Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a német juhász...

Szerintetek a német juhász vagy a malinois a jobb?

Figyelt kérdés

Én szívesebben vennék malinoist nem néznek ki olyan "nyomorultan" és pörgősebbek viszont aggódom hogy kicsit nagy falat lenne. A német juhászok sem rosszak de szerintem a földet súroló far eléggé hátráltatja őket. Tudom hogy lehet egyenes hátút is venni de nem szeretnék dupla annyit fizetni csak azért hogy ne úgy járjon mint egy nyomorék. És ha már a német juhászokról van szó mit gondoltok erről a kennelről? [link]

Eléggé döntésképtelen vagyok.



2016. okt. 26. 20:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ja és jut eszembe úgy nézem hogy a nj kölykök is elég nehézkesen mozognak a lejtő far miatt.
2016. okt. 26. 20:16
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tőlük van kutyám:) nagyon jó állománnyal dolgoznak (szerintem az ő kutyáiknak a fara annyira nem vészesen lejt, pontosan emiatt választottam őket+ nekem földrajzilag is nagyon közel voltak)

A tenyésztők (többen csináljá) nagyon rendesek. Az én kis szukám most 6 hónapos és egyáltalán nem mozog nehézkesen.

Náluk fontos szempont, hogy a küllem mellett munka agya legyen egy kutyának (ez az enyémen is látszik, a kiképzők szerint is). Az enyémnek nem lejt vészesen a háta (szerintem), nem is trenírozom, ugyanis nem akarok kiállításra járni vele se tenyésztésbe fogni (holnap lesz ivartalanítva), Ha több infóra lennél kíváncsi, akkor írj privát üzit!:)

2016. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem borzasztó ez a csapott far. Nem hiszem, hogy ez egészséges lenne.

Malit akkor vegyél, ha komolyan kutyázni akarsz. Azaz nem csak úgy alapból eljárkálnál kutyasuliba vele, hanem sportolsz, tréningezel vele végig aktív éveiben. Mondjuk ez egy német juhásznak sem árt, de a mali keményebb dió.

Én munkavonalú német juhászt vennék a helyedben, akkor is ha, drágább.

2016. okt. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

a munkavonallal az a baj, hogy kevés nagyon a törzskönyves kutya magyarországon... Akiktől én vettem nekik van egy fekete szukájuk és szerették volna fedeztetni fekete munkavonalú kannal és 1!!! db 10 éves kutya volt az országban, aki törzskönyvvel rendelkezik, úgyhogy ki kellett vinni valamelyik környező országba:/


(ha a "csapotthátú" kutya nincs kiállításra eddzve, akkor nem lejt annyira a háta. Persze van benne némi lejtés, de közel se súrolja a földet.


1-es voltam

2016. okt. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

A malinois az egyik legtöbb foglalkozást igénylő kutyafajta. Malinois-t tartani egy külön életforma.

Ne külső alapján válassz kutyát!

2016. okt. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Volt dolgom mindkettővel. Malit tényleg csak akkor vegyél, ha nagyon komolyan gondolod a munkát. A német juhásznak nem lesz csapott a fara, ha munkavonalút veszel. Nekem egy bicolor szukám van, gyönyörű egyenes háttal. Igaz, ő nem magyar. De nem hiszem, hogy Mo-n ne lehetne törzskönyves munkavonalút venni.
2016. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol írtam hogy nem foglalkoznék vele. Mind tudom amit írtatok de nem ez a kérdés. És nagyon nem külső alapján választottam te nagyokos.
2016. okt. 26. 21:45
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a malinois jobb, nem jön szembe veled minden sarkon. ;)
2016. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy nem foglalkoznál vele, DE egy munkaagyú németjuhásszal is nagyon sokat kell dolgozni, hogy tényleg elfáradjon. Az én 6 hónapos németjuhászomnak is már most kell 1-1,5 óra, hogy agyilag lefáradjon (modjuk ez nagyjából össze van kötve a fizikális fárasztással)

Egy mali ennél mégjobban pörög 100%-on. Neki nem biztos, hogy egy 2 órás aktív tréning elég. Amellett, hogy napi több kilométert lefutna fejben nagyon le kell fárasztani. (különben a kert/lakás látja kárát)

2016. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

5-ös voltam. Nem feltételezem, hogy nem foglalkoznál vele "nagyokos". Csak azt mondom, hogy ha az ember pl. dolgozik, vagyis munkahelye van, ahol nem a kutyájáról szól minden, akkor ne válasszon malinois-t.

Hogy miért gondolom, hogy a külső fontos neked?

"Én szívesebben vennék malinoist nem néznek ki olyan nyomorultan"

Nem írtad, hogy mennyire értesz a kutyákhoz, vagy mi a célod vele, de ha nem vagy nagyon tapasztalt a kutyákkal való foglalkozás terén, akkor a kettő közül a munkavonalú németjuhászt javasolnám.

Ők sem egyszerű esetek, de iskolába járással, sok foglalkozással szuper társak és remek munkakutyák szoktak lenni.

2016. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!