Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat?

Mivel etessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
4 hónap körüli keverék, utcán találtuk .
2016. nov. 10. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Táppal szeretnéd vagy BARF-al?


Tápból csak is a jó minőségűeket kapja meg: Acana, Orijen, Brit Premium


A BARF körülményesebb,de egészségesebb

2016. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából még nem volt kutyám és nem tudom, hogy mit lehet adni neki és mit nem.
2016. nov. 10. 14:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Jó minőségű száraztáppal. Netről lehet rendelni, ez a legegyszerűbb. Márkák pl. Brit, Josera, Bosch, Acana, Taste of Wild.

Pl. itt nézz körül: petissimo.hu


VAGY: etetheted BARF módszer szerint. Ennek lényege: nyers hús, nyers csontos hús, belsőségek, kiegészítve esetleg zöldségfélékkel, bizonyos gyümölcsökkel. Az arányok és a mennyiség nem mindegy, ha érdekel, olvass utána bővebben.

Ami fontos: NEM KAPHAT a kutya nyers disznóhúst, nyers vaddisznót - halálos betegséget okozhat. Nem kaphat csokit, kakaós dolgokat, cukrot, nyírfacukrot (életveszélyes mérgezést okozhat).

Lehetőleg ne kapjon fűszeres, sós maradék kajákat se,. ne kapjon tejet, k betűs zöldségeket, pékárukat.

2016. nov. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ is!

Neten lehet kis csomagot rendelni? Hogy megnézzem jó-e neki.

És a tápon kívül mit adhatok még neki?

2016. nov. 10. 17:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha főzöl neki, azzal nem sokra mész, ugyanis a tápanyag elvész belőle.

A konzervtől tönkremegy a fogazata, nem megfelelő vitaminokat tartalmaz, hosszútávon hátrányos.

A táp jó, de egy közepes testű kutya arányaival számolva, nagyjából 25-30.000-re jönne ki havonta, ha tényleg jó minőségűt akarsz. Teszem azt, mint embernél vagy a lejáratos tescos büdös hányadék húst eszed, vagy a prámium nem tápos húst. :)

Vagy nyers etetés (én ennek a híve vagyok), de ott első körben nagyon alaposan tájékozódni kell, mert ha kevés az infó, akkor rosszabbat teszel vele.. nem lehet csak farháttal etetni (ahogy sokan teszik eleinte), és persze kissé időigényes a porciózás része. Nekünk az jobb bármi mástól, sokkal szebb, egészségesebb a kutya :) És nem utolsó szempontból kedvezőbb árú (persze nem 2-3 ezer Ft, de nem is 30..)

2016. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet kis csomagot is rendelni, igen.

Vagy ha van a közeletekben állatos áruház (pl. Freshnapf), ott is tudsz választani neki tápot, de általában a netes jobban megéri anyagilag.

2016. nov. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 bollocks ***** válasza:
5: nem tudom hogyan jött ki a havi 30.000, két kutyát (10+30kg) etetek Taste of the Wilddal, és összesen 16-ból kijön havonta a táp.
2016. nov. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendeltem neki ezt a Taste of the Wild nevű tápot. Pacific Puppyt. Remélem jó lesz neki:)
2016. nov. 11. 09:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 43 kg-ra etettem Orijen Reddel, ami 30.000 volt havonta. Így jött ki. Minden mástól volt valami probléma. :(
2016. nov. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!