya elvesztését, de ő nem látja be, hogy apám veszélyes és a másik kutya élete is rajta múlhat.)


Én nagyon szeretem a kutyákat, apámmal viszont nem felhőtlen a viszonyom, mert agresszív és idegbeteg.


Értem én, hogy ne szaladgáljon a kutya a kocsi előtt, de nem tudtuk megtanítani és tényleg nem volt baj, ha az ember nem 20 km/h-val állt be.


Kérlek mondjatok valamit, rémálmom volt, hogy a másik kutya is meghalt apám miatt!


2016. okt. 22. 08:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Nos, mire számítasz? Mivel nyugtathatna meg itt bárki is?

Az apád nem fog megváltozni.

Te pedig retteghetsz tovább, amíg a másik kutya is kileheli a lelkét.

Amúgy elkezded megtanítani a kutyának, hogy amikor autó áll be, ő szépen valahol távolabb ül-fekszik, akármi.

2016. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Be kell vinni a kutyát a házba és kész.
2016. okt. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Nem értem, hogy ha az apád egész egyszerűen nem vevő a kutyára (idegesíti, utálja, stb.), akkor miért kell "rákényszeríteni"?


Vidd TE orvoshoz. Vidd be a házba, legyen a TE szobádban.


Ha apád eleve ilyen hirtelen haragú, idegbajos természet, akkor totális öngól engedni, hogy ott nyüzsögjön körülötte egy kutya, mikor beáll a kocsival.


Nyilván a hülye viselkedés alól ez nem menti fel, de azért tegyél te is a kutya biztonsága érdekében.


Nekem is kissé idegbajos apám van, ha fölhúzza magát valamin, akkor teljesen elmegy az esze. Ha látom, hogy még a kutya is ott nyüzsög körülötte, rögtön ÉN rászólok a kutyára és átviszem másik helységbe. Ráadásul ő egyáltalán nem tudja fegyelmezni a kutyát, ha mondjuk le kell csendesíteni, ezért is lesz egyre idegesebb, ha tovább ugat a kutya, erre még hangosabban rákiabál, a kutya még hangosabban ugat...Egyszerűen nem tud bánni a kutyákkal és türelme sincs túl sok . Mondtam is neki, Apa, ha rosszalkodik a kutya szólj csak nekem majd én helyre teszem :D

2016. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A veseleállást nem a bezabálás okozza, és nem is az, hogy túlterhelte a lábát.

Amúgy eleve nem is szabad engedi olyan szinten bezabálni a kutyát, hogy ne bírjon felkelni egy napig. Már ebbe is bele tud pusztulni akár!

Sajnálom, ami történt. Keress másik gazdát a másik kutyának, ha jót akarsz neki. Olyat, aki úgy tartja, ahogyan egy mopszot kell.

2016. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk ha áll be kocsival kimegy vki aki bezárja a kutyát vagy megfogja addig,mellesleg még kazánházba sem való a mopsz!


Jobb lenne új gazdát keresni szerencsétlennek,mert tényleg retteghetsz.

Nem értem azt sem miért kellett eleve kutyát vinni oda??


Apud gondolom nem egyezett bele.


Egy családba nem érdemes úgy háziállatot venni,ha egy család tag is nagyon ellenszenves velük,mert tessék itt a baj!

2016. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű! Az apukád tényleg egy állat.Nem is értem hogy tehet valaki ilyet? Szerintem óvd meg a kutyát mert ha őt is elüti... Lehet hogy tényleg el kéne ajándékoznod valakinek. Mert ha őt is elüti akkor csak szegény kutya jár pórul. De lehet hogyha valakinek odaadod akkor ott jó élete lesz. És ne feledd: hogyha szereted azt a kutyát akkor engedd el, és add oda valakinek:)
2016. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!