Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 25. 000Ft-ért megéri beagle...

25. 000Ft-ért megéri beagle kutyát vásárolni?

Figyelt kérdés
Találtam egy hirdetést a kiskutya.hu-n, ahol ennyiért adnák a kölyköket. Oltva, féregtelenítve törzskönyves szülőktől.

2016. okt. 26. 14:27
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy ha törzskönyvezett szülőktől vannak a picik és a szüleik jó tenyészetből valóak és egészségesek akkor szerintem nem gond ha egy ilyen alomból vásárolnánk kiskutyát.
2016. okt. 26. 20:31
 22/37 anonim ***** válasza:
Szerinted...
2016. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Nem gond, de akkor is azt javasolnám, úgy hogy mi is elkövettük ezt hibát, hogy inkább tenésztőtől vegyél. szerintem 70.000-től már lehet jó beaglet venni.
2016. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
De ha annyiért megveszem nem marad pénz dokira felszerelésekre kajára 😂😂
2016. okt. 26. 20:41
 25/37 anonim ***** válasza:

Kérdéseim:

Alkalmasnak találták-e a vemhességre?

Van-e szűrése a szülőknek,arról,hogy nem fognak tovább örökíteni bizonyos géneket (ezalatt hibákra gondolok)?

Van-e tenyész alkalmassági vizsgája a szülőknek?

Illetve jól leinformálhatóan,100%-osan tenyésztőtől vannak-e a kutyák? Ha igen,honnan,én megnézném a törzskönyveiket is,a tenyésztőnél is rákérdeznék.


Ez a "kutakodósdi" nagyon hülyén,bénán és feleslegesen hangzik,nem?!

Gondolj bele hogy ugye nem egy genetikai hulladékot,egy beteges kutyát akarsz,akinek a temperamentuma lehet hogy nem is tükrözi az adott fajtájét...

2016. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
83%

Menj el fajtamentőkhöz/menhelyre ha nem tudsz többet költeni rá!


Súgok valamit:

HA MEGVESZED A KUTYÁT (gondolom chip nélkül...) A FAJTATISZTA KUTYA TÖBBSZÖRÖSÉT FIZETHETED AZ ÁLLATORVOSNAK A BETEGSÉGEI MIATT,AMI A FIGYELMBE NEM VETT ESZTELEN SZAPORÍTÁS MIATT VAN.


a nagybetűk a lényekiemelés céljából vanna

2016. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
25%
Akkor nincs pénzed kutyára. Ingyen sem.
2016. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
ha jól értem most lenne 25.000-ed a kutyára. Havi etetésére+ havi dokira átlagba nyugodtan számolj rá 10.000 ft-ot (persze ez változhat az étel minőségétől függően. az én beaglem egy 15 kilós brit tápot kb 2 hónap alatt eszi meg, amit 8-9 ezerért veszek neki). Szóval tegyél félre a fizetésedből havi 10.000 forintokat (mert ugye ha meglesz a kutyád akkor ennyit rá kell szánnod) és tavaszra szépen össze is gyűlik 60-70 ezer forint és akkor már a fizrtéseddel is úgy gazdálkodsz, hogy a havi 10000 simán belefér (kiskutyát amúgy is érdemesebb tavasszal venni, ,hogy mire jön a hideg megerősödjön)
2016. okt. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

El kell szomorítsalak ha 25 ért veszed akkor dupla annyit fogsz költeni mint amennyit egy fajtatiszta kutyára költöttél volna.


Nagyon lutri az olcsó kutya,lehet az alomból 3 kiskutya egészséges és csak oltáskor látja az orvos 2-őn meg kijönnek majd a betegségek.


Mikor kicsi nem látod,hogy van e baja vagy sincs,ha pont a beteges kutyát fogod ki akit folyamatosan orvoshoz kell vinni,meg élete végéig gyógyszerezni? Arra lesz pénz?


mert az nem 5 ezer ft lesz mint az oltás.


Ha nincs pénz a vételárra vagyis lenne,csak gyűjteni kéne és nem e hónapban lenne kutya hanem tavasszal,de legalább egészséges,igazi beagle lenne.


Beagle fajtamentésnél nézz körül ott ingyen vagy jelképes összegért kitudsz menteni egy kutyát.

[link]

2016. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 bollocks ***** válasza:
100%
Persze, megéri. De nem neked, hanem a szaporítónak. Meg valószínűleg majd az állatorvosodnak is, amikor előjönnek az örökletes betegségei. És hidd el, a "törzskönyves szülők" azt jelenti, hogy jobb esetben van oltási könyvük...
2016. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!