Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyánál mik az ivartala...

Szuka kutyánál mik az ivartalanítás előnyei hátrányai?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Hátrányt nem tudok mondani.

Előnye, hogy megelőz egy csomó betegséget, az álvemhességet és azt, hogy szülessen egy csomó kiskutya, akiknek aztán gazdit kell keresni.

Hiába mondják, hogy ha vigyázunk a kutyára, akkor nem esik teherbe... Egy kan kutya, ha tüzelő szukát érez, átmászik a falon is.

Nekem minden kutyám, macskám ivartalanítva van. Soha nem volt gond és a műtét után egy nappal pont olyanok voltak, mint előtte. Semmiféle változást nem tapasztaltam semmilyen téren.

2016. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Én se tudok hátrányt, amikor meglett a kiskutyám nem is volt kérdés, hogy ivartalanítva lesz (a műtét most volt csütörtökön, pénteken már úgy kellett visszafogni, hogy ne rohangáljon, ugráljon. Ahogy az előző is leírta megelőz egy csomó betegséget+ nem lesz váratlan alom (aminek a felnevelése 3x-4x-ese az ivartalanítás költségének) + tüzelési időszakban nem lesz megkergülve, nem akar szökni, nem lesz állvemhes.
2016. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most tudom, hogy jól le leszek pontozva, de lehet hátránya is a műtétnek, például előfordulhat inkontinencia. Illetve ha ivarérés előtt történik, nagytestű kutyáknál a felnőtt méret elérése előtt, akkor lehetnek növekedési problémák, amik később mozgásszervi gondokat okozhatnak. Külföldi oldalon olvastam egyéb, hormonális jellegű problémákról, amik ivartalanított kutyáknál gyakrabban fordultak elő az adott állatorvos praxisában, pl. Cushing kór. Ezek közül egyelőre egyedül az inkontinenciát tartják bizonyítottnak, a többihez ellentmondóak a vélekedések. Az inkontinencia sem feltétlenül alakul ki, és sok esetben minimális hormonpótlással kezelhető.

Az előnyökről már fentebb írtak mások. Az én számomra a legfőbb előny, hogy a gennyes méhgyulladástól nem kell félni már, amennyiben az ivartalanításkor a méhet is kiveszik. Sajnos ez elég gyakori a szukáknál, ma már sok tenyésztő is ivartalaníttatja a tenyészkorból kiöregedett szukáját ennek elkerülése érdekében.

2016. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hátrányok, amiket leírtak, igen ritkán fordulnak elő (személyesen még soha egyetlen ilyen esetről nem hallottam, pedig rengeteg kutyát, kutyást ismerek, menhelyi önkéntes is vagyok).

Előnyöknél a legfontosabb, hogy megelőzöd vele az ivarszervi daganatokat, és a fő mumust, a gennyes méhgyulladást, ami életveszélyes állapot! Plusz nem lesz álvemhes, nem őrülsz meg kb. félévente 3 héten át, amikor tüzel.

Összevetve, mindenképpen javasolt az ivartalanítás a kutya és a saját érdekedben is.

2016. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!