Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani házi készíté...

Tudnátok ajánlani házi készítésü kutya eledeleket?

Figyelt kérdés
Eddig makarónit főztem neki csirke lábbal de már csak a lábat eszi ki belőle a makarónit nem. Konzerves kutyakaját is vettem neki de azt is nehezen eszi. Tápot meg tejet adok neki reggelente amit megesz de csak ennyi valamiért nem nagyon eszik semmit. Valami ötlet?

#kutyakaja #nem eszik semmit a kutya
2016. nov. 1. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Semmi szüksége a makarónira, nem is baj, ha nem eszi meg. Ahogy a konzervben sincs sok hasznos tápanyag. Tejet minek adsz neki?

Jó minőségű táp kell (Brit premium, happy dog, orijen, acana) vagy nyers hússal etesd.

2016. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Húsok: csirke farhát, szárny, láb, nyak; marha comb, lapocka; máj, szív, zuza

Köret: rizs, tészta

Zöldség/gyümölcs: sárgarépa, alma, tök

Kiegészítők: tojás, túró, joghurt, kefír.

2016. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket kombináld(2-es voltam)
2016. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

BARF.

A kutyának semmi szüksège a makarónira...

Tejet mi a sz@.rnak adsz neki? Legyen ami megfosassa? Eleve egy nap 1x kellene ennie, lehetőleg este amikor már nem szaladgál...

2016. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű száraztáp teljesen jó neki. Tejjel ne itasd!

Mennyi idős kutya? Ez azért nem mindegy, mert egy kiskutyát napi több alkalommal kell etetni, egy felnőttet pedig elég egyszer.

Ha mindenképpen saját magad szeretnéd az ételét elkészíteni, akkor az a lényeg, hogy ne legyen fűszeres.

Én pont ma főztem a következőt: pulyka apróhúst főztem meg, mintha pörköltet készítenék, de hagyma és fűszerek nélkül, pici olajjal. Külön megfőztem egy pohár rizst és sárgarépát

2016. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, véletlenül elküldtem...

Összekevertem a répás rizst és a húst és ennyi. Rizs inkább kevesebb legyen benne, mert ha sok szénhidrátot kap a kutya, akkor elhízik.

Alapvetően a hús, zöldség, pici gabona elvet követem. Az állatorvos javaslatára. A kutyáim szépek, egészségesek és tökéletes kondiban vannak.

De tényleg nem kell mindig főznöd a kutyának. Ha prémium tápot veszel, az is jó neki.

Sokan a nyers húst tartják megfelelőnek, azzal táplálják a kutyát.

Ennek is utánajárhatsz, biztosan tudnak itt is neked segíteni ezzel kapcsolatban.

2016. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Makaróni és főtt csirkeláb (meg semmilyen főtt csont) nem kell neki. Konzerv szintén. Tej meg aztán végképp.

Ha nem táppal szeretnéd etetni, akkor BARF módszer szerint lehet még. Ami röviden: nyers hús, nyers csontos hús, belsőségek megfelelő arányban, kiegészítésképpen bizonyos zöldségek, gyümölcsök mehetnek.

Ha felnőtt kutya, akkor eleve elég egyszer etetni naponta. BARF kajából a testsúlyának a 2-4%-a kell (attól függ, hízik-e vagy fogy-e tőle, hogy pontosan mennyi).

Minden húsféle mehet nyersen, KIVÉVE a disznó és a vaddisznó - ezek nem!

Kaphat csirkét, nyulat, bárányt, halat, pulykát, kacsát, marhát például.

Kiegészítésképpen heti egy tojást is kaphat héjával együtt.

2016. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

TEJET azért adtam neki mert láttam az interneten.

A kutya 7 hónapos.

Makarónit állatorvos ajánlotta.

Happy Dog-ot kapott és még kap is jelenleg.

Köszi a hasznos válaszokat :)

2016. nov. 2. 20:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Általába csontot is szoktam venni neki de köszi hogy szoltatok hogy tejjel ne itassam, betartom.
2016. nov. 2. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!