Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aggódnom kéne a kutya miatt...

Aggódnom kéne a kutya miatt ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kb 5 hónapja fogadtam be egy 2 éves kutyát, eleinte minden rendben is volt, egyértelmű volt, hogy én vagyok a falkavezér, hisz én etettem, sétáltattam, stb. Aztán úgy alakult, hogy sajnos el kellett jönnöm az albérletből és hazaköltöztem a szüleimhez. Anyukám pedig teljesen "kisajátította" a kutyát, a kutya eddig tápot evett, anyám meg kitalálta, hogy főz majd neki, hát ráhagytam, hogy ha akarja, hát csinálja... Sétálni is ő viszi sokszor (a megkérdezésem nélkül...), mert sajnos nekem nagyon sokat kell most dolgoznom, hogy új albérletbe tudjak költözni és alig vagyok otthon. 2 hónapja vagyok itthon, nem vagyok féltékeny, de látom a kutyámon, hogy elkezdett anyámon "lógni", rólam meg egy kicsit "leszakadt", pedig eleinte még a wc-re is jött utánam. Aggódnom kellene emiatt? Változott vajon a kutyám szemében a "rangsorom"? Mert anno simán mertem póráz nélkül is sétáltatni, nem távolodott el sose, de ha mégis, akkor első szóra megvárt/visszajött. Most meg nem igazán merem elengedni, mert nem vagyok biztos a dolgokban. Szerintetek?
2016. okt. 24. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha anyukád van vele többet, ő foglalkozik vele akkor inkább örülj, hogy unatkozik a kutya addig amég te dolgozol. Lehet, hogy most anyukádat egy kicsit jobban preferálja, de ha elköltözöl vele megint akkor megint rajtad fog lógni. A behívás meg, ha kevesebbet sétálsz vele, akkor sajnos "tompul" ezt is gyakorolni kell minél többet. Lehe, hogy neked kicsit rosszul esik, de a kutya szempotjából jó, hogy van aki foglalkozik vele többet. De gondolj bele, hogy ez csak átmeneti időszak:)
2016. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet ott a gond hogy nem mered elengedni póráz nélkül. A póráz nélküli sétáltatás egyfajta kifejezés hogy megbízunk a kutyánkban. Anyukád sem engedi el? Kipróbáltad póráz nélkül sétáltatni? Nem fogadott szót?
2016. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, nem is várhatom el, hogy a sarokban üljön egész nap. Anyukám nem engedi el, de mondtam is neki, hogy ne engedje el, mert azt nem viselném, ha bármi történne a kutyával, ő nem "kapcsol" úgy mint én ha gáz helyzet van kilátásban. Én még nem próbáltam elengedni, mert új még a környék, úgy voltam előbb ismerje meg a terepet, csak hát még odáig nem jutottam el, hogy elengedjem.
2016. okt. 24. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem engedted el, honnan tudod, hogy nem is lehet?
2016. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld valami biztonságosabb helyen elengedni először, finom jutalomfalatokkal felszerelkezve. Ahol nincs autóforgalom, és lehetőleg más zavaró dolgok sem.

Nem baj, ha anyudon lóg a kutyus. Ez természetes, hiszen most ő van vele többet. Attól még téged is sem felejt el. Azt beszéljétek meg anyuddal, hogy lehetőleg egyformán neveljétek.

2016. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!