Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy a kiskutya...

Mit csináljak hogy a kiskutya elfpgadjon és hallgason rám?

Figyelt kérdés
Westie kiskutyánk 3 hónapos, úgy látom tipikusan annak a jeleit mutatja hogy nem fogad el vezetőnek, nem akar sétálni,leül egy helyben és húz vissza, gyakran megharap, tépi a lábam, a legújabban az van hogy kb 5 percenként bepisil,azt vettük észre hogy főleg akkor csinálja ezt mikor nem figyelünk rá, tudom hogy egy kölyökkutya sokat pisil de szerintem ez már túlzás,egy hónapja van szoktatva a szobatisztaságra és mégis ez van...sokat olvastam utána hogy hogyan kell fegyelmezni,stb elméletben meg is értem de alkalmazni nem tudom úgy látszik :( mikor harap megérintem,ki akarom zökkenteni, csak azt érem el vele hogy belémharap, mikor ráteszem a hámot vagy fegyelmezni próbálom igyekszek teljesen nyugodt maradni mégis támad...mit lehetne tenni szerintetek?
2016. okt. 23. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy látszik a kutyus nem nagyon akar veled jó kapcsolatot teremteni. Próbálj vele rengeteget eggyütt lenni. Nem lehet hogy túl szigorú vagy vele? A pisilést meg sztem elfogja nőni:) persze nem azt mondom hogy ne fegyelmezd, tanitsd,adj neki jutifalatokat,és meglátod okos kutya lesz belőle!
2016. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" mikor harap megérintem,ki akarom zökkenteni, csak azt érem el vele hogy belémharap,"


Persze, mert fingja nincs róla, minek pöckölgeted, mikor ő harap.

Ne viccelj. Harapás ellen "megérinted" ? :)

Azt még nem hallottad, hogy a fegyelmezésnek mindig intenzívebb ingernek kell lenni, mint a nem kívánt viselkedésnek?

Majd ha te is minimum annyira "megharapod", mint ő téged, te is annyira komolyan veszed a fegyelmezést, mint amennyire komolyan veszi ő a te fegyelmezésedet, majd ha te is még keményebben fegyelmezel ha ellenállásba ütközöl, majd ha ugyanúgy semmibe veszed megsértődik e ettől, mint amennyire ő semmibe vesz téged, majd javulni fog a helyzet.


Amúgy meg 3 hónaposan a legtöbb kutya ilyen vadóc, nem kell annyira túlzásba vinni a fegyelmezést.

Inkább a masszív, következetes, türelmes fegyelmezést vetném be.

Ha harap, egyszerűen fogd be a száját. Amíg fel nem adja.

Ha fél perc, akkor annyi, ha fél nap, akkor annyi.

Ha elölről kezdi, kezd te is elölről.


1 a lényeg, soha, egyetlen esetben se az ő akarata érvényesüljön a tiéddel szemben. Mindegy, milyen áron.

Ha megszokod azt a lelkiállapotot, ami a domináns hozzáálláshoz kell, és az életformáddá válik, a bevizelési gondok is megszűnnek.

2016. okt. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez mind tipikus kiskutyás dolog. Nem azt jelenti hogy nem fogad el falkavezérnek. A falkában a kölykök sokszor megpróbálnak játszani a falkavezérrel. Ha fegyelmezed, szereted nem lesz gond. Viszont a falkavezérség hátránya hogy egyes dolgokat nem mer veled megcsinálni. Pl az én kutyám rám hallgat a legjobban de hozzám nem jön hízelegni, velem nem olyan játékos, sokkal visszafogottabb a jelenlétemben. Szóval ezek ripikus kiskutyás dolgok, még kicsi, nem érti és nem is érdekli a falkavezérség, persze ez nem azt jelenti hogy nem kell fegyelmezni is néha, az hogy leül és nem megy nem a falkavezérséget jelenti, semmi köze hozzá, az hogy bepisil azért van mert kölyök, az hogy harap azért van mert játszik, ha zavar akkor tiltsd ls játsz vele úgy ahogy neki is tetszik.
2016. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"az hogy harap azért van mert játszik,"


Ezt mondjuk egy videó nélkül egy táltos se tudná megmondni.

Azt viszont igen, hogy ha egy ilyen konfliktushelyzetből , a leírtak alapján makacsságból, vagy a helyzet irányítása, az akarata érvényesítése miatt harap, akkor a legkevésbé sincs játékos hangulatban.

2016. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Miket bele nem képzeltek egy 3 hónapos kiskutyába...te jó ég.
2016. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kölyökkutya. Itt még szó sincs falkavezérségi problémákról. Javaslom a kutyaovit, nagyon jót fog tenni nektek. Egy csomó hasznos dolgot megtanulsz ott.

Harapni magadat ne engedd, fizikailag akadályozd meg.

Sétánál guggolj le elé, kedvesen hívd. Ha elindul, adj pici finom jutalomfalatkát. Meg fog tanulni és szeretni sétálni, türelem.

Játssz vele sokat, fáraszd el. Játssz olyan játékokat, ahol nyugodtan haraphat, rongyozzatok, élje ki magát. A játék akkor kezdődjön és fejeződjön be, amikor te akarod.

2016. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" szó sincs falkavezérségi problémákról"


Nyilván.


Mint ahogy az se vita tárgya, hogy attól még 3 hónapos korában is simán lehet néha domináns, és ha ezt túlzásba viszi, le kell állítani.

Gondolom láttál már anya kutyát kölykeire rászólni...

(...gondolom nem kérdőjelezed meg az eredeti módszert, amiből minden szakirodalom próbál táplálkozni)

2016. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Még annyi hogy kérlek le tudnátok írni a ti napirendeteket a kutyussal? Az enyém pl hajnali 4kor mindig felkelt, ez normális vagy majd lesz hogy tovább is alszik? Nem annyira jó hétvégeken is olyan korán kelni :S
2016. okt. 24. 08:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Változni fog.

Olvasd el mégy egyszer a válaszokat:


"1 a lényeg, soha, egyetlen esetben se az ő akarata érvényesüljön a tiéddel szemben. "


Ilyenkor még kicsit össze-vissza a bioritmusa, napközben is sokat alszik, és éjszaka sokat ébren van, sokszor eszik, sokszor ürít, de ez nyilván, változik idővel.


Ha érettebb lesz, akkor egyszerűen kiküldöd a szobából, letiltod róla, hogy átlépje a hálószoba küszöbét, ha megértette, felfogta, és letett erről a szándékáról akkor bezárod az ajtót, és visszafekszel aludni.


(Ha bizonyos területek, tárgyak, bútorok, személyek, személyes tér birtoklásának egyértelmű kinyilvánításával gondjaid vannak, akkor megéri felkeresni egy jó kutyaiskolát, -ami ember iskola is- ahol ezt elmagyarázzák. Ha pl serdülőkor után, hangok nélkül, csupán testbeszéddel nem tudod elérni, hogy pl otthagyja a kedvenc játékát, kajáját, vagy ne lépjen át egy küszöböt, akkor indokolt a dolog.)

2016. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!