Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Hogyan segítsek a...

Sürgős! Hogyan segítsek a kutyámon?

Figyelt kérdés

Mindig is volt gerincproblémája, de most a bal hátsó lábával van probléma. Tegnap még teljesen jól volt szaladgált a labdája után meg ugrált.. Ma meg nem bír ráállni a bal hátsó lábára..Azonnal elvittük orvoshoz,a doktor úr azt mondta ,hogy ha sokáig csak a másik hátsó lábát terheli akkor egy idő után már arra se bír majd ráállni.Biztos azért is van ez mert már öregszik.. 8éves jelenleg. Az orvos a műtétet ajánlotta, de azt mondta ,hogy nincs garancia ,hogy segítene rajta :( Kaptunk gyógyszereket,egy porc serkentőt, és fájdalom/gyulladáscsökkentőt.. Körülbelül olyan 3órája adtuk be neki a gyógyszereket úgy adagoltuk ahogy az orvos tanácsolta... De nem látom a javulást.. Nagyon szeretem a kutyámat. Ha egy hétig szedi a gyógyszert akkor javulni fog? Valahogy én nem tudnék rajta segíteni?

Kétségbe vagyok esve, mit tegyek?



2015. júl. 21. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8 evesen szerintem még nem öreg. jól tettetek, hogy elvittetek a dokihoz. tobbet nem tudsz tenni. javulas nem 3 ora múlva lesz hanem lehet napok mulva. gomdoskodj róla, hogy ne terhelje túl magát
2015. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ránézésre mondott bármit is az orvos?

Amúgy gerinc problémával simán lehet a hátsó lábbal probléma.

Ortopéd doki, aki röntgennel pontos képet kap arról, mi is a gondja a kutyádnak?

2015. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért kell egy kis idő a gyógyszernek, hogy hasson. A doki tudja megmondani, mikorra várható javulás. A porcserkentő emberben több hónap után hat, három hónapnál rövidebb időre nem is ajánlják a szedését. A szteroid - ha azt kapott - gyorsan is hathat, típusa válogatja, de 3 óra után még ne várj csodát.
2015. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát leginkább azt, amit a doki mond. Amúgy hacsak nem marha nagy testű fajta, 8 évesen még egyáltalán nem öreg, maximum kezd idősödni.
2015. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm:) Szálkás szőrű tacskó keverék és kis termetű.Nagyon fogom kímélni!

Ilyen ortopéd orvos nincs a közelben sajnos:( Remélem hatni fognak ezek a gyógyszerek már annyira ,hogy 1 hét múlva már nem fog annyira sántítani..

És még egyszer köszönöm a válaszokat! Megy a zöld!

2015. júl. 21. 14:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha teheted, menjetek el Németh dokihoz, szerintem a legjobb az országban :)

olvasd át:

[link]

2015. júl. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 ALLATSZERETET válasza:
32%

Sokan panaszkodnak,tanácsokat kérnek,mit tegyenek,ha fáj a Lovuk lába.

Egyszer a gyógyszertárban egy illető Jódkálit kért,mert fájt a Lovának a lába,

és azt mondja az nagyon hatásos,de csak receptre kapható.

Kutyára jó e,azt nem tudom.

A Lónak az első lábaival volt gond.

2015. júl. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján ez tacskóbénulásnak tűnik. A tacskókról nevezték el, mivel náluk gyakori ez a probléma. A hátágyéki csigolyák porckorongsérve okozza, amit pedig a leggyakrabban a sok lépcsőzés, sok ugrálás és a hideg idő okoz.

Sajnos többet tenni érte nem tudsz, esetleg ha elviszed fizikoterápiára is. A gyógyszereket szedje, a javulás pár hét múlva figyelhető meg, ha használ neki a gyógyszer. Azonban ha nem használ, akkor csak a műtét marad, ami sajnos nem kockázatmentes.


Néhány hasznos cikk a betegségről:

[link]


[link]

2015. júl. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ötödik válaszoló:Nagyon szépen köszönöma linket!:) Mindenképp elfogom olvasni!

ALLATSZERETET: Nagyon hasznos volt a válaszod,mivel kb 8éve lovagolok,és sokat vagyok lovak közelében úgy ,hogy köszönöm:)

Utolsó válaszoló: Ezt a fizikoterápiát hol lehet igénybe van? És köszönöm szépen a linkeket, átnézem majd őket:)Neki sajnos az elmúlt 5évben minden nyáron volt geric sérve.Az a gond ,hogy én próbálnám kímélni de ő olyan hiperaktív ,hogy nem birok vele..

Viszont mára már nagyon sokat javult az állapota, már gond nélkül fel tud állni, és már sokkal életvidámabb, és már játszana is a labdájával:D Úgy ,hogy nagyon boldog vagyok!:) Köszi a válaszokat! Megy a zöld:)

2015. júl. 22. 12:39
 10/13 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok.

Örülök neki, hogy jobban van. Sajnos az én kutyámnak is ilyen baja volt és próbáltunk nála mindent, de ő a gyógyszeres kezelésre sem reagált.

Elhiszem, hogy nehéz vigyázni rá, imádnak bolondozni, de legalább akkor már tényleg jobban van :)

A keresőbe ha beírod, hogy "kutya fizioterápia" akkor kiad párat és talán találsz egyet a lakóhelyedhez közel. Szerencsére már egyre több kutya-fizioterapeuta van Magyarországon is. Még a "kutyamasszázs"-t is megnézheted, az is segíthet ilyen esetben.

Hosszú és boldog kutyaéveket kívánok a kutyusnak! :)

2015. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!