Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a német juhász...

Szerintetek a német juhász vagy a malinois a jobb?

Figyelt kérdés

Én szívesebben vennék malinoist nem néznek ki olyan "nyomorultan" és pörgősebbek viszont aggódom hogy kicsit nagy falat lenne. A német juhászok sem rosszak de szerintem a földet súroló far eléggé hátráltatja őket. Tudom hogy lehet egyenes hátút is venni de nem szeretnék dupla annyit fizetni csak azért hogy ne úgy járjon mint egy nyomorék. És ha már a német juhászokról van szó mit gondoltok erről a kennelről? [link]

Eléggé döntésképtelen vagyok.



2016. okt. 26. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a németjuhász lenne a nyerő, de csakis normális hátú, akkor is, ha ez munkavonalast jelent.



Amit egyébként a fajtával műveltek "tenyésztés" címszó alatt, az botrány. Aki pontyhátú németjuhászt tenyészt tovább és aki ilyet vesz,ilyet versenyeztet illetve ilyet díjaz, azt addig kéne péklapáttal ütni, amíg mozog.

2016. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A malinoist nem lehet csak tartani. Valami sportot kell választani hozzá, amit az elkövetkező 10 évben csinálni fogsz vele. És ez nem az a fajta, amin meg lehet tanulni a kutyakommunikációt, kutyanevelést.

A munka németjuhász hasonló. Talán átlagban valamivel kevésbé bolondok és pörgősek, de helyette kevésbé gazdafüggőek, önállóbbak. Az ő nevelésükhöz még keményebb kéz kell. De a hazai tenyésztésekben a munka nj-ok is a küllem vonal árában, akár alatta vannak.


De ha családi kutya kell, akkor vagy küllem német juhászt válassz, vagy másik fajta belga juhászt.

2016. nov. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
#12 hasznos a válaszod de mielőtt kioktatsz olvashatnál...írtam hogy dolgoznék vele(ha mégsem akkor most írom, habár nem értem hogy miért hiszi mindenki hogy dísznek kell hiába írom le 10x hogy dolgoznék vele), nem csak dísz lenne azt viszont nem írtam hogy első kutyám lenne. A bátyám nj tenyésztő volt és a család tele volt német juhászokkal. Ettől függetlenül nem kedvelem őket.
2016. nov. 3. 15:37
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már eldöntötted, hogy a malinois-t választod ;)

Szuper kutyák, az biztos.

De. Ami miatt mindenki figyelmeztet és ezen nem illik megsértődni, hogy soha nem javasolná senki első kutyának. Csak hozzáértő, tapasztalt kutyások bírnak el vele, akiknek mindene a kutya és szabadideje is van bőven, amit a kutyájára fordít.

Ettől függetlenül gondolom, hogy ha szakértő segítségét kéred, egészen pici korától oktatásra jártok (ahol téged is oktatnak, nem csak a kutyát) és valóban elkötelezett vagy és kitartó, akkor nem fogod megbánni a választást.

2016. nov. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
ha nem kedveled a németjuhászt akkor miért tetted fel a kérdést? olyan fajtát ne válassz amit alapbúl nem szeretsz...
2016. nov. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Csak a sok rossz tapasztalat és a csapott fara miatt nem kedvelem, amúgy nincs vele bajom. A mali most a szerelmem viszont kiváncsi voltam mások véleményére. Szerintem ez az oldal erre van.
2016. nov. 5. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!