Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk ez ügyben?!

Mit tegyünk ez ügyben?!

Figyelt kérdés

Itt nem messze hozzánk lakik egy férfi és van 2 pulikutyája,egy kölyök meg egy felnőtt.Az udvar tele van minden szeméttel,ronccsal.Amikor az egyik barátnőm itt volt nálam,akkor jöttünk haza,és a kapu alatt a kölyök puli kiszökött!Elég sovány volt és találtunk benne 3 kullancsot!Mit csináljunk?!

12/L


2010. ápr. 27. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Rendőrség nem hiszem hogy foglalkozik ilyen ügyekkel kapcsolatban. Viszont ha értesítenétek valamiféle kutya mentő szervezetet, akkor talán lenne esély hogy megmeneküljenek szegény kutyák.
2010. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

adjatok enni a kiskutyanak, es beszeljetek a gazdajaval, hogy ki tud szokni.meg finoman jelezhetnetek hogy sovany a kutyus.

sajnos egyenlore ennel tobbet nem tudsz tenni.

2010. ápr. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
a helyi állatmenhelyet kell ráhívni
2010. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha van a közeletekben állatmenhely, érdemes lenne őket megkeresni és tanácsot kérni tőlük. Esetleg még egy jó állatorvosnak elmesélni a történetet, Ő hátha tud tippet, tanácsot adni..
2010. ápr. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Háát, jah, majd a menhely segít. Höhhh. Én 10 db német juhászkutyával kapcsolatosan kerestem meg a nj. fajtamentőket. Semmit nem tettek, válaszoltak, h sajnos nem tudnak mit tenni. Szóljak a rendőröknek. Rendőrnek tanulok, semmit nem tesznek, alap ott kérdeztem meg a parancsnokomat, h ők tudnának e valamit tenni. Sajnos nem, hívjam az állatvédőket. Hívtam mindkettőt,(állatvédők, fajtamentők) letereltek... Most ott tartunk, h a 10 nj. csontsovány, a szukák nincsenek 1 évesek sem, és a tulaj már múltkor befedeztette őket. Én meg lekiabáltam, hogy ember, magának nincs esze!!!! Erre ezt válaszolta, h nincs ő neki ideje kivárni a 2 éves kort. Én meg erre: nemhogy 2 éves kort kivárni, be se fedeztetni, mert add 1: tkv nélkülik a kutyák, add 2: olyan sovány, h 15 méterről állva megtudom számolni a bordáit... Kaja minőségét meg inkább hagyjuk... Ami a tulajnál épp elpusztul kecske, v egyéb állat.


Elszomorító helyzet...:S

Jah, és ezeket a kutyákat rendőrkutyának szánja. Na, azt megfogom nézni, hogy melyikből lesz rendőrkutya. Ismerek pár rendőrkutyát, tudom milyen a vérmérsékletük, stb. A rendőrség pedig idegen helyről nem vesz rendőrkutyának szánt kutyát, erre megvannak a saját tenyésztőik.


Szóval kedves kérdező, nem hiszem, hogy hivatalos úton tudtok tenni valamit:S

2010. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 21:56 keresd meg a történeteddel az rtl-t vagy a tv2-t, biztosan rákapnak a sztorira, hogy vajon miért nem foglalkozik a rendőrség sem a nyilvánvaló állatkínzással. Kíváncsi lennék, akkor mit nyilatkozik majd a sok fakabát!

Szörnyű, hogy ennyi borzalom zajlik körülöttünk és állatvádelmi tv ide vagy oda, teljesen tehetetlenül kell néznünk, mert az illetékesek tojnak rá.

Kedves Kérdező, fiatal vagy még, ártatlan lélek, ezért csak fél szemmel olvasd a válaszom: legközelebb, amikor kiszökik a kerítésen, én bizony elvinném (elvégre nem kell tudnom, hogy van "otthona") ezt a szegény kiskutyát és keresnék neki jobb gazdit.

2010. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Nem a te kutyád és viszonylag még jó dolga van.Sokkal rosszabb helyzetben lévő kutyáknak kell a segítség, a pénz és a hely a menhelyeken.
2010. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!