Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene nekem chihuahu...

Valaki segítene nekem chihuahua ügyben?

Figyelt kérdés

Pár kérdésem lenne csivavás ügyben

Tehát:


1.Egy tenyésztőnek (külön oldala van)lehetnének keverék kutyája?

2.Látam ennek a tenyésztőnek az oldalán egy csivavát és azt mondta hogy törzskönyvje nincs és így kerül 60.000 Ftba

3.Ha megvenném a kutyát állíthatnék ki neki törzskönyvet?


2011. aug. 1. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

1. ha oldala van az nem jelent semmit..sok szaporítónak van..

2. tenyésztő nem ad oda kutyát törzskönyv nélkül

3. nem, csak a tenyésztő adhat törzskönyvet ami kiskutyánként 5500 forint...ha ennél többet kér érte akkor kamu..

2011. aug. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Minek kell neked fajtatiszta kutya? Ez nem náci dolog egy kicsit? :D
2011. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tenyésztő kutyáját is felcsinálhatja a szomszéd keveréke, mi is törzskönyv nélkül,származási lappal vettük a mi kutyinkat, törzskönyvet csak a tenyésztő állíttathat ki az egész alom egyedeire.
2011. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vedd meg, főleg nem ennyiért. Bizonytalan származású, nem biztos, hogy úgy fog kinézni, mint egy csivava. Könnyen meglehet, hogy beteg lesz és az egy éves kort sem éri meg.

Kutyát mindenképpen törzskönyvvel vegyél. Egy tenyésztőnél ez nem opció, 5500 Ft/tk, és ezt az egész alomra kiváltják. Szüleinek betegségkre szűrtnek kell lenniük, nyugodtan kérd el a tenyésztőtől a papírokat, hogy saját szemeddel is megbizonyosodhass róla.

Van képe ennyi pénzt kérni így.. Nem kell az első tenyésztőnél kutyát venni! Ne hagyd magad átverni..

2011. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak szerződéssel és származási lappal vegyél kutyát (a származási lap = törzskönyv). Ha nem azt kaptad, amit vártál, akkor így tudsz reklamálni, egyébként nem. Tenyésztőként az a tapasztalatom, hogy a leendő gazdik meg akarják spórolni a tk-ezés költségét, és a lehető legolcsóbban szeretnék megvásárolni a kiskutyát. De biztos vagyok benne, hogy az olcsó kutya lesz a drágább, vagy nem azt kapod, amit vársz. Olcsón csak szaporítótól lehet kiskutyát venni.
2011. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!