Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás? Van biztos...

Kutyatámadás? Van biztos módszer a hárításra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kistestű 15 hetes kutyusom van. Nyakörvhöz, pórázhoz szoktatás után most vittem először utcára. Az első "akadály" az utcánkban élő nagytestű 10hónapos kutya volt, akit gazdája póráz nélkül sétáltatott. Hatalmas lendülettel odaszaladt hozzánk és körülbelül földbe döngölte az én alapból minden új dologtól rettegő kutyusomat. Nem akarta bántani, csak szaglászni és játszani vele, csak a méretkülönbségek miatt nem az lett a vége. A gazdi persze nem tudta visszahívni a kutyáját, továbbsétált otthagyva engem a két kutyával. Gondolta majd így a sajátja követni fogja.

Tovább sétáltunk ezután, befordultunk a sarkon és láttam hogy a szomszéd utcában egy hatalmas németjuhász szabadon bóklászik. Szerencsére időben láttam, mert ha nem veszem észre akkor most már nem lenne kutyám. Az a kutya olyan szinten agresszív, kis kertbe van zárva, keveset foglalkoznak vele, sose sétáltatják. Egész nap az ugatását hallani, ahogy elmegyünk a ház előtt majd szétszedi a kerítést.

Ha nincs ilyen szerencsém, hogy előre észreveszem a bajt, akkor hogy tudom kivédeni?

Tudom hogy rengeteg ilyen kérdés van, de ott a válaszok többnyire olyanok, hogy hangosan kiabáljunk rá, ijesszük el. Nos én egy 17 éves lány vagyok egy aprócska kutyával. Esélyem sincs elijeszteni egy ilyen kutyát.

A borsspray paprikaspray nem tudom mennyire megbízható, lehet hogy nekem is tele megy a szemem és rosszabb helyzetbe sodorom csak magam.

Szeretnék a kutyámmal rendszeresen sétálni, de nem szeretnék ilyen félrenevelet, elhanyagolt kutyákkal szembekerülni, akiben ennyi feszültség van.



2016. nov. 5. 05:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Normál" kutyatámadás ellen a rutin a legjobb módszer, magabiztosan, de higgadtan fellépve, figyelve a támadó mozdulatait, reakcióit, és azt lereagálva cselekedni, és eleve úgy közlekedni, (magabiztosan kinyilvánítani a személyes teret) hogy a támadás meg se kezdődjön.


Viselkedés problémával küzdő, mentálisan sérült, agresszív kutyával szemben nincs ilyen módszer.

A spray, vagy ér valamit, vagy nem inkább a gázpisztoly, bár őszintén szólva nem hiszem, hogy emiatt érdemes beszerezni.


Az a helyzet, hogy a gyakorlat azt mutatja, hogy ezekre a helyzetekre az szokott lenni a "megoldás" (bár ez csak elkerülése a problémának) hogy az emberek megismerik a környékük kutyáit, és ahol ilyen kezelhetetlen helyzet van, azt elkerülik.


Minden esetre egy paprika spray-t érdemes beszerezni, nem az agresszív kutya ellen, hanem pl a tolakodóan játszani próbáló kutya gazdája ellen.


Mert az ilyen helyzet általában konfliktushoz vezet, te sem fogod hagyni ezt legközelebb, és biztos lehetsz benne, hogy még a másiknak fog feljebb állni.

Konkrét tapasztalatom van ilyen helyzetről, nekem is volt már olyan, hogy kutyát és gazdáját egymás után lőttem gázpisztollyal, mert az ész érvek nem használtak.


Amúgy meg ha a németjuhász rendszeresen kint van, jelenteni kell a helyi jegyzőnél, mert ez szabálysértés, ha magától szabadul el, akkor is kötelezhetik a gazdáját, hogy csinálja meg a kerítést.


A gazdájának fölösleges szólni, egy ilyen emberrel semmire nem mész, viszont ha szólsz neki, és utána feljelented, akkor tudni fogja hogy ki volt, és biztosra veheted, hogy bosszút áll.

2016. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első körben próbáld meg elkerülni a konfliktust.

második körben pedig, ha közeledik igenis ordíts, dobbants, a kutyát vedd a hátad mögé/emeld fel(a legvégső esetben)

végül pedig ha ténylegesen rátok támad, rúgd, vágd, ne sajnáld... különben kutya nélkül mész haza...


egy 17 éves lány már szinte felnőtt, fizikailag mindenképpen. a kutya mérete pedig nem befolyásolja a védekezést, hacsak nem az lenne a módszered, hogy ráengeded a te kutyádat a másikra és intézzék el.

mikor 12 voltam még nálunk is tele volt minden önsétáltató kutyákkal, engem is támadott meg nj és nem volt más választásom, minthogy fizikai erőszakot alkalmazzak. belerúgtam az állkapcsába és erre hátrahőkölt és nem lett se nekem, se a kutyámnak semmi baja. (12 éves kislány voltam!)

2016. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy mód van rá, ne kapd fel a kutyát, hanem vedd a hárad mögé! Nagyon fontos, hogy megtanulj higgadt maradni ilyen helyzetben, mert ha pánikba esel, attól a saját kutyád is pánikolni fog, a másik pedig még dominánsabban fog viselkedni. Hihetetlen radarjaik vannak, érzik az ember félelmét.

Én a múltkor mind a negyven kilómmal elálltam az útját egy nagytestű bundásnak. A két 20 kilós kutyámat azonnal a hátam mögé vettem és próbáltam nagyon határozottan viselkedni. Morgott egyet, aztán kikerült minket. Nem tudom, hogy szándékában állt-e bántani minket, de ebben a helyzetben nem segített volna, ha a két kutyát a nyakamba veszem :)

Amit már mindtak előttem, próbáld meg elkerülni azokat a helyeket, ahol kiszökős kutya szokott lenni, de ne úgy teljenek a kutyasétáltatások, hogy félsz, mert akkor a te kutyád is félni fog.

2016. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek. Valamit be kell szereznem, hogy "biztonságban" érezzem magam, mert addig tényleg élvezhetetlenek lesznek a sétáink :(

Az a baj, hogy eléggé külvárosi részen élünk, belvárosban több ember között nyugodtabb lennék :)

2016. nov. 6. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet, semmiképp ne kapd fel. Kis kutyás gazdik óriási hibája, hogy folyton felkapják a kutyát, nem tanul meg ismerkedni és a másik kutya csak még kíváncsibb lesz és esélyed sincs megvédeni. Ha tényleg támad a hátad mögött valóban jobb helyen lenne.


Ha már megtörtént a baj és neki esik a kutyádnak, ne rángasd a sajátod. Ha nincs paprika spray nálad, a legjobb amit tehetsz, hogy nyugodtan megragadod a támadó kutya hátsó lábait, megemeled és kibillented az egyensúlyából vagy belemarkolsz, erre elengedi a kutyádat és rád figyel, elhúzhatod anélkül, hogy elérjen téged. (A nyakánál sose próbáld megfogni, mert megharaphat).

2016. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!