Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem különös állatkertben...

Nem különös állatkertben kutyát tartani? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva néhány éve már nem vagyok oda az állatkertekért, természetellenesnek találom, hiába hangoztatják, hogy olyan az élőhely, mint a természetes, én nem mosolyogva megyek végig.

Épp ezért nagyon furcsálltam, amikor nemrég az egyik állatkertben egy kutyus is rendes ottani "attrakcióként" volt tartva. Volt neki helye, kis tábla a kerítésen. Eléggé el volt dugva, a háziállatos részen volt, amikor megálltam ott, ki sem jött, csak a házban feküdt, pedig napsütéses idő volt. Max 8-10 m2 volt a helye, annak ellenére, hogy ez egy mozgásigényes fajta, és én nem hinném, hogy a dolgozók minden nap rászánnak 2 órát még pluszban, hogy vele foglalkozzanak, sétáltassák, kivigyék az állatkerten kívülre, de ki tudja.

Ti mit gondoltok erről?

(Bár lehet, hogy jobb élete van még így is, mint sok másik kutyának, mert lát embereket, kaját kap.)



2016. nov. 6. 15:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
De ezeket a kutyákat nem a sintértelepiekkel kell összehasonlítani, mert ezek tenyésztőtől származó kutyák. A pesti mudik például a Beszédes A Mudim aranykoszorús kennelből vannak.
2016. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"De ezeket a kutyákat nem a sintértelepiekkel kell összehasonlítani, mert"

Kicsit belekötnék az érvelésedbe :)

Egy normális sintértelepen, akármennyire is szeretnék életben tartani a kutyáikat, legkésőbb akkor lealtatják őket, amikor a bezártság miatt viselkedési problémákat, idegrendszeri tüneteket fejlesztenek ki. (Amerikában van ebből már egy ideje folyamatosan botrány, mivel sokkal több kutya "termelődik", mint befogadó család: melyik az emberségesebb? Átsegíteni a kutyát az örök vadászmezőkre, vagy évekig tárolni kennelben, ahol a vészesen túlterhelt gondozóktól csak minimális törődésre futja, abban a reményben, hogy hátha valaki beleszeret?)


Amúgy tényleg nem tudom miért aszalják ott szerencsétleneket: nemcsak a kutyának jobb, a látogatónak is izgalmasabb, ha látja a kutyát "dolgozni".

Márpedig akik be tudták klikkelni a fókáikat, hogy milyen irányba ússzanak, kiugráljanak a vízből, érintsenek meg tárgyakat, hagyják, hogy végigtaperolják őket, azoknak egy mudi tanítása sem jelenthet nagyobb gondot.

2016. nov. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
De azért nem jó az érvelésed, mert ezek tenyésztőtől jöttek. Kis eséllyel végezték volna a sintérnél, családhoz, vagy munkára, sportra mentek volna. Szóval azt mondani, hogy de legalább nem a sintérnél vannak... hát ennyi erővel mondhatjuk, hogy legalább nem a kínai étteremben végezték.
2016. nov. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!