Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg fura, hogy egy ilyen...

Tényleg fura, hogy egy ilyen idős kutya ilyen állapotban van?

Figyelt kérdés

A kutyusom 17 éves, gyakorlatilag semmi baja, fut/szalad/ugrándozik, a fogai gyönyörűek, a szeme és a füle is olyan mint 10 éve. Ugyanolyan aktív mint kölyök korában.

Az állatorvosunk aki pár éve adja neki a kötelező oltásokat alig akarja elhinni, hogy tényleg ennyi éves.

Tényleg ilyen fura? Sajnos nem tudom, mert még sosem volt ilyen idős kutyám.


2016. nov. 12. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen,másnak a 13 éves kutyája kínok közt hal meg,az öregedés miatt.

Szóval,légy rá büszke :)

2016. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kutya fajtájától nagyban függ, a kistestű kutyák pl. tacskó több ideig élnek, míg egy tenyésztett fajtiszta nagytestű sokkal kevesebb ideig él.
2016. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Enyém 18,5 éves és bizony nagyon rozzantka már. Porckorong probléma miatt nehezen mozog, erőtlenek a lábai, látni se lát jól. Egyébként ha visszagondolok, 1,5 éve még sokkal jobb állapotban volt, de akkor se ugrándozott és nem volt olyan mint kölyökként. De 1,5 éve még tökéletes volt a vérképe. Most epehólyaggyulladás miatt van gond hónapok óta, plusz egy daganatot láttak a gyomrában UH-on, azzal is csinálni kéne valamit, ha mernék. A szíve egyébként jó. De leállt valami enzimtermelése, csont és bőr lett néhány hónap alatt, most pótoljuk az enzimet, picit összeszedte magát. De igazából az utóbbi 4 hónapban amortizálódott le nagyon gyorsan. Kíváncsi lennék, mivel eteted a kutyádat? Gondolom nem száraz tápot kap.
2016. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
örülj neki:) jó a genetikája. nekünk 2 beaglenk volt, egyszerre kerültek hoozánk 2 külön helyről, mindkettő törzskönyvvel. A kan februárban hagyott itt minket 12 évesen,áttétes daganatos lett, lerobbant szegény végül elaludt. A szukánk most 12,5 éves séta közben többször megkérdezték, hogy ő még ugye kölyök? (pörög, fut, szalad, színe még mindig szép egyedül a pofija világosabb+ a standard alján van szóval elég kicsike)
2016. nov. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as:


Csak és kizárólag a kutyaszalámit fogadja el, hozzánk 2 évesen került 2001 végén és már akkor ilyen volt, semmi mást nem fogad el azóta sem.

Nagyon ritkán eszi meg a száraztápot (amikor olyanja van), de általában ha adunk neki, akkor napokig ott áll és kuka a vége, de olyan is van, hogy adunk neki és egyből elropogtatja. De ilyen évente párszor van maximum.

Konzerves kutyatápokat szintén nem nagyon ette meg soha, akármilyen márkát/ízesítést vettünk neki. Sőt ezeket a Pedigre stb. jutalomfalatokat sem ette meg soha.


A kutyaszalámi az egyetlen, amit mindig feltétel nélkül megeszik.

+házi kosztból sem eszik szinte semmit, esetleg megmaradt húst vagy csontot, de semmi egyéb házi kosztot nem fogad el.


Egyszer volt egy súlyos balesete is, egy kamion elütötte, akkor azt hittük nem marad meg, de szerencsére maradandó sérülés nélkül felépült :)

Amúgy puli schnauzer keverék.

2016. nov. 16. 19:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy kutyaszalámin él és ilyen makkegészséges! Arra tippeltem volna, hogy húst és házikosztot kap. Amúgy az én 18,5 évesem se a legdrágább tápok miatt élte meg ezt a szép kort, az biztos. Az első kb. 12 életévében sajnos csak nagyon középszerű olcsó tápokra futotta. (Dini Dog és társai)Aztán jobb anyagi helyzetbe jutottam, azóta Royal Canint kap, a 10 év felettieknek valót. Acanáztunk is egy évig, de hosszútávon azt nem bírtam volna anyagilag. Most mióta epeproblémája van, 4 hónapja főzöm neki a sovány húst rizzsel, zöldséggel és állatorvosi táppal etetem (májproblémákra), szerintem őt már nem fogom tudni mással etetni. 14 éves koráig soha semmi betegsége nem volt. Ő se fajtiszta, nagyon turmix kutya. Van még 3 másik 13 évesem, bennük van spániel vérvonal és már meglátszik az egészségi állapotukon az, hogy nem annyira turmixok. Úgy tűnik, nagyon sokat számít a genetika. Sajnos a fajtiszták sokkal sebezhetőbbek és kevesebb ideig élnek.:(
2016. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!