Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 3 hónapos amstaff keverék...

Egy 3 hónapos amstaff keverék kutyus érkezik hozám nemsokára. Milyen igényei lehetnek a fajtából adódóan? Mekkora a helyigénye?

Figyelt kérdés
Félre ne érts, már utánaolvastam a témának, de a teljesség igényéért szeretnék több platformon is utánainfózni. Ha van két percetek, le tudnátok írni, ti hogyan készülnétek rá?

2016. nov. 6. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában hatalmas mozgásigènye van, ha nem akarod, hogy szètkapja a lakást akkor muszáj nagyon lefárasztani testileg ès agyilag. A helyigèny változó, láttam már olyan amstaffot aki egèsz nap a kanapèn szunyált. A legjobb neki ha van kert, ès bemehet a házba ha fázik.
2016. nov. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elöttem szoló jól beszél:)

Hatalmas mozgásigény de ez is egyedenként változik :) hosszu napi sétára szabadon futkározásra és az agyát igénylő feladatokra is szüksége van :) Nagy kertnek szerintem csak örülni de ha sokat mozogsz vele akkor szerintem bent is elfekszik utána mert ugye a kert is szinte hiába ha nem jatszhat futhat ott senkivel :)

Magátol nem biztos hogy kihasználja :)

2016. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

* örülne

(Bocsi)

2016. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Helyigénye akkora, ahol kényelmesen elfér alvás közben :)

Ellenben mozgásigénye, játék-foglalkozásigénye nagy.

Rövid szőre miatt lakásban vagy kinti-benti tartásban kell őt tartani (ha akar, lehessen a lakásban). Most még, míg ilyen kicsi, gyakran, kb. 2 óránként ki kell vinni, hogy minél hamarabb szobatiszta legyen. Későbbiekben, ha van udvar, akkor napi legalább egy elfárasztós, más kutyákkal bulizós, játszós séta szükséges. Ha nincs udvar, csak lakás, akkor emellé még 2-3 rövidebb, intenzív séta is kell naponta.

Fontos, hogy szocializáld más kutyákhoz, hogy jól megtanuljon velük kommunikálni és játszani. Kutyaovi, suli jót tesz, és csodáson el is fárad tőle.

(6 hónaposan fogadtam örökbe amstaff jellegű kutyámat).

2016. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. nov. 7. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!