Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan aki jófogásról...

Van itt olyan aki jófogásról vett magyar vizslát? Vagy inkább tenyésztőtől jobb lenne?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Csak tenyésztőtől vegyél! Szaporítótól beteges, keverék kutyát kapsz. De valaki lentebb részletesebben biztosan le fogja írni.
2016. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bollocks ***** válasza:
69%
Ismerősnek onnan van, az elvileg vadászkutya annyira fél a dörrenéstől, hogy szilveszter után még egy hónapig reszketve jár a parkba...
2016. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem értem ezen mi a nehéz, elég nagy árkülönbség van a két megoldás között, amelyikre pénzed van....

Ha telik Mercedesre akkor elmennél Ladát venni pl.?


Az hogy egy kutya fél a durrogástól meg nem tenyészet kérdése, ha tudnátok mennyire alkalmatlanok a munkakutyák a céljukra amik a tenyésztőknél vannak, akkor fognátok a fejetek... Vadászkutyát nem szimplán tenyésztőtől kell venni, hanem olyan helyről ahol erre külön ki is lettek tanítva.

2016. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Ó jajj le lettem pontozva, az a csúnya piros kéz. Ti komolyan ennyire egysíkúak vagytok, hogy azt hiszitek egy akármilyen tenyésztői vizsla az kiugrik az erdőbe és a fél vadállományt grillezve elétek rakja egy keményre vasalt abroszú asztalon?

Hát üdvözöllek titeket a valóságban, de nem így van. A legtöbb vadászkutya eleve nem is mezei tenyésztőktől származik, hanem különválasztott vérvonalról vagy szimplán bárhonnan, amelyik alkalmasabb rá. Mert vadászkutyánál a küllem másodlagos lesz, a munkaképessége a fontos. Az hogy ti mit gondoltok akiknek fingja sincs a témához egy dolog, attól még a valóság ez lesz.

2016. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem vadászatra kéne csak egyszerű családi kutyának.

Lakásban lenne tartva és természetesen a mozgásigénye ki lenne elégítve.

2016. nov. 1. 18:03
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha lakásban lesz a mozgásigényre nagyon figyelj oda, mert mozgékony kutya, nem elég neki egyszer körbejárni a panelt és pisálni kettőt. Vannak más közepes testű fajták, sőt nagyok is amivel ezt meg lehet csinálni, a vizsla nem az.

Te tudod mennyi pénzed van rá, ha telik tenyésztőre akkor onnan vedd mindenképp, nem tudom ez miért kérdés. Ha nincs rá annyi, akkor meg úgy is háztól fogsz venni, az hogy itt hőbörög érte a sok marha egy dolog, de nekik annyi eszük is van az egész állattartás témához.

Viszont ha minden baja lesz a kutyának később, akkor ne csodálkozz...

Bár nem tudom minek mondom ezt, két kutyám is daganatos megbetegedésben ment el, annak ellenére, hogy tenyésztőtől voltak és felsőkategóriás tápot adtam nekik mindig. Szóval ennyit ér az itteni tenyésztős duma, engem ezért nem hatnak meg a baromságaikkal az ide irkálók. Ettől függetlenül a következő is tenyésztőtől lett véve és mindig is onnan fogom, de a csoda dumákkal nem kell fárasztani, eltemettem már kettőt, kitörölhetem a dumáitokkal....

2016. nov. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha családi kutya, miért nem mész el menhelyre? Fel se fogjátok mennyit segítetek egy örökbefogadással, és sokkal hálásabb a menhelyes kutya..

Meg ha mindenképpen vizsla, akkor keress meg fajtamentést és onnan hozz!

Gondolkodj!!

2016. nov. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

tenyészőtőt ajánlom, tényleg olyan kutyát kapsz amilyet szeretnél, nem csak kölyökként lesz vizsla.. és szűrve is vannak a főbb betegségekre.

ha nagyon nem akarjátok, akkor marad a fajmentők vagy a menhely.

jófogást nagyon nem ajánlom.

2016. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!