Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 25. 000Ft-ért megéri beagle...

25. 000Ft-ért megéri beagle kutyát vásárolni?

Figyelt kérdés
Találtam egy hirdetést a kiskutya.hu-n, ahol ennyiért adnák a kölyköket. Oltva, féregtelenítve törzskönyves szülőktől.

2016. okt. 26. 14:27
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Nem minden szaporító csak a pénzre megy. Van az a fajta szaporító is, akinek a kutyái családtagok és egyszer kétszer befedezteti életében, hogy legyenek picinyei. Én úgy gondolom, hogy akinél egy kutya családtag szerepet tölt be és tiszta környezetben, szeretetben vannak tartva, az nem egy nagyon rossz ember és szerintem nm rosszat akar a kutyájának.

De kövezzetek meg, ha tévedek

2016. okt. 26. 18:14
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Attól még a fajtát rontja azzal, hogy mindenféle hozzáértés, egészségügyi vizsgálat, szűrés nélkül csak úgy összetesz 2 kutyát. A tenyésztés nem erről szól. Ha nem szánsz rá annyi pénz amennyibe egy fajtatiszta kutya kerül, akkor keresd fel a fajtamentőket, vagy hozz menhelyről kutyát.
2016. okt. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a kölykök nem fajtatiszták. Most nem írom le ezredjére is, hogy miért nem kellene a szaporítókat támogatni...

Csak annyit: keverék, beagle-re hasonlító kutyát kapsz ingyen is, illetve találsz a menhelyeken.

A fajtatiszta, törzskönyvezett kutya azért drága, mert garantálják, hogy külsőre is és viselkedésre is olyan lesz, amilyennek lennie kell annak a fajtának. Másrészt, a szülők szűrve vannak a fajtára jellemző örökletes betegségekre, és csak akkor tenyésztenek velük, ha ezen szűrések eredménye megfelelő.

A 25 ezres stb. kölyköknél ez nincs, ezért nem tudhatod, a szülők milyen betegségeket örökítenek át.

Ezért sem éri meg.

2016. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
És mennyi egy tk-s kutya?
2016. okt. 26. 19:24
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Több beagle tenyésztő is van az országban, érdeklődni kell tőlük. De 100 e Ft felett van az áruk.

Ehhez a fajtához nem értek, de németjuhász tapasztalatom van. 20 e Ft-ért vett kiskutyára egy ismerősőm közel 200 e Ft-ot költött, mert a fajtára jellemző betegsége volt a kiskutyának. A gazdi, aki eladta neki, családtagként tartotta az anyaállatot és ahogy fogalmaztál, lettek neki picinyei.

Egyik szülő hordozta a betegséget. Egy tenyésztő ilyen kutyával nem tenyészt. A szaporítónak meg mindegy. A kiskutyák cukik, nem látszik rajtuk, hogy milyen betegség jöhet rajtuk elő.

Minden fajtának megvannak a rájuk jellemző örökletes betegségei. A tenyésztő szűrővizsgálatokat csináltat. Így tudja őket egészségügyi garanciával adni.

Felelős állattartó ivartalaníttatja a kutyáját és nem pároztatja nyakra-főre, hogy aztán el tudja adni a kiskutyákat.

2016. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősöm régen vett egy beaglet 15 ezerért. Ott sok kutya volt más fajták is. A kutya 3 éves korában epilepsziás lett, gyógyszert kellett szednie naponta, majd 6 éves volt majdnm amikor meghalt.

Utána vett egy másikat, egy olyan helyről ahol csak 2 beagle volt, családi kutyák jól tartották őket stb, ez 50 ezer volt.

A kutyának semmi baja ...

2016. okt. 26. 20:07
 17/37 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia örökletes betegség, ha jól tudom, jelenleg nem szűrhető. Csak úgy tudsz megbizonyosodni arról, hogy a kutyád VALÓSZÍNŰLEG nem lesz epilepsziás, hogy utánajársz, hogy az elődeinek vagy az elődei testvéreinek volt-e epilepsziája. Szóval amit leírtál kb olyan, hogy vettem egy 100 forintos sorsjegyet, nem nyert, vettem egy 200 forintosat, nyertem 2000 forintot, tehát 200 forintos sorsjegyekbe fektetem a félretett pénzemet, mert az biztos befektetés.
2016. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem minden szaporítónál betegek a kutyák ...
2016. okt. 26. 20:21
 19/37 anonim ***** válasza:
71%

Most lehet meg fogtok kövezni, de mekünk is beaglenk volt/van amig 1 kan 1 szuka volt akkor besikeredett alom 2x. (a mi kutyáink törzskönyvesek) teszem hozzá, hogy ez már 10+ éve történt, akkor pl. nem volt még ekkora keletje az ivartalanításnak és a mindenki szaporító dolognak (pl. 15-20 éve még azt harsogta mindenki, hogy 1x jó ha ellik a szuka) és emiatt a szüleimnek se volt ellenére az alom. A kiskutyák egészségesek (több gazdival mai napig tartjuk a kapcsolatot). Mi 20-ért adtuk a kiskutyákat ajándék táppal, jtékkal, oltásokat féreghajtót megkapták, amelyiknek a hátsó lábán farkaskrom volt azt leszedettük, szóval odafigyeltünk rájuk. A mi kutyáink is családtagként élnek velünk (a szuka még mindig velünk van)

Mind emellett ma már a szaporítás ellen vagyok, mert jobban belelátok az állatvédelembe. (holnap viszem a törzskönyves németjuhászomat ivartalanítanítani)


De valóban érdemes rászánni a tenyésztős kutyára a pénzt, nekünk a 13 év alatt az oltásokon kívül nem túl sokszor kellett az állatorvost meglátogatni. (mondjuk a mi kutyáink kölykei is jó géneket örököltek, mert akikkel tartjuk a kapcsolatot az övéké se betegesek)

2016. okt. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt akartam mondani ezzel, hogy kizárólag a szerencse miatt nem lett beteg. Kb mintha lottóznál. Azt senki nem mondta, hogy minden szaporítós kutya beteg.
2016. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!