Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás 2kutyával?

Ivartalanítás 2kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne azoktól, akinek 2 kutyája van, hogy hogy oldottátok meg az ivartalanítást? A szukámmal itthon voltam, nem volt akkor éppen munkahelyem, és nyugodtabb is voltam így. A kicsi kan, és tartok tőle, hogyha úgy hagyjuk itthon őket, akkor a másik nyalogatni, piszkálni fogja neki a sebet. Én próbálok úgy időpontot egyeztetni a dokival, hogy mikor szabira megyünk, de félek, hogy az is macerás lesz, hogy karácsonykor úgy mászkálni a kutyával műtét után, De nyugodtabb lennék, ha vele is itthon tudnék maradni.

Van valakinek ilyenben tapasztalata?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. nov. 10. 04:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is pont így volt. A szukával otthon tudtam maradni varratszedésig. A kan műtétje pénteken volt, aznap szabi, hétvégén vele is aludtam, de hétfőn már dolgoztam. Annyit tudtam tenni, hogy egy nap egyszer hazaszaladtam ránézni. Nem volt gond. A másik kutyát nem nagyon érdekelte a seb, megszagolta, aztán nem foglalkozott vele. Viszont míg a szukának elég volt a ruhácska, a kannak gallér is kellett, mert folyton piszkálta volna a sebét és el is érte volna, igy az egy hétig rajta volt.

Ha tudod, tetesd pénteki napra a műtétet te is (ha szabad a hétvégéd), mert hétfőig sokat gyógyul a seb.

Mennyi idősök a kutyák?

2016. nov. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen pénteken lenne, ha nem a karácsonyi 1hetes szabim alatt csináltatjuk. :)


A szuka 2éves, a kan decemberben lesz 1, ráadásul rejtett herés, úgyhogy mindenképpen idén megcsináltatjuk.

Csak az a bajom hogy a szuka így is folyton nyalogatja. :( hát még ha sebes lesz.

2016. nov. 10. 07:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor az hasi műtét? Gondolom nem csak egy sima 2 öltéses sebhely.

Így azért bonyolultabb.

Mondanám, hogy próbáld őket elkülöníteni, de az én kettőmet biztos, hogy nem zárnám külön, mert sírnának egymás után, annyira össze vannak nőve. Akkor tényleg jó lenne otthon maradnod vele vele legalább 4-5 napot. Nekünk ennyit mondott a doki, hogy ennyi a kritikus idő. Ha utána nyalogatja, már nem lesz nagy baja, mert addigra gyógyul annyit a seb, hogy nem jutnak be a bacik rajta.

2016. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Lakásban lakunk, úgyhogy az elkülönítést sajnos én sem tudom megoldani.

Remélem, hogy nem kell felvágni, hanem simán le tudják szedni, de majd meglátjuk. Szerintem is valahogy úgy megoldom, hogy otthon tudjak vele is maradni, mert ráadásul hisztisebb meg kényesebb mint a nagy. :D

Őt vasárnap műtötték, hétfőn már pórázon kellett sétáltatni, mert nem bírt magával. :D

Köszi a segítséget!

2016. nov. 10. 07:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért, nincs a lakásban ajtó? :)

Amúgy megoldás lehet az is, ha a másik kutya is kap egy megfelelő méretű gallért, amiből nem lóg ki az orra, így ő sem tudja piszkálni a másik sebét.

2016. nov. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De van ajtó, csak két nem kicsi kutyáról van szó, és nem szeretném napi 8-10 órára bezárni egyiket sem. Azok az ajtók, amik meg "lefeleznék" a lakást, ki vannak véve. A nagyra meg nem akarok gallért tenni, mert mikor ő volt ivartalanítva éjszakára rátettem első 3nap, ott ahol ráraktam, reggelig meg sem mozdult, aztán szerencsére nem kellett rá, mert nem nyúlt a sebéhez. :D Őt nem kínoznám ezzel. :D Igazából a kérdés lényege az volt, hogy aki már szintén volt ilyen helyzetben, az egyik kutya macerálta e a másik sebét.
2016. nov. 10. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a menhelyen egy idő után azért raktunk össze csak galléros kutyákat, mert volt ilyenből gond. És gond alatt ne azt értsd, hogy jaj, begyulladt egy kicsit... Mondjuk az is igaz, hogy ott a doki is ludas volt, mert szarul varrta össze őket, de én nem kockáztatnék.
2016. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Akkor valószínűleg marad az az opció, hogy mikor otthon leszek egy hetet. :)
2016. nov. 10. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!