Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő hogy se...

Mi ilyenkor a teendő hogy se a tekintély se a bizalom ne sérüljön?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kiskutyánk. Egy hónapja van nálunk és nagyon félős de tőlünk már nem húzódik vissza akkor se hirtelen nyúlunk felé vagy leejtünk valamit.


Történt hát hogy elrágta a hangszóró kábelét. A férjem megcsinálta és alighogy kész lett látta hogy megint épp szétrágja a kutya. Mefindult felé kiabálva a kutya meg rögtön fel az àgyba és hozzàm bújt. A férjem meg jött és kiabált.


Én végül eltoltam a férjem a kutyától anélkül hogy egy szót is szóltam volna nem akartam tovabb fokozni a hangerőt. de nem biztos hogy jól tettem mert így az ő tekintélyét ástam alá plusz a rosszasság is büntetlen maradt.


Viszont nála nagyon fontos lenne hogy maximálisan bízzon bennünk mert nagyon félős kutyus.


Mi ilyenkor a helyes teendő?


2016. nov. 6. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Megtanulni helyesen büntetni, és egyetértésben nevelni a kutyát.

Ha egyedül nem megy, kérjétek szakember segítségét.


A félelemnek egyébként nem árt a büntetés (sőt), feltéve, hogy nem idegből csináljátok, hanem tárgyilagosan, hogy ezért a tettért ez a büntetés jár, megkapod, aztán mindenki túllép rajta. Nem kell belőle ügyet csinálni, és akkor a kutyának sem lesz az.

2016. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk taníthatnátok neki egy tiltószót?


Most komolyan. tök fölösleges miszlikbe tépni az amúgy is bizalmatlan kutyátokat egy olyan dolog miatt, amivel kapcsolatot lehet építeni, játékot lehet belőle csinálni és így is, úgy is megtanulja, amit meg kell.

Ha megtanítjátok neki a kajamegtagadást, azt ki lehet terjeszteni bármire, amit nem szabad piszkálnia: cicatrüffel, félős hároméves, sün, kábel, rózsabokor stb.

A kajamegtagadást úgy tanítod, hogy a kezedbe veszel egy falat finomságot és egy nagy marék tápot. Ha a klikkert ismeri azt is. Lazán ökölbe szorítod a kezed a finomság körül aztán nézed, ahogy a kutya szenved, hogy megszerezze a tápot. Amint NEM tesz kísérletet a táp megszerzésére (félre néz, arrébb veszi az orrát), klikk/dicsérő szó + jutifali. Ha az alap feladatot kigyakoroltátok, akkor teszel hozzá egy vezényszót.

Bonyolítani úgy tudod a feladatot, hogy leteszed a földre a falat, majd leejted, majd "véletlenül" találtok rá, meg egyre izgalmasabb, gusztább falatokról tiltod le. Tárgyakkal dettó, de közben azzal segítetek neki, megakadályozzátok az esetleges hibáit, hogy elzárjátok a kutyát és az izgalmas kábelt, amikor nem tudtok rájuk figyelni.

Neked is élmény, neki is és még okosodik is közben :)


Vélt és valós mumusokra pedig nézd meg! játék: [link]

2016. nov. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A tiltószó a nemszabad! Es ezt is kiabalta a ferjem csak gondolom hallatszott hogy nagyon dühös ezért ijedt meg a kutya. Amúgy csak a helyere akarta kuldeni mint mindig ha rosszat csinal.


Szóval szó sincs róla hogy szadiznánk a kutyát vagy ilyesmi. Csak ha mar hozzam jott vedelemert nem akartam visszapattintani hogy nyomas helyere.


Amugy most epp horkol itt mellettem uh nem hiszem hogy nagyon megviselte a dolog.

2016. nov. 6. 20:10
 4/8 evimeri ***** válasza:
Igaz, hogy nem érdemel dicséretet érte, de szerintem kifogja nőni. Nekem eddig minden kutyám kölyök korában szétrágott valamit. A második kutyám pl. a számítógép asztal és a fotel szélét rágta ha nem voltunk otthon. A harmadik kutyám a parkettát és a szőnyegeket amortizálta le. Én soha nem büntettem őket - valaki szerint rosszul tettem. De mindegyik kinőtte ezt a szokását. A legtöbb kutya kinövi, ha nem akkor valami van a háttérben ami miatt csinálja.
2016. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem akartál segíteni a nevelésében? Jogos büntetés miatt nem igényel védelmet a kutya, így csak azt tanulta meg, hogy ettől tényleg félni kell, és majd te jól megvéded párodtól. Holott épp azt kéne neki mutatni, hogy nem kell tőle megvédeni, hiszen nem akarja bántani.
2016. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akumi ez azert nem egy tudomanyosan atgondolt dolog volt a reszemrol. A kutya megijedt hozzam jott megvedtem

Tok osztonos volt.


Nem tudom miert bukik a kabelekre pont de ez eleve eleg veszelyes is lehet... sajnos.

2016. nov. 6. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:

próbáljátok meg nem elöl hagyni a kábeleket első körben. második körben, pedig ha velem történt volta, hasonlóan leüvöltöm a fejét és ha abbahagyja, még pár percig ignorálom, utána pedig kioldom.

meg ugye máskor nagyobb hangsúlyt helyeznék a lefárasztására, h ha a lakásban van, csak arra legyen energiája, hogy a helyén feküdjön.

2016. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A helyére küldés ne járjon negatív élménnyel! A mi kutyánk is félős, és ez az elsők között volt, amit a fejünkbe véstek a kutyasuliban. A helye az a biztonságot jelentse számára és ne a rossz élményeket.


Másrészt tényleg álljatok ki egységesen egymás mellett. Ha az egyikőtök elkezdte a büntetést a másik ne tegyen neki keresztbe. Így csak azt tanulja meg, hogy oda kell szaladni "védelemért" a másikhoz.


Nem azt mondom, hogy told el magadtól, de ne is foglalkozz vele. Mintha ott sem lenne, esetleg arrébb is mehetsz.


Miután a büntetés véget ért 1-2 nyugtató simogatás és kedves szavak jelezve, hogy a dolognak vége. A miénk ezután lerázza magát és jól van. Nagyon jól tudja hogy miért kapta a büntit nem próbálja meg még egyszer.

2016. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!