Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fenét csináljak, ha 2...

Mi a fenét csináljak, ha 2 hete kóborol egy kutya az utcánkban és egyre rosszabb állapotban van?

Figyelt kérdés

Tisztára be van esve a hasa, pedig egyébként fiatal, szép kutya, 1 év körüli lehet. Nagyon fél, ma már raktam ki neki tápot, mivel egész nap a házunk előtt feküdt, eszegetett belőle, de nem sokat.

Szóltam 2 állatmentő/védő egyesületnek is, de egyik sem reagált még semmit. A rádióba is bemondattam, de semmi.

Én sajnos befogadni nem tudom, mert az én kutyám nem tűr meg másik kutyád, de nagyon sajnálom. :(


2013. máj. 7. 23:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Most meg szakad az eső, engem meg megöl a lelkiismeret-furdalás, hogy kint ázik. :((


Egyébként nem az utcánkban, inkább a környékünkön kóborol.

2013. máj. 7. 23:59
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Esetleg ideiglenesen nem tudod befogadni? Az állatmentők/védők nyilván azért nem reagáltak, mert ők is teli vannak kutyákkal.Próbáld meg csak ideiglenesen befogadni, esetleg ha tényleg nagyon nem tűri meg a kutyád, próbálj neki külön helyet kialakítani, egy kennelt vagy valami(már mint a kóbor kutyának). Aztán próbálj meg neki gazdit találni, adj fel hirdetéseket, reklámozd, esetleg a hirdetésekben már az állatvédők is tudnak segíteni, és ők is hirdethetnék.
2013. máj. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy telve vannak, nem is azt vártam, hogy jöjjenek érte azonnal, hanem legalább osszák meg fb-on vagy mit tudom én. :(

Van kennel, de a 2 kutyát nem tudom akkor sem egymástól elzárni. Az enyém csak ideiglenesen marad meg a kennelben, ha a kóbor kutyust zárom be, akkor meg odamegy az enyém. :(

Meg igazából félek is, nehogy beteg legyen és elkapjon valamit az enyém. Tényleg elég rosszul nézett már ki ma, pedig a bundája nagyon szép.

2013. máj. 8. 00:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Etesd és itasd, ameddig csak tudod, ezzel nagyban növeled a túlélési esélyeit! Készíts róla pár fotót, töltsd fel mindenhová, ahová csak lehet! Hívj fel minden szervezetet, menhelyet, akár minden nap! (ne csak a környéketeken). Sajnos szeretik lerázni az embert olyan szöveggel, hogy "tele vagyunk, nincsenek ideiglenes befogadóink", stb., holott ez nagyon sokszor nem igaz, plusz ki tudja melyik nap szabadul fel hely. Ha nagyon rossz állapotban van és módodban áll, hívj hozzá orvost, hogy legalább nézze meg! A beteg, sérült állatokat nagyobb eséllyel veszik be!

Próbálj meg neki ideiglenes befogadót keresni!


Hirtelen ennyi jutott eszembe, én ezeket szoktam végigjárni. Sajnos felénk nagyon sok a kóbor eb és a sérült, beteg, magára hagyott állat :(

2013. máj. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4es vagyok! Kérlek ne add fel, tegyél meg érte mindent, így is nagyon kevesen vagyunk, akik a szívünkön viseljük a sorsukat. Én is képes vagyok napokig, hetekig nem enni, ha nem tudok hosszú ideje megoldani elhelyezéseket. Tavaly 3 hónap utcán élés után sikerült elhelyeznem egy kutyát! Nemrég meg egy sérült állatot vittünk be egy menhelyre, kis belső segítséggel.


Nagyon nehéz ez az egész :(

2013. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem adom fel, csak rossz meg nehéz így, hogy mindenki passzív...


Meg félek, hogy meg fog halni, nem tudom, hogy miért nem evett, amikor tiszta sovány. :(

2013. máj. 8. 00:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg az idegesít fel, hogy az egyik egyesületnek az évek alatt már kb. 250 ezer ft adományt adtam eddig, most meg még egy megosztással sem segítenek...
2013. máj. 8. 00:22
 8/9 anonim ***** válasza:
beszélj esetleg egy barátoddal vagy szomszédoddal hátha be tudja fogadni valaki ideiglenesen
2013. máj. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod fogni, akkor nézesd meg állatorvossal (ha van rá keret) Ha nincs baja, és a kutyáddal megfér, akkor tök felesleges elzárni őket egymástól. Legalább amíg ideiglenes gazdit nem találsz neki.
2013. máj. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!