Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véres vizelet mire utalt nálatok?

Véres vizelet mire utalt nálatok?

Figyelt kérdés

Már beszéltem az állatorvossal telefonon, de azért megkérdezném, hogy másnak is volt-e már ilyen esete a kutyájával, mert nem igazán nyugtatott meg.


Szóval a kutya eszik, iszik, játszik, ugat, ahogy mindig szokott. Játékos, élénk, van étvágya. A kakija normális, a nyelve színe normális, a szeme fehérje fehér, nem fáj neki semmi, nem dörgölőzik, nem nyalja magát. Viszont már második napja véres a pisije, és nem is állandóan, tehát van olyan, hogy véres, megint véres, megint, aztán nem. Aztán egyszer csak megint.

Az állatorvos szerint várjak még, lehet, hogy csak megsértette magát vagy valami kis kavics, de azért jó lenne tudni, hogy másnak is volt-e ilyen. A kutya tényleg jól érzi magát, ez kétségtelen, de azért a véres vizelet ritkán jelent jót, viszont az esetek 99%-ában a véres vizeletet megelőzi a levertség, az étvágytalanság, láz, stb., ami nálunk nincs, pedig már két napja ilyen.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. okt. 30. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor pisilt véreset, amikor kullancs volt benne. Nézzétek át!
2016. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem volt benne kullancs?

Reménykedjetek, hogy igaza lesz a dokinak és tényleg valami sérülés, vagy esetleg felfázás, mert ha babézia, akkor nagy baj, ha vártok.

2016. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem találtunk benne kullancsot, de ez sajnos nem zárja ki, hogy nem is volt...
2016. okt. 30. 12:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Az orvos egyébként azért mondta, hogy várjunk - gondolom -, mert mindenhol azt olvasom, hogy a babesia meg a többi komoly nyavalya tünete még ezen kívül az étvágytalanság meg a bágyadtság, kifehéredő nyelv és ínyek, és ezekhez hasonló, "levertséges" tünetek, ő meg majd' kicsattan. :(
2016. okt. 30. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk speciel húgyúti fertőzés jele volt, de a kutyának azért annyira nem volt jó kedve. Nagyon sokszor kellett pisilnie és fájt is neki.

Csak egy ötlet, de biztos, hogy vér? Mert ha netán céklát eszik a kutyus, az is pont úgy meg tudja színezni. Pont nemrég olvastam egy olyan történetet, hogy a kutyának minden hétfőn "véres" volt a pisije, aztán kiderült, hogy az egyik családtag minden vasárnap adott neki az ebédhez fogyasztott savanyított céklából.


De az állatorvosnak ettől függetlenül, ezt ki kellett volna vizsgálnia! Szerintem olyan állatorvost keress, aki meg is teszi ezt. Vizeletet be tudsz vinni vagy ha nem, hólyagból egy szúrással a rendelőben tudnak venni sterilen (nem hangzik jól, de nem rosszabb, mint egy vérvétel), és ha valóban vér, akkor hasi ultrahangot is szoktak csinálni, sőt vérvizsgálatra is sor kerülhet (vesefunkció pl.). Keresned kellene egy gondosabb állatorvost.

2016. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jó állatorvos ő, régóta kezeli a kutyáinkat, és mindig segít, de egyszer már volt ilyen, akkor magától is elmúlt, de az előbb beszéltem vele megint, és most jön, egy-két óra és ideér.

Igen, nekem is eszembe jutott, hogy talán valami mást evett, mint szokott, de egyrészt nem lopós típus, tőlünk pedig semmi olyat nem kapott, mint amit nem szokott, másrészt két nap alatt azért ez már kiürült volna. Mikor elkezdődött az egész, máshonnan jöttünk el. Két helyen "lakom", és épp aznap jöttünk ide, ahol most vagyok, mikor észrevettem a pisit, azt is igazából a fehér bitumenre cseppenés miatt. Ha nem látom, mikor a betonra pisil, lehet, hogy azóta se veszem észre, mert a leveleken annyira nem látszik, én meg alapvetően azért nem szoktam vizsgálgatni a pisijét, főleg, ha amúgy a kedve tényleg teljesen rendben van. :/ Fogalmam sincs igazából, mióta pisil véreset, de két napja biztos. Viszont most is voltam kinn vele, pisilt. Először teljesen normálisat, áttetszőt, sárgásat, örültem is, hogy jé, elmúlt? Aztán a következőnél már megint véreset. Szóval a doki is jön, hogy megnézze, mi ez, mert teljes tanácstalanság van.

Egy ismerős kutyatrénerrel-gondozóval is beszéltem nap közben, ő azt mondta, hogy vesekőre tippel, vagy valami kavicsra, az ő kutyáival is volt ilyen. Ő anno sokat itatta őket, és kipisilték, nem lett semmi bajuk.

2016. okt. 30. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg nem komoly a baj, ha egyébként úgy látszik, jól van.

Majd számolj be, hogy mit mondott az orvos!

2016. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A doki szerint felfázott. Adott neki egy injekciót, most figyelni kell, de a kedve azóta is jó, más tünet továbbra sincs, úgyhogy most várunk. :)
2016. okt. 30. 22:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon úgy néz ki, hogy már nincs gond. Tegnap még egyetlen pisilésnél mintha barnább lett volna, mint szokott, de közvetlenül előtte-utána "fröccsnél" sárga volt, és ma reggel is végig. :)
2016. nov. 3. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!