Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek a kutyámon?

Hogy segítsek a kutyámon?

Figyelt kérdés

1 hete látom rajta hogy étvágytalan, a könnyeben nyelhető/rágható ételt múlthét péntekig még megette. Szombattól már nem igen evett, csak ivott. Bágyadt volt, feküdt, szomorúan nézett, a szeme egyik nap mintha kötőhártyás lett volna.

2 napja járt nála az állatorvos, azt mondta a kutyáknál ez most egy gyakori gond, kapott két szurit. Utána egész nap jól volt, végig mászkált, csóválta a farkát, hozta a játékokat játszani, és egy keveset evett is.

Tegnap azonban rosszabbul lett. Olyan mintha nem kapna az órán levegőt mert tele lenne trutyival. Remeg, hol ide -hol oda fekszik, mára már enni és inni sem akar, a száján át veszi a levegőt és közel hajolva érzem hogy büdös. Mára várom az állatorvost, de csak 4 után tud kijönni. Kinti kutyáról van szó, 13 éves nagyon féltem. Hogy segítsek neki ami nem ér ki az állatorvos? Nem tüsszent, nem köhög, semmi ilyet nem csinál de nagyon rossz így látni. :(


2016. nov. 2. 14:52
 1/9 A kérdező kommentje:
*orrán
2016. nov. 2. 14:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Be kellene vinni egy felszerelt állatorvosi rendelőbe, ahol van UH, tudnak vért venni. Így soha nem derül ki mi a baja, s meggyógyulni sem fog csóri!
2016. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyétek be valahova, klinika, állatkórház, mert a doki most vissza fog jönni, de ezt már nem fogja tudni a helyszínen kezelni. Komolyabb gyulladás esetén van bűzös váladék az orr- és füljáratokban a kutyáknál. Lehet, hogy "csak" megfázott, de ez már akkor is rendelőben kezelendő dolog. Vérvétel, esetleg röntgen, és gyógyszerkúra a minimum. Remélem, nincs nagy baja, drukkolok!
2016. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez a másik lehetőség én is tudom, de se jogsim, se kocsim, így amíg a szüleim haza nem érnek munkából sok mindent egymagam nem tehetek. Ők pedig nekem nem fogják elhinni max ha állatorvos mondja hogy irány a kisállat klinika.
2016. nov. 2. 15:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Más közlekedési eszköz nincs? (busz pl.)
2016. nov. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem mindenhol olyan menő a busz és vonatközlekedés mint a nagyvárosokban, hogy egy németjuhász nagyságú kutyát felengednének.

És a póráztól is fél.

Megelőlegezem az újabb segítőkész kérdésedre a választ, ami a fejedben összeállhat : igen elcseszettül szar gazdái vagyunk, mert nem voltunk felkészülve arra hogy megbetegszik mi legyen a B és C verzió.

2016. nov. 2. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor beszélj az állatorvossal, hogy nem javul a kutya, s szóljon a szüleidnek további vizsgálat céljából!
2016. nov. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Ettől nem vagy sz*r gazdi. Akkor várd meg a dokit, és ha be kell vinned a kutyát valahová, akkor a szüleiddel megoldjátok, vagy megoldod szívességi fuvarral. Állatvédő szervezetek is segíthetnek, ha nincs fuvar. Most már négy óra, mindjárt ott a doki elvileg, írd meg, mit mondott.
2016. nov. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szüleiddel meg kellene értetned, hogy muszáj elvinni egy felszerelt rendelőbe a kutyát! így nem sokat tehetsz.
2016. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!