Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harap a kiskutyám?

Miért harap a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Palotapincsi keverék kiskutyám van. Úgy kb. 4 hónapos és állandóan harapdál. Másfél hónapja van nálunk,az első héten még nem volt vele baj, de mostanra ha ki megyek hozzá egyből harapdálja a cipőm, a nadrágom szárát.. Az ismerőseim azt mondták, hogy csak játszik, mert még gyerek, én se gondolom, hogy haragból csinálja. Még kis kutya, de már most nagyon fáj a harap félek, hogy nagy korában is ezt fogja csinálni.

Tippeket szeretnék, hogy hogyan tudnám leszokatni erről.

Előre is köszönöm.. :)



2016. okt. 15. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Csak játszik. Ha csinálja akkor mondd neki, hogy Nem!, és lökd el magadtól (persze finoman). Vannak játékai amiket rághat, játszol vele?


Off: Ugye nem tettél ki a kertbe egy kölyökkutyát?

2016. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Játszik.

Ettől függetlenül le kell róla szoktatni, hogy téged harapdáljon.

A leggyakoribb kérdés ez itt, rengeteg válasszal, keress rá! De lehet, hogy valaki leírja még ezredjére is.

2016. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem a kertben van egy kölyök pincsi? Mond, hogy ezt csak rosszul írtad...


Kölyök, játszik. Minden kölyök ilyen. Ha erősen harap, tiltsd le róla. Ha nem tudod letiltani, menjetek el kutyaoviba.

2016. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ezt a kiskutyát kaptuk és azt mondták, hogy nyugodtan lehet kint tartani mivel a kutyus anyja is szintén palotapincsi és kiskora óta kint vam és nincs semmi baja..

És amúgy van meleg, bélelt a háza. 👍

2016. okt. 17. 06:22
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Remek, még egy felelőtlen állattartó. Minek kellett kutya, ha nem vagytok hajlandóak megadni neki a szükséges ellátást? Inkább adjátok tovább olyannak, aki szereti is és normálisan foglalkozna is vele. nektek nem való kutya, pláne ilyen kutya. Gondolom nektek is csak dísznek kell, semmi többre.
2016. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ide figyelj én nem vagyok az a fajta ember aki csak azért akar kutyát, hogy csak legyen hanem, mert télleg szeretem és soha se tennék olyat ami neki rossz... És amúgy, ha látom rajta, hogy baj van vagy valami akkor nyílván teszek valamit ez esetben ha látom, hogy fázik teni fogok valamit!!!

És létszives a kérdésre válaszolj, ha már itt vagy..

2016. okt. 17. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

A kérdésre kaptál választ: menj vele kutyaiskolába! És szerezz be egy helyesírási kéziszótárt is, érdemes lenne.


Egy ilyen kutyának pedig bent a helye, nyáron is, nem csak télen. Társasági kutyának hívják, de nyilván biztos nem azért, mert társasági kutyának tenyésztették ki... Hihetetlen, hogy ezt külön mondani kell, hogy egy kölyök szobakutyának a lakásban a helye.

2016. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
61%
Olyan jó, hogy mindenkinek az a válasza mindenre, hogy vidd kutyaiskolába, meg kutyafuttatóba... az eszetekbe se jut, hogy nem minden faluban és városban van kutyaiskola meg kutyafuttató? Az ember azért kérdez, mert tudni szeretne valamit, akkor miért nem lehet hasznos válaszokat adni a kioktatás helyett? Egyébként meg nem túl régóta van divatban, hogy a kutyák lakásban lakjanak. Ez régen elképzelhetetlen volt, mégis túlélték és szívós kutyák lettek...Nem hinném, hogy minden egyes kölyökkutyát lakásban kéne tutujgatni... Egy kutya igenis el van kint, és nyilván a gazdi mindent megad neki, amire neki szüksége van (persze sajnos vannak kivételek). De egy kutya szerintem örül neki, ha kint a levegőn játszhat és szaglászhat.
2016. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Utolsó, ha csöndben maradtál volna, mennyivel bölcsebb maradtál volna... Igen, a kutya jól elvan kint, az a kutya, akit kinti tartásra tenyésztettek ki. Puli, komondor, kuvasz, moszkvai, stb. De a pincsit, általában minden -és értsd úgy, hogy minden!- társasági kutyát benti tartásra tenyésztettek ki! Az elnevezés is ezt takarja: társasági kutya! Ő nincs jól el kint! A szőrzete alkalmatlan rá, hogy melegen tartsa, eleve kistestű, könnyen átfagy, és rohadt nagy a szüksége az emberi társaságra -hisz ahogy már kiemeltem, társasági kutya.


A kutyasuli pedig: elmagyaráznod hogy lehetne hasznos tanácsot adni anélkül, hogy a kutya viselkedését látnánk, és a gazda erre irányuló reakcióját ismernénk? Ez lenne az igazi felelőtlenség, vaktában adni tanácsot! A kutyaneveléssel, kutyakommunikációval több tucat könyvet lehet megtölteni. Kutyasuliban is kb. 1-1,5 év, mire az átlag gazda megtanulja. Akkor ezt hogy is lehetne itt leírni? De légyszíves próbáld meg, hadd okuljunk. Kérlek írj te egy "hasznos tanácsot", hisz eddig ezt te is kihagytad. De olyan tanácsot adj, ami kifejezetten erre a párosra passzol, után sosem lesz a gazdának gondja a kutyájával, amivel mindent megért, minden nevelési problémát meg tud oldani. És persze a kutya is azonnal megérti, nem okoz sérülést a kutyának.

2016. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én kiskutyám is harapot. Én mindent próbáltam, lenyomás a földre, grabancát kicsit megrázni, összefogni az állkapcsot, rákoppintani a fejére. Aztán nála az vált be, hogy rákoppintottam a fejére, majd folytatta, és ezt 3x megcsináltam egymásután, akkor észrevette, hogy nem kéne. Így harmadszori figyelmeztetés után abbahagyta :) Persze egy óra múlva megint harapott, de egy idő után megjegyzi, hogy ez nem jó.
2016. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!