Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szabadultál meg a bolháktól?

Hogy szabadultál meg a bolháktól?

Figyelt kérdés
Olyanokra vagyok kiváncsi akiknek nagyon durva inváziószerűség volt nem azokra akik láttak egy-két bolhát és adtak a kutyára valami bolhairtót és megoldódott a problémájuk.
2010. ápr. 27. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most volt ilyen problémánk. Retteetesen bolhásak voltak.


A Frontline semmit nem ért.

De az Advantix nagyon jó és kaptunk egy barna ampullás petróleum szagú szert, amit vízzel kellett összekeverni.

Hullottak a bolhák, mint a.....

mint a bolhák:-DD

2010. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
xD
2010. ápr. 27. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Állatorvos adott egy nagyon büdös, sárgás lötyit amit vízben kellett feloldani és fujogatni vele a kutyát:D


De nagyon tudom ajánlani a Stronghold spot on-t. Egyből hat és minden formájában kipusztítja a bolhát (plusz sok más egyebet) Bolhaalergiás kutyámnál ezt használjuk.

2010. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

nagyon öreg blökinket kellett egyszer kezelni, régen, akkoriban csak porok, meg nyakörvek voltak divatban, a spot-on-ok akkor jöttek be, minden szart kipróbáltunk a blökin, de nem segített, szegény nagyon szenvedett (a másik kutyban nem volt bolha), akkor ajánlotta a doki a frontline-t 2 óra alatt több száz bolha döglött ki belőle, feketéllett a szőre


azóta exspotot használunk - kutyáink is mások már, de bolha nincs


de ha jól tudom a frontline-t injekcióban is beadják, úgy még hatásosabb

2010. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A környezetet senkinek nem kellett kezelni? Mit csinál az akinek bazinagy kertet lak be a kutyája? Rámegy a gatyája ha annyi irtószert vesz xD
2010. ápr. 27. 23:05
 6/7 anonim ***** válasza:

A kertből nem tudod a bolhát kiirtani teljesen.Általában a homokos, földes helyet szeretik. Viszont, ha az állaton van bolha elleni szer,egy idő után csökken a létszám és a lakásba sem hordja be.

Nekem a cicám a rosszul megválasztott spot-on //kilóihoz mérten kisebb// miatt beterítette a lakást egyszer.Akkor 2-3 naponta befújtam a búturokat kívül-belül, a parkettát irtó szerrel felmostam, a falak mentén Piretrinnel poroztam. Persze, kapott cseppet is, újat.Azóta nincs gondom. Nagyon fertőzött helyen, ha a kutya a spot on felső súlyhatárához közel van, érdemes nagyobbat venni.

2010. ápr. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

Az a büdös barna lötty a neostomosan.

Azzal a kertet is bepermetezheted.

Nem csak a bolhát, hanem egyéb élősködőket (pl. légylárvák) is kiirt.

Egy ismerősömnek vittem, neki sikerült a kertből kiirtani a bolhákat. De fél évente ajánlatos megismételni, mert hozzá bejárkáltak a sünik, azok hordták be, tőlük meg a kutyák összeszedték.

A kutyára Advantixot tegyél.

2010. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!